КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Створення звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора
Звітомназивається організована і відформатована інформація, узята з бази даних і призначена для виводу на друк.
Він може мати вигляд таблиці або оформлений по розробленій користувачем вільній формі. Звіт дозволяє вибрати критерії, згідно з якими витягується інформація з бази даних. Його можна доповнити малюнками, діаграмами, коментарями. У звіті можна групувати і сортувати дані, представити дані на діаграмі, обчислити підсумкове значення, наприклад, визначити виручку, отриману від продажу товарів на певну дату. Звіти дозволяють задати зовнішній вигляд відображення інформації у віддрукованому вигляді. Їх можна використовувати для аналізу даних і передачі їх в інші організації. Звіт можна відправити по електронній пошті, опублікувати в Інтернеті. Звіт можна створити на базі однієї або декількох таблиць або запитів. Велика частина відомостей в звіті поступає з базової таблиці, запиту або інструкції SQL, що є джерелом даних для звіту. Останні відомості звіту зберігаються в його структурі. У проекті Microsoft Access можна створювати форми і звіти для бази даних SQL Server за допомогою тих же інструментів, що використовуються для їх створення в базі даних Microsoft Access.
Перегляд звіту
Натискуйте праву кнопку миші при перегляді звіту, виберіть команду Декілька сторінок, а потім задайте число сторінок для відображення. Звіт відкривається в режимі ппопереднього перегляду. У верхній частині видно заголовок звіту: Суми продажів по роках. Кнопки панелі інструментів Попередній перегляд дозволяють роздрукувати звіт, відобразити одну сторінку звіту, дві або декілька публікацій в Word і в Excel. Міру збільшення можна вибрати від 10 до 200% в списку, що розкривається Масштаб
Створення автозвіта
Аби створити звіт, виділите таблицю або запит у вікні бази даних і виберіть в меню Вставка команду Автозвіт або на панелі інструментів в списку кнопки, що розкривається Новий об'єкт виберіть Автозвіт. В результаті буде створений звіт, що містить всі поля таблиці або запиту, розташовані в стовпчик (мал. 26.3).
Мал. 26.3 Звіт, створений після вибору команди Автозвіта
Створення звіту за допомогою майстра
Для повнішого контролю над формою звіту можна використовувати майстра звітів.Аби запустити майстра, спочатку відображуватимете на екрані вікно Новий звіт (мал. 26.4)одним з наступних способів:
- виділите таблицю або запит у вікні бази даних і виберіть в меню-Вставка команду Звіт;
- виділите таблицю або запит у вікні бази даних і виберіть Звіт у списку кнопки, що розкривається Новий об'єкт на панелі інструментів;
- у вікні бази даних на вертикально розташованій панелі Об'єкти виділите значок Звіти і натискуйте кнопкуСтворити на панелі інструментів у верхній частині вікна.
Мал. 26.4 Діалогове вікно, що дозволяє вибрати метод створення звіту
Призначення елементів списку вікна Новий звіт:
- Автозвіт в стовпець— дозволяє відображувати поля звіту в стовпчик;
- Автозвіт стрічковий— дозволяє розташувати імена полів у вигляді заголовків стовпців таблиці, а записи в її рядках;
- Майстер діаграм — надає великі можливості при складанні звіту, в який можна вставити діаграми;
- Поштові наклейки— запускає майстра створення наклейок.
У нижній частині вікна виберіть як джерело даних в списку, що розкривається, таблицю або запит. Після вибору елементу списку Майстер звітів і натиснення кнопки Ж на екрані відображуватиметься вікно Створення звітів (мал. 26.5). Виділите потрібне поле клацанням миші в спискуДоступні поля і натискуйте кнопку із зображенням правої стрілки «>» між списками. Виділене поле переміститься у правий список Вибрані поля. Вибрані поля відображуватимуть в звіті у вигляді рядків. У списку, що розкривається Табліци/запроси можна вибрати декілька таблиць або запитів, з яких будуть вибрані поля для звіту. У наступному вікні майстра залежно від вибраних полів може пропонуватися угрупування записів (мал. 26.6). Натискуйте кнопку Угрупування. На екрані відображуватиметься діалогове вікно Інтервали угрупування. Рівень угрупування визначає рівень вкладеності конкретної групи в звіті. Вкладені групи утворюються при угрупуванні наборів записів по декількох полях, виразах або джерелах даних групи. Першому рівню угрупування привласнюється номер 0; всього допускається існування до 10 рівнів угрупування в звіті. Текстові поля можуть групуватися по першій букві, по перших трьох буквах і так далі Access виведе в звіті разом поля, що мають однакові значення, наприклад, в полі Посада можуть бути згруповані всі записи, в яких представлені начальники відділів.
Мал. 26.5 Вибір полів для звіту Мал. 26.6 Вікноугрупування записів в звіті
Якщо не потрібне створення особливих інтервалів групування, то в списку Інтервали групування виберіть Звичайний.
Мал. 26.7 Завдання інтервалів угрупування
На наступному етапі визначається, в якому порядку: за збільшенням або убуванню сортуватимуться поля (мал. 26.8). Поле, що має найвищий пріоритет сортування, вибирається в списку, що розкривається, 1. За умовчанням поля сортуються за збільшенням. Для сортування по зменшенню натискуйте кнопку праворуч від поля. Кнопка працює як перемикач і при повторному натисненні порядок сортування зміниться на протилежний. Запису в групі можна сортувати по чотирьох полях за збільшенням або зменшенням. У списку полів відсутнє ключове поле, в якому записи сортуються автоматично. Натискуйте кнопку Підсумки і на екрані відображуватиметься вікно, показане на мал. 26.9. Установкою відповідних прапорців ви можете привести в звіті як підсумкові значення поля суму , середнє арифметичне мінімальне і максимальне значення. Ці поля будуть додані в кінці звіту.
Мал. 26.8 Вибір порядку сортування полів Мал. 26.9 Вибір полів для обчислень в звіті
Положенням перемикача в розділі Показати дозволяє відображувати в звіті дані і підсумки або лише підсумки. У наступному діалоговому вікні майстер пропонує вибрати один з шести пропонованих видів макету для звіту(мал. 26.10). Вибраний вигляд відображується в лівої зони вікна. За умовчанням в діалоговому вікні встановлений прапорець Набудувати ширину полів для розміщення на одній сторінці, що забезпечить краще використання простору аркуша. У рамці Орієнтація положенням перемикача пропонується вибрати розташування аркуша при друці.
Мал. 26.10 Вибір вигляду макету для звіту
У наступному діалоговому вікні вибирається стиль звіту (мал. 26.11). Вибраний стиль відображується у вікні попереднього перегляду в лівої зони вікна. У останньому діалоговому вікні вам пропонується задати ім'я звіту. Залежно від положення перемикача ви можете Проглянути звіт або Змінити макет звіту. За умовчанням після натиснення кнопки Готово майстер відображуватиме звіт у вікні попереднього перегляду.
Мал. 26.11 Вибір стилю звіту
Установка прапорця Вивести довідку по роботі із приведе до відображення відповідної теми довідки. Відомості в звіті можуть бути розбиті на розділи. Кожен розділ має певне призначення.
Створення звіту в режимі конструктора
Режим конструктора надає найбільші можливості в створенні звіту. Якщо звіт вже відкритий, то для переходу в режим конструктора натискуйте кнопку Вигляд на панелі інструментів. Частина форми, звіту або сторінки доступу до даних, наприклад, заголовок, примітка або область даних називається розділом. У режимі конструктора розміщувані в звіті розділи видно у вигляді смуг.
Мал. 26.13 Відображення звіту в режимі конструктора
Розділи друкуються таким чином:
- Заголовок звіту— друкується у верхній частині першої сторінки звіту.
- Верхній колонтитул— друкується у верхній частині кожної сторінки.
- Заголовок групи— використовується для виділення кожної групи, якщо передбачається групувати звіт, наприклад, по датах.
- Область даних— містить дані, які друкуються для кожного з тих записів в таблиці або запиті, на яких заснований звіт.
- Примітка групи— поміщається в кінці групи або записів при роздруку таких розрахунків як проміжні або підсумкові суми.
- Нижній колонтитул— відображується в нижній частині кожної сторінки. Зазвичай містить таку інформацію як номер сторінки, дата, інформація про автора.
- Примітка звіту— друкується під нижнім колонтитулом на останній сторінці звіту.
Для створення зв'язку між звітом і його вихідними даними застосовуються елементи управління. Ними можуть бути поля, що містять імена або числа, написи для заголовків. Поля можна поміщати в будь-який розділ звіту, але, як правило, їх розміщують в області даних. Аби додати в полі рамку тексту, перетягнете її із списку полий таблиці або запиту, на підставі якого зроблений звіт, в звіт. Спосіб відображення відомостей в кожному розділі визначається розташуванням елементів управління, такі як написи і поля. Виділите елементи управління: поле, прапорець, прямокутник або кнопка, які будуть розміщені в звіті. У, меню Формат виберіть команду Групувати . Відзначимо, що для створення групи потрібно виділити хоч би два елементи управління.
Створення підлеглого звіту
Підлеглий звіт можна створити в існуючому звіті, можна додати існуючий звіт в інший звіт як підлеглий. Якщо підлеглий звіт має бути пов'язаний з головним звітом, то спочатку переконаєтеся в правильності встановлених зв'язків між таблицями. Зв'язок забезпечує відповідність записів, що виводяться в підлеглому звіті, записам в головному звіті. Для створення підлеглого звіту в існуючому звіті виконаєте наступні дії:
- перейдіть у вікно бази даних і на вертикально розташованій панелі Об'єкти виділите значок Звіти. Клацніть в списку об'єктів в правій частині вікна звіт, яка використовуватиметься для головного звіту, і натискуйте кнопку Конструктор на панелі інструментів;
- переконаєтеся, що кнопка Майстра на панелі елементів натиснута. Для того, щоб вивести або приховати панель елементів, виберіть в меню Вигляд команду Панель елементів або натискуйте однойменну кнопку на панелі інструментів;
- натискуйте кнопку Підлегла форма/отчет на панелі елементів;
- виберіть в звіті місце, в яке потрібно помістити підлеглий звіт;
- слідуйте інструкціям діалогових вікон майстра підлеглих звітів (мал. 26.14);
- натискуйте кнопку Готово для додавання в звіт елементу управління підлеглого звіту.
Мал. 26.14 Діалогове вікно майстра підлеглих звітів
Створення звіту на базі декількох таблиць
Так само як запити і форми, звіти можуть відображувати дані з декількох зв'язаних таблиць. Дані з базової таблиці виводяться в головному звіті, з інших таблиць — в підлеглому звіті. Підлеглий звіт містить дані, що відносяться до даних в головному звіті. Головний звіт заснований на таблиці з первинним ключем, а підлеглий звіт заснований на таблиці, що містить поле з таким же ім'ям, як і біля цього первинного ключа, і з таким же або сумісним типом даних.
Експорт звіту
Для відправки звіту в електронному вигляді його можна конвертувати в копію відеозображення. Відкрийте звіт і виберіть в меню Файл команду Експорт. У діалоговому вікні Експорт файлу в тому, що розкриваєся списку Тип файлу виберіть рядок Знімок вкажіть ім'я файлу і натискуйте кнопку Експорт.
|
|
|