КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Результати навчання. Наприкінці заняття учні мають уміти: розуміти термін «статура»; практично визначати зріст і масу людини; назвати частини тіла людини; розказатиНаприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь · З батьками виміряти зріст і масу тіла дитини. Пригадати зріст і масу у минулому році (на початку літа). · Принести фото 3 * 4 для роботи в зошиті.
Орієнтовний план тренінгу
Інформація для вчителя: Показники розвитку молодших школярів
Стартові завдання 1. Попросити дітей стати біля парт. Наголосити, що за літо вони підросли. Вказати, що є вищі і нижчі, худіші і повніші, тобто всі мають різну статуру. 2. Розглянути в підручнику малюнки на с. 6. - Як звати казкових персонажів? (Дюймовочка, дядя Стьопа, Карлсон, козаки). - Порівняти статури, використовуючи антонімічні пари, подані у підручнику. (Дядя Стьопа високий, а Дюймовочка низька. Дюймовочка тендітна, а Карлсон кремезний. Перший козак гладкий, а другий - стрункий.) 3. Розкрити зошит на с. 3, ознайомитися з умовними позначками. 4. Виконати завдання перше в зошиті на с. 4. Вибрати слова для опису статури людини: висока, тендітна, кремезний, низький, гладкий, стрункий. Практична робота (вчити вимірювати зріст і масу тіла) Продемонструвати вимірювання зросту кількох дітей. Продемонструвати вимірювання маси кількох дітей. Запропонувати розглянути малюнок у підручнику на с. 7. Проаналізувати, як можна визначити, на скільки виріс кожен учень. Запропонувати дітям розкрити зошити на с. 5. Вклеїти фото, записати масу тіла в минулому році і зараз. Обчислити різницю і записати її. Проаналізувати результати обчислень. Робота в групах (ознайомитися з розвитком людини) Повідомити про те, що, на відміну від росту, розвиток триває все життя. Прочитати повідомлення у підручнику на с. 9. Об’єднати дітей у 4 групи. Роздати кожній групі по аркушу паперу. Запропонувати обговорити, чого кожен навчився за літо. Записати це на аркуші. Руханка (виконати рухливі вправи і вивчити назви частин тіла людини) Запропонувати дітям стати парами обличчям одне до одного. Вчитель називає частини тіла, зображені у підручнику на с. 8. Діти шукають цю частину тіла на собі, а потім на сусідові. - Присядьте, зігнувши ноги у колінах. - Торкніться підборіддям до лівої ключиці, правої ключиці. - Зведіть лопатки. - Зігніть – розігніть руки в ліктях. - Як ви гадаєте, що росте у людини все життя? (Волосся та нігті. Деякий час вони ростуть навіть після смерті людини). Запропонувати розкрити зошит на с. 6-7. Паралельно працювати на обох сторінках: обвести частину тіла на с. 6 – підписати на с. 7.
Інформаційне повідомлення (ознайомити з зубами людини) У людини 20 молочних зубів: 8 різців (по 4 вгорі і внизу), 4 ікла (по 2 вгорі і внизу), 8 молярів (по 4 вгорі і внизу). В період з 6 до 12 років молочні зуби замінюються постійними. Постійних зубів у людини 28 або 32 – 4 так званих зубів мудрості. Відсутність зубів мудрості є нормою. Розглянути малюнки зубів у підручнику на с. 8. порахувати молочні та постійні зуби. Підсумкове завдання (закріпити отримані знання) 1. Чого ви навчилися на сьогоднішньому уроці. 2. Відгадайте загадки на с. 9 підручника про те, що допомагає нам рости здоровими. (Умивання, фізкультура, їжа, сон). 3. Виконати завдання друге в зошиті на с. 4. Зробити висновок, що цінують людину не за її зріст, статуру, а за її доброту.
2. ЗДОРОВ’Я І ХВОРОБИ Мета Довести необхідність турбуватися про своє здоров’я, визначити чинники, які впливають на здоров’я, вчити турбуватися про близьких, якщо вони захворіли.
|