КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Робота в групах (вчити визначати ознаки хвороби)Об’єднатися в групи по 4 учні. Розглянути малюнки у підручнику на с.11, обговорити і назвати хвороби у дітей. Відповіді починати так: «Наша група вважає, що…». (У першої дівчинки віспа, у другої дівчинки болять зуби, у хлопчика застуда, другий хлопчик зламав ногу). Руханка (виконати рухливі вправи) Прочитати вірш на с.12 підручника. Пояснити значення слова «періщить» - сильно б’є, січе, шмагає, йде безперервно. Проговорюючи рядок за рядком, виконати рухливі вправи. Робота в парах (прищеплювати навички самоаналізу) Об’єднати дітей у пари. Запропонувати дітям дати відповіді на питання у підручнику на с. 11. - Назвіть, що стало причиною вашої хвороби. (Відповіді дітей). Тож зараз ми спробуємо з’ясувати, що потрібно робити, щоб не хворіти.
Інсценування (з’ясувати, що необхідно для здоров’я) Об’єднати дітей у три групи. У 1 групі у хворого болить живіт, у 2 групі – зуби, у 3 групі – хворий застудився. Діти беруть свої іграшки і розподіляють ролі: один – хворий, інші повинні визначити причини хвороби, дати хворому поради, використовуючи таблички на дошці. Висновок: 1 - щоб не болів живіт, треба: «МИТИ РУКИ», «ЇСТИ ПОМИТІ ОВОЧІ І ФРУКТИ», «ПРАВИЛЬНО ХАРЧУВАТИСЯ», «НЕ ЇСТИ БАГАТО СОЛОДОЩІВ»; 2 - щоб не боліли зуби, треба: «ЇСТИ ПОМИТІ ОВОЧІ І ФРУКТИ», «ВІДВІДУВАТИ СТОМАТОЛОГА», «НЕ ЇСТИ БАГАТО СОЛОДОЩІВ»; 3 - щоб не боятися застуди, треба: «РОБИТИ ЗАРЯДКУ», «ЇСТИ ПОМИТІ ОВОЧІ І ФРУКТИ», «ОБЛИВАТИСЯ», «ВЧАСНО ЛЯГАТИ СПАТИ», «ГУЛЯТИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ». - Розкажіть, як у вашій сім’ї турбуються про хворого? Як ви допомагаєте тому, хто захворів? Підсумкове завдання (закріпити отримані знання) 1. Назвати ознаки здоров’я і ознаки хвороби. Учитель називає ознаку хвороби: «У хворого щось болить». Діти відповідають ознакою здоров’я: «А в здорового нічого не болить». « У хворого поганий сон. У здорового міцний сон». «У хворого слабкість з ранку до вечора. Здоровий бадьорий з ранку до вечора.» «У хворого поганий апетит. У здорового хороший апетит». «У хворого поганий настрій. У здорового гарний настрій». «Хворого не цікавлять навчання та ігри. Здоровий цікавиться навчанням і іграми». 2. Прочитати і відгадати загадки у підручнику на с. 13. (Дбати, займатись, спати, фрукти, пломбувати, хворіти). 3. Виконати завдання в зошиті на с. 9. Зробити висновок: щоб хвороба не зіпсувала планів, слід турбуватися про здоров’я.
4. ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ІНФЕКЦІЙ Мета Ознайомити дітей із шляхами потрапляння інфекції в організм людини, засобами захисту від інфекцій та правилами поведінки з інфекційними хворими.
|