КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Результати навчання. Наприкінці заняття учні мають уміти: пояснити необхідність дотримання чистоти тіла; назвати гігієнічні процедури і частоту їх проведення; розказатиНаприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь · Підготувати ученицю зіграти роль богині Гігієни (текст див. нижче у пункті Інсценування). Орієнтовний план тренінгу
Інформація для вчителя: Гігієя (грец. Υγιεία) - богиня здоров'я, дочка Асклепія і Епіони (варіант: дружина Асклепія, від якого народила кількох дітей). У часи Піндара Гігі шанували поряд з Асклепієм (5 - 4 ст. До н. Е.). У грецькому мистецтві її зображували, як правило, разом з Асклепієм у вигляді молодої, красивої, з квітучим здоров'ям дівчини, що тримає в руках чашу, з якої годує змію (емблема медицини). Слово «Hugieia» (ύγιεία: здоров'я) використовувалося в якості привітання в піфагорійців. З ім'ям богині пов'язують походження слова «гігієна». Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового) 1. Запитати у дітей, який у них улюблений вид відпочинку. Активний він чи пасивний? 2. Назвати тему і завдання уроку. - І працюючи, і відпочиваючи, не можна забувати про ті правила, які допомагають нам бути здоровими. А для цього ми зараз перенесемося у Древню Грецію.
Інсценування (повторити правила гігієни) Звучить грецька музика «Сиртакі». Виходить учениця у костюмі богині Гігієни. Вчитель: У древній Греції жив бог лікування Асклепій. А в нього була донька – Гігієна. Гігієна: Я – богиня чистоти і здоров’я. Дуже часто мені доводилося бачити, як мій тато лікує людей. Вчитель: Гігієно, а чому ж вони захворіли? Гігієна: На жаль, вони не знали правил, які допомагають зберегти здоров’я. Вчитель: А ти нам розкажеш ці правила? Гігієна: Звісно, бо я дуже хочу, щоб ви були здоровими.
Вчитель бере у Гігієни картки, діти читають і закінчують речення:
Гігієна: Молодці, тепер я впевнена, що вам не доведеться звертатися по допомогу до мого батька, бо ви будете здорові. Розглянути малюнки на с. 30 підручника. Хто з героїв казок дбає про гігієну, а хто ні? Робота в групах (закріпити знання про гігієнічні процедури) Розглянути малюнки в підручнику на с. 31. Назвати зображені дії. Об’єднатися в три групи. Продумати, які процедури слід виконувати: кілька разів на день (мити руки, чистити зуби), щодня (розчісувати волосся, чистити одяг, митися, чистити взуття), щотижня (мити голову, обрізати нігті), час від часу (підстригати волосся). Які процедури слід робити: вранці (мити руки, розчісуватися, чистити зуби), вдень (мити руки, чистити одяг), ввечері (мити руки, чистити зуби, митися). Виконати завдання в зошиті на с. 17.
Руханка (виконати рухливі вправи) Щоб ніколи не хворіти, Слід щоразу руки мити. З крана ось тече водиця, А ще мило знадобиться. Потім рушничок м’який. Поглянь, чистий ти який!
Практична робота (дібрати ситуації, коли слід мити руки) На дошці слід розмістити сюжетні і предметні малюнки, які допоможуть дітям пригадати, коли треба мити руки. Скласти колективну розповідь «Один день з життя моїх рук». Одразу вчитель налаштовує дітей на те, щоб вони пригадували поступово з ранку до вечора свій день, пригадували ті ситуації, коли торкалися того, після чого треба було мити руки. Вчитель пропонує такий початок: «Вранці я прокинувся, помив свої руки. Взяв портфеля і вийшов на вулицю. Ось тут все і почалося…». Діти по черзі продовжують. Наприклад: «До школи я їхав тролейбусом і тримався за поручні». «Я відкривав двері школи а потім класу, беручись за ручку», «Після першого уроку я дістав із портфеля яблуко», «На великій перерві я пішов до їдальні снідати» і т.д. На с. 32 підручника розглянути малюнок і допомогти Олесеві взяти з полички ті засоби гігієни, якими можна вимити руки (тверде мило і рідке мило). Виконати завдання в зошиті на с. 16. Записати правило: «Ретельно мити руки з милом».
Інформаційне повідомлення (ознайомити з правилами догляду за нігтями) Прочитати повідомлення на с. 32 підручника. Запам’ятати правила: · на руках обрізай нігті раз на тиждень, · на ногах обрізай нігті раз на два тижні, · на руках нігті заокруглюй, а на ногах обрізай прямо, бо куточки нігтя можуть врости. Підсумкове завдання (закріпити отримані знання) 1. Як ти гадаєш, для чого слід дотримуватися правил гігієни? 2. Прочитати «Лякалки» на с. 33 підручника і зробити висновок. 3. Пригадати правила, які розказала богиня Гігієна. 8. ЗДОРОВІ ЗУБИ Мета Пояснити значення зубів для людини, повторити правила чищення зубів, з’ясувати, що корисно, а що шкідливо для зубів. Наприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь Підготувати двох учнів інсценізувати розмову зубів (текст див. нижче у пункті Інсценування). Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового) 1. Пригадати правила, про які розповідала богиня Гігієна. - Серед всіх правил є «Чистити зуби двічі на день». Але ще треба і знати, як правильно їх чистити. Сьогодні ми це з’ясуємо. 2. Назвати тему і завдання уроку. 3. Виконати завдання перше в зошиті на с. 18 – відгадати загадки. 4. Розглянути малюнки на с. 34 підручника. - Кого з цих тварин називають гризунами? (Мишу, бобра, білку). - Хто не має зубів? (Оса, комар, лелека). - Хто кусається без зубів? (Оса, комар). - Скільки у кожного з вас зубів? А чи не схожі ваші зубки ось на ці, які завітали до нас?
Інсценування (повторити правила гігієни) Виходять два учні-зуби. Зуби: Ми нещасні бідні зуби. Довів господар нас до згуби. Чистити нас забуває, Про здоров’я він не дбає. Цукерки жменями вживає. Вже нас карієс з’їдає! Жити так немає змоги. Де просити допомоги!?
- Не плачте, зубки, ми вам допоможемо. Сьогодні ми дізнаємося, як треба поводитися, щоб такої біди не сталося. Інформаційне повідомлення (пояснити значення зубів для людини) Прочитати текст у підручнику на с. 35. Дати відповіді на питання. Для того, щоб бути здоровими, вам потрібно вживати багато овочів, фруктів. А всю тверду їжу слід добре пережовувати, інакше вона принесе не користь, а шкоду. Ось для цього і служать нам зуби. Щоб вони не хворіли, їх слід чистити двічі ні день і робити це треба правильно. Міняти щітку 4 рази на рік. Практична робота (вивчити правило чищення зубів) - Нам допоможе правило п’яти пальчиків. Розглянути малюнок на с. 36 підручника. Прочитати кожне правило, демонструючи рухи щітки, імітуючи чищення. Руханка (виконати рухливі вправи) Міцні зуби в бобреняти, Міцні зуби в мишеняти. І я міцні зуби маю, Бо про них не забуваю – Вранці, ввечері їх чищу, Їм корисну для них їжу. Робота в парах (скласти пам’ятку догляду за зубами) Об’єднати дітей в пари. Розглянути малюнки в підручнику на с. 37. Проаналізувати кожну пораду і скласти пам’ятку. Для того, щоб зуби були здоровими, потрібно: - їсти овочі, фрукти, горіхи, рибу, молочні продукти; - двічі на день чистити їх; - двічі на рік відвідувати стоматолога; - обмежувати себе у солодощах. Виконати завдання друге в зошиті на с. 18. Підсумкове завдання (закріпити отримані знання) 1. Чому людині потрібні здорові зуби? 2. Пограти в гру «Корисно-шкідливо». Вчитель показує картку зі словом, діти промовляють «Корисно» або «Шкідливо». (Тістечка, капуста, груша, яблуко, цукерки, горіхи, морква, огірок, молоко, печиво, сир). 3. Виконати завдання в зошиті на с. 19. Зробити висновок: щоб мати білосніжну усмішку, треба дотримуватися правил догляду за зубами. 9. ХАРЧУВАННЯ І ЗДОРОВ’Я Мета Пояснити, як харчування впливає на здоров’я людини, довести небезпечність «швидкої їжі», необхідність вживання вітамінної їжі, вчити розрізняти корисну та шкідливу їжу. Наприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь Пригадати з батьками якомога більше назв овочів та фруктів. Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового) 1. Пригадати правила догляду за зубами. 2. Назвати тему і завдання уроку. 3. Розглянути малюнки на с. 38 підручника. Дати відповіді на питання. - Коли людина недоїдає, тобто вживає недостатню кількість їжі, вона буде кволою, непрацездатною, а може і захворіти. Але і переїдання теж шкідливе для здоров’я. Отож сьогодні ми дізнаємося про те, як же правильно харчуватися.
|