КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Результати навчання. Наприкінці заняття учні мають уміти: назвати ознаки інфекційної хвороби; пояснити, як мікроби потрапляють в організм; розказати про засоби захисту відНаприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь · Дізнатися у батьків, проти яких хвороб їх дітям робили щеплення; · кожному учневі принести з дому захисну маску.
Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового) 1. Пригадати, що вивчили на минулому уроці про ознаки здоров’я і хвороби. Повідомити, що серед хвороб є заразні, тобто інфекційні. Їх збудниками є мікроби. Роздати дітям маленькі аркуші паперу і запропонувати намалювати мікроба, яким вони його уявляють. Ці аркуші наклеїти на ватман, зробивши плакат «Армія мікробів». 2. Назвати тему і завдання уроку. - А тепер розглянемо, як зображено мікробів у нашому підручнику. 3. Прочитати текст на с. 14 підручника. Пояснити термін «мікроскоп». Розглянути малюнок мікробів і назвати ознаки інфекційних хвороб. - А зараз ми дізнаємося, як же боротися з цією страшною армією мікробів. 4. Виконати завдання в зошиті на с. 10. Зазначити, що на уроці діти дізнаються, як можна уникнути інфекційних хвороб. Інформаційне повідомлення (розказати про шляхи потрапляння інфекції в організм людини) Вчитель читає повідомлення на с. 15 підручника. Запропонувати дітям дати відповіді на питання: - Чим небезпечна людина, яка кашляє і чхає? (Вона може заразити). - Як бути в такій ситуації? (Треба не підходити до хворого або надягати маску). - Що робити, щоб мікроби не потрапили в організм з їжею? (Треба мити руки і вживати якісну їжу). - Чому не можна торкатися чужої крові? (Бо людина може бути хворою і інфікує вас, особливо, якщо на ваших руках є подряпини). Практична робота (практичні навички поведінки під час карантину) Об’єднати дітей у 3 групи. Прочитати у словничку на с. 133 пояснення слів «карантин» і «епідемія». Продемонструвати дітям, як треба вдягати захисну маску. Пояснити, що маска захищає людину від попадання в організм хвороботворних мікробів. Запропонувати дітям вдягти свої маски. Влаштувати змагання між групами. Діти в групі обговорюють питання на с. 15 підручника і дають відповіді. Чиї відповіді будуть більш правильними та повними, та група перемагає. - Як поводитися під час карантину? (Намагатися якнайменше бувати в людних місцях, вдягати захисну маску). - Коли потрібно носити маску? (При контакті з хворим, під час карантину). - Коли необхідно вдягати захисні рукавички? (Коли торкаєшся чужої крові).
Групова робота (ознайомити із засобами захисту від інфекцій) - Як же врятувати себе від мікробів? Зараз мікробів оточить те, чого вони бояться. Учитель навколо плаката розміщує по одній табличці («СОНЦЕ», «МИЛО», «ЙОД», «ЗЕЛЕНКА», «КИП’ЯТІННЯ», «ХОЛОД», «ЦИБУЛЯ», «ЧАСНИК», «ЛИМОН»). Діти шукають у підручнику на с. 16 пояснення і зачитують. Поступово плакат оточується всіма табличками. - Ось що не пропустить мікробів до вашого організму.
Руханка (виконати рухливі вправи і закріпити отримані знання) Проговорюючи вірша рядок за рядком, виконати рухливі вправи: Щоб мікробів налякати, Слід на сонечку гуляти. Завжди з милом руки мити. Воду треба кип’ятити. Страви в холоді тримати. Цибулю і часник вживати. Проблемна ситуація (дати поняття про імунітет) - Як ви гадаєте, чи може організм боротися з мікробами? (Вислухати відповіді). Може, якщо у людини сильний імунітет. Прочитати пояснення на с. 17 підручника. - Що послаблює імунітет дитини? - Що зміцнює імунітет? Запитати, проти яких хвороб робили дітям щеплення. Пояснити дітям, що це добре, бо тепер вони захищені від збудників цих хвороб. Виконати завдання в зошиті на с. 11. Підсумкове завдання (закріпити отримані знання) 1. Повторити нові терміни і попросити дітей пояснити їх? 2. Прочитати у підручнику на с. 18 правила захисту від інфекцій. По одному учні виходять до плаката з мікробами і одним з правил доповнюють речення: «Я зможу захиститися від цих страшних мікробів…» «…якщо буду мити овочі та фрукти» і т.д.
4. УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ УРОК ДО РОЗДІЛУ «ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ» Мета Закріпити отримані знання, формувати у дітей корисні звички, пропагувати здоровий спосіб життя.
|