КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Приклад таблиці поправок рівня на різнобій гармат танків
Поправки рівня на різнобій командири взводів повідомляють командирам танків для самостійного обліку. Поправки рівня на перевищення щодо основного танкавраховують, коли перевищення складає не менше 10 м. Величину перевищення визначають за формулою “тисячної”
де: І–інтервал між даним і основним танками; К – кут місця даного танка щодо основного танка. Кут Квимірюють від основного танка для даного танка монокуляром бусолі або визначають шляхом відзнаки рівнем з основного танка по середині (по висоті) башти даного танка. Поправки рівня на перевищення розраховують для різних дальностей стрільби по формулі Знак поправки плюс ( + ), якщо даний танк розташований нижче від основного, і мінус (–), якщо він розташований вище.
Додатки
Приклад.Визначити поправку рівня на перевищення 6-го танка відносно основного при стрільбі на дальність 4000 м, якщо інтервал між цими танками дорівнює 80 м і 6-й танк розташований нижче основного під кутом 2-00. Рішення: 1. Перевищення 6-го танка 2. Поправка рівня на перевищення (зі знаком плюс) Поправки рівня на перевищення, розраховані для різних дальностей, командир роти повідомляє командирів відповідних танків. Поправки рівня на різницю вагових знаків на снарядах танків щодо основного командири танків враховують самостійно (Поправку рівня на вагові знаки снарядів основного танка враховують при визначенні початкової установки рівня.). Командири взводів розраховують ці поправки і повідомляють їх командирам танків. Розрахунок поправок виконують в такій послідовності: – завчасно складають таблицю поправок рівня на відхилення ваги снаряда на один ваговий знак (див. приклад); – після розподілу боєприпасів по танках визначають алгебраїчну різницю вагових знаків на снарядах даного і основного танків; наприклад, якщо снаряди основного танка мають вагові знаки « + + », а снаряди 6-го танка мають знаки “– –“, то різниця знаків буде (– 2) – ( + 2 ) = – 4; – обчислюють поправки для кожного танка на різницю вагових знаків для різних дальностей і зарядів, для чого виконують алгебраїчне множення поправок рівня на один знак на різницю вагових знаків (наприклад, якщо поправка на один ваговий знак дорівнює мінус 0,5 тисячної, а різниця знаків рівна мінус 4, то загальна поправка на різницю вагових знаків буде дорівнювати + 0-02).
|