Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаНормы СЭС

Читайте также:
  1. Quot;Каролина": нормы уголовного права.
  2. Администативно-правовые нормы и административно-правовые отношения
  3. Административно-правовые нормы и отношения
  4. Административно-правовые нормы, их действие и реализация.
  5. Административно-процессуальное право и административно-процессуальные нормы
  6. Акцентологические нормы – умение правильно ставить ударение.
  7. Аналогия права (когда не обнаруживается даже и сходной нормы, дело разрешается на основе и в соответствии с общим духом, смыслом, принципами действующего права).
  8. Арфаэпія. Нормы беларускага літаратурнага вымаўлення.
  9. Аудиторские стандарты и нормы
  10. Биологические особенности подсолнечника, особенности технологии возделывания, расчет нормы высева.

. Вимоги до організації, влаштування та обладнання робочих місць

1.Робоче місце для манікюру обладнується спеціальним манікюрним столом висотою від підлоги не менше 0,7 м. Поверхня стола повинна бути зроблена з вологостійкого матеріалу, що витримує багаторазову дезінфекцію.

2. Поблизу від стола для манікюра обладнується раковина для миття рук і інструментарію.

Вимоги до природного та штучного освітлення приміщень

На робочих місцях в манікюрних і педикюрних кабінетах слід передбачити комбіноване освітлення. Як місцеве джерело світла слід використовувати лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, що не викликають вираженого засліплюючого ефекту. Застосовуються освітлювачі місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дозволяють змінити напрямок світлового потоку, та з арматурою, що забезпечує захисний кут не менше 30 град.C.

Санітарно-протиепідемічний режим

1.Перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом, нігті повинні бути чистими.

2. Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше 2-х.

3. Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.

4. Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, виключно відповідно до методичних вказівок по їхньому застосуванню. Процентне співвідношення і час експозиції встановлюються у відповідності з інструкцією щодо застосування даного препарату. Допускається застосування засобів, призначених для одночасної дезінфекції і стерилізації при наявності позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.

5. Всі приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфектантів. Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць і т.ін.). Раз в місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.6. інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати;

7. змінні насадки для обладнання в косметологічних і педикюрних кабінетах після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати та стерилізувати;

8. Інструменти повинні зберігатися в спеціально відведеному місці для інструментарію біля робочого місця або в особистій шафі майстра, що розташовується у побутовій кімнаті.

9. Дозволяється використання одноразових, вафельних, махрових та інших видів рушників для індивідуального застосування.

10. Працівники перукарні повинні мати змінний або одноразовий одяг для роботи (фартухи, халати та ін.). У зимовий період необхідно мати змінне взуття з щільного матеріалу, що легко миється.11. . При підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову (висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.

Курити у робочих залах перукарні категорично забороняється.

12. У перукарні повинно бути забезпечене окреме зберігання чистої та використаної білизни.

13. Комори для зберігання чистої та забрудненої білизни обладнуються стелажами.

14. Прання використаної білизни проводиться у пральнях або у перукарні за наявності спеціально відведених місць у підсобних приміщеннях з підведенням холодної води та наявністю зливу для води за узгодженням з територіальною СЕС.

15. Допускається використання програмованих пральних машин автоматичного типу з наявністю режиму прання при температурі 90 град.C в комплексі з сушильними машинами та обладнанням для прасування білизни. Обов'язково слід додавати дезінфектанти після закінчення циклу кип'ятіння (згідно інструкції). Прання білизни вдома забороняється.

16. Працівники перукарні повинні ретельно виконувати правила особистої гігієни

17.Наявність у перукарні комах та гризунів не допускається.

18. Вхід у перукарню з тваринами забороняється.

. Медичний огляд персоналу перукарень, допущення до роботи

1. Для працівників перукарень, чия робота пов'язана з несприятливими умовами праці, обов'язковими є попередні перед прийняттям на роботу та періодичні медичні огляди. Дані результатів медоглядів заносяться в особові медичні книжки, що зберігаються у адміністрації перукарні. Обсяги та терміни медоглядів передбачаються діючими директивними документами Міністерства охорони здоров'я України.

Всі працівники перукарень повинні оволодіти мінімумом санітарних знань згідно з програмою, узгодженою з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби. Допущення до робіт без проходження навчання по санмінімуму забороняється. Результати навчання заносяться в особові медичні книжки персоналу.

 

Антисептика, дезинфекция, стерилизация

Асептика- это система профилактических мероприятий, призванных предупредить попадание микроорганизмов в рану.Основа асептики- стерилизация. Ей подвергается все, что имело контакт с поверхностью кожи и ногтями клиента.

Единственно правильным путем обработки рабочего инструмента является трехступенчатая система:

1-й этап- дезинфекция( грибы)

Используются как готовые, так и концентрированные растворы. Готовые бациллол, концентрированные- гигасепт, корзалекс, деконекс 50F. Инструмент должен быть погружен в 3-4% раствор.

2-й этап- Предстерилизационная очистка( уничтожается поверхностная грязь)

3-й этап- стерилизация (уничтожение всех вегетативных и споровых форм микроорганизмов)

Методы стерилизации:

-Паровой (автоклавирование) пар t 110-135c – 20-45 мин.

- воздушный (термостерилизация) горячий воздух t 160-180c, 60-150 мин.

- Кварцевой (шариковый) 200c ,30c

Стерильный инструмент хранится в стерильной среде, например в УФ стерилизаторе.


Дата добавления: 2015-02-09; просмотров: 10; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Гистология. | К антисептике относятся методы, используемые для обеззараживания рук мастера, кожи клиента и обработки уже существующих ран.
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2019 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты