Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Білет -29.




1. У ході операції в червоподіб­ному відростку людини виявлено гельмінти білого кольору завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. Під час попереднього обстеження у фекаліях хворого виявлено яйця овальної форми з пробочками на полюсах. Якого гельмінта було виявлено під час операції?

A. Кривоголовку дванадцятипалу.

B. Гострика.

C. Аскариду людську.

D. Волосоголовця людського.

E. Вугрицю кишкову.

2. Під час обстеження хворому вста­новлено діагноз: опісторхоз. Під час вжи­вання яких продуктів збудник опісторхозу міг потрапити в орга­нізм хворого?

A. Фінозної яловичини.

B. Немитих овочів.

C. Фінозної свинини.

D. Немитих фруктів.

E. Недостатньо термічно обробленої риби.

3. Хворий, що приїхав в Україну з Африки, звернувся до лікаря-уролога зі скаргами на біль під час сечовипускання. У сечі, взятій на ана­ліз у денний час, виявлено яйця з характерним шипом. На яке захворювання це вказує?

A. Опісторхоз.

B. Шистосомоз кишковий.

C. Шистосомоз японський.

D. Шистосомоз урогенітальний.

E. Дикроцеліоз.

4. Чоловік перебуває в осередку дерматотропного лейшманіозу. Щеплення проти цієї хвороби проведено не було через наявність у нього протипоказань. Укусів яких комах треба уникати людині?

A. Москітів.

B. Бліх.

C. Ґедзів.

D. Комарів.

E. Кровосисних мух.

5. У кишках людини постiйно живе кишкова паличка (Escherichia coli), яка живиться їхнiм вмiстом i одно-часно синтезує вiтамiни групи В. До якої форми належить таке спiвжиття органiзмiв:

A коменсалiзму;

B паразитизму;

C мутуалiзму;

D квартирантства;

E синойкiї?

6. Середовищем iснування багатьох паразитичних органiзмiв є iнший живий органiзм. Згiдно з вченням Є.Н. Павловського, сукупнiсть усiх паразитiв, якi одночасно живуть в органiзмi хазяїна, називають:

A мутуалiзмом;

B коменсалiзмом;

C антибiозом;

D квартирантством;

E паразитоценозом.

7. До лiкаря звернувся хворий зi скаргами на бiль у животi, частi рiдкi випорожнення з домiшками слизу й кровi. При дослiдженнi фекалiй у мазку виявили вегетативнi форми найпростiших розмiром 30-40 мкм, що мiстять ве-лику кiлькiсть фагоцитованих еритроцитiв. Яке протозойне захворювання в цього хворого:

A лейшманiоз;

B амебiаз;

C трихомоноз;

D лямблiоз;

E токсоплазмоз?

8. Деякi з найпростiших у несприятливих умовах утворюють цисти. Назвiть такий одноклiтинний органiзм:

A малярiйний плазмодiй;

B трипаносома;

C амеба дизентерiйна;

D трихомонада кишкова;

E трихомонада пiхвова.

9. Пацiєнт скаржиться на свербiж шкiри, особливо мiж пальцями рук, у пахвових ямках, на нижнiй частинi живота. При оглядi на цих дiлянках шкiри виявлено елементи висипки. Пiд час лабораторної дiагностики встановлено, що причиною цього стану є представник членистоногих. Назвiть хворобу, спричинену цим членистоногим:

A демодекоз;

B мiаз;

C педикульоз;

D короста;

E дерматотропний лейшманiоз.

10. При обстеженнi пацiєнта, що мешкав у Середнiй Азiї, встановлено дiагноз - клiщовий поворотний тиф. Збудник мiг потрапити до органiзму хворого через укус:

A собачого клiща;

B селищного клiща;

C малярiйного комара;

D тайгового клiща;

E москiта.

11. Пiд час медичного огляду в деяких пацiєнтiв на головi було виявлено комах розмiром 2-3 мм сiрого кольору, з глибокими вирiзками по боках тiла. Якi це ектопаразити:

A одежнi вошi;

B клiщi;

C головнi вошi;

D блохи;

E блощицi?

12. До лікаря-інфекціоніста звернулися батьки з хворою дитиною, які тривалий час працювали в одній з азі­атських країн, де водиться багато мос­кітів. У дитини виявлено такі симпто­ми: шкіра землистого кольору, втрата апетиту, млявість, збільшені печінка, селезінка, периферійні лімфатичні вуз­ли. Для якого протозойного захворювання характерні ці симптоми?

A. Лямбліоз.

B. Балантидіаз.

C. Амебіаз.

D. Токсоплазмоз.

E. Вісцеральний лейшманіоз.

13. У хворої із симптомами запального процесу сечових і статевих шля­хів у мазку зі слизової оболонки піх­ви виявлено великі одноклітинні орга­нізми грушоподібної форми із загостреним заднім кінцем тіла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Які найпростіші виявлено в мазку?

A. Trichomonas vaginalis.

B. Trichomonas hominis.

C. Toxoplasma gondii.

D. Trypanosoma brucei gambiense.

E.Lamblia intestinalis.

14. Під час мікроскопії зскрібка з періанальних складок у дитини виявлено безбарвні яйця, що мають форму несиметричних овалів. Якому гельмінту належать ці яйця?

A. Кривоголовці дванадцятипалій.

B. Аскариді людській.

C. Гострику.

D. Волосоголовцю людському.

E. Карликовому ціп’яку.

15. До лікаря звернувся пацієнт з приводу сильного свербежу шкіри, особливо між пальцями рук, внизу живота. На шкірі хворого лікар помітив звивисті ходи з вкрапленнями на кінцях. На яке захворювання вказують ці дані?

A. Педикульоз.

B. Коросту.

C. Токсоплазмоз.

D. Демодекоз.

E. Міаз.

16. У 60-річної жінки з тяжкою формою пародонтозу під час мікро­скопічного дослідження білого нальоту, що вкриває зуби, виявлено одноядерні найпростіші розміром 6—60 мкм з широкими псевдоподіями. Які найпростіші виявлено?

A. Toxoplasma gondii.

B. Trichomonas hominis.

C. Entamoeba histolytica.

D. Entamoeba gingivalеs.

E. Balantidium coli.

17. У гастроентерологічне відді­лен­ня госпіталізовано хворого із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з присмоктувальним диском і опірним стрижнем-аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?

A. Лейшманіоз.

B. Токсоплазмоз.

C. Балантидіаз.

D. Лямбліоз.

E. Амебіаз.

18. Родина придбала на стихійному ринку свіжу яловичину. Під час приготування страви м’ясо не було достатньо термічно оброблене, внас­лідок чого члени родини, що їли страву з цієї яловичини, захворіли на гельмінтоз. Яке це захворювання?

A. Ехінококоз.

B. Теніоз.

C. Гіменолепідоз.

D. Теніаринхоз.

E. Фасціольоз.

19. Після літнього відпочинку в сільській місцевості всі члени однієї родини звернулися до гастроентерологічного відділення лікарні зі скаргами на розлади роботи печінки. Після лабораторних досліджень діагностовано фасціольоз. Який можливий шлях зараження членів цієї сім’ї фасціольозом міг при­пустити лікар?

A. Споживання зараженого м’яса овець.

B. Споживання недостатньо термічно оброблених раків.

C. Споживання недостатньо термічно обробленої риби.

D. Споживання страв з печінки за­ражених тварин.

E. Споживання некип’яченої води з відкритої водойми.

20. У населеному пункті, розташованому на березі Дніпра, виявлено випадки опісторхозу. Про необхідність проведення якого профілактичного заходу потрібно попередити жителів з метою запобігання хворобі?

A. Обливати овочі і фрукти окропом.

B. Кип’ятити питну воду.

C. Достатньо проварювати свинину.

D. Достатньо проварювати яловичину.

E. Добре проварювати й просмажувати рибу.

 

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 160; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты