КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ПРАВИЛА ЗАГАРТОВУВАННЯМета Показати значення загартовування для людини, ознайомити з процедурами та правилами загартовування. Наприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь Принести з дому ляльки та одяг для них. Орієнтовний план тренінгу
Інформацію для вчителя див. на с. 141. Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового) 1. Пригадати, як фізичні вправи впливають на здоров’я. 2. Назвати тему і завдання уроку. - У нас з вами є два помічники, які можуть допомогти загартовуватися. Тільки треба знати, як з ними поводитись. Про це ми сьогодні і поговоримо. Вивісити на дошці три таблички:
Інформаційне повідомлення (довести необхідність загартовування) Прочитати вірш на с. 52 підручника. Дати відповіді на запитання: - Як хлопчик намагався захиститися від застуди? (Вдягав теплий одяг і вмивався теплою водою). - Чому хвороби оминають сусідських дітей? (Бо вони купаються, ходять босоніж, вдягаються відповідно до погоди – тобто загартовуються). - Чому хлопчик часто хворіє? (Бо замість того, щоб утеплюватися, треба загартовувати свій організм). Тільки це треба робити правильно, щоб не нашкодити собі. І сьогодні ми з’ясуємо, як саме. Виконати завдання в зошиті на с. 28 – з’ясувати процедури загартовування.
Проблемна ситуація(з’ясувати роль загартування) - Чим, на вашу думку, загартовування може допомогти вашому здоров’ю? (Відповіді дітей). - Щоб це з’ясувати, давайте поміркуємо. Доповніть речення: - Якщо людина хоче мати міцні м’язи, вона тренує… (м’язи). - Якщо людина хоче мати добру пам’ять, вона тренує… (пам’ять). - Якщо людина хоче мати міцну волю, вона тренує… (волю). - Якщо людина хоче мати міцне здоров’я, вона тренує… (імунітет). - Як саме? Прочитайте текст на с. 50. Назвіть процедури, які загартовують ваш організм. · Перебування на свіжому повітрі, · сонячні ванни, · обтирання, · обливання, · контрастний душ, · купання у водоймах, · ходіння босоніж Робота в групах (ознайомити з правилами приймання повітряних ванн) Прочитати повідомлення в підручнику на с. 51. Наголосити, що розпочинати загартовування слід поступово. - Чому не можна у холодну пору без підготовки одразу спати з відкритим вікном? (Є ризик застудитися). Об’єднати дітей у групи по 4 учні. Роздати картки зі словами «ВЕСНА, ЗИМА, ЛІТО, ОСІНЬ». Вчитель читає питання, діти обговорюють і піднімають картку. - За якої пори є ризик переохолодження? (Осінь, зима). - За якої пори є ризик обмороження? (Зима). Як його уникнути? - За якої пори є ризик перегрівання? (Весна, літо). - За якої пори є ризик сонячних опіків? (Літо). Як їх уникнути? Виконати завдання в зошиті на с. 29.
Практична робота ( вчити підбирати одяг відповідно до погоди ) Принести з дому ляльки та одяг. Виконати завдання, запропоноване у підручнику на с. 51.
Пантоміма (обговорити водні процедури) Стати в коло. Пояснити дітям, що таке водні процедури (у підручнику с. 53). Запропонувати дітям показати свою улюблену процедуру пантомімою. Решта мають вгадати її. Прочитати правила загартовування на с. 53 підручника.
Підсумкове завдання (закріпити отримані знання)
13. УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ УРОК ДО РОЗДІЛУ ЗДОРОВЕ ТІЛО Мета Узагальнити, закріпити знання дітей про те, що допоможе бути здоровим, сприяти формуванню у дітей корисних звичок.
|