КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Статичні показники ефективності проекту
Статичні показники ефективності проекту не враховують знецінення грошей в часі, тому їх використовують для наближеної оцінки. Середньорічний прибутокдорівнює: , тис. грн. (27)
Рентабельність продукції:
, %, (28)
де Спр – повна проектна собівартість, грн. Рентабельність інвестицій:
, %, (29)
де І – розмір інвестиційних витрат на реалізацію проекту, грн.
Строк окупності інвестицій складає:
, років. (30)
Середній строк окупності найбільш ефективних інвестиційних проектів в Україні складає 3-4 роки. Розрахунок економічної ефективності з реалізації інвестиційного проекту проводиться за коефіцієнтом, який враховує всі фактори, як економічні, технічні так і часові, що впливають на ефективність реалізації проекту. Комплексний коефіцієнт ефективності реалізації та фінансування інвестиційних проектів визначає віддачу вкладених коштів з урахуванням терміну роботи вибою та розраховується за наступною формулою:
де Кеф – коефіцієнт ефективності використання інвестицій Двр. – дохід від реалізації товарної вугільної продукції (без ПДВ), що отримана з вибою, який оснащується Зексп. – дільничні затрати з видобутку вугілля в вибої витрат на монтажні та пусково-налагоджувальні роботи). Ізат. – інвестиційні витрати, які необхідно здійснити з метою реалізації проекту (сума витрат на закупівлю необхідного обладнання та витрат на монтажні та пусково-налагоджувальні роботи). У разі підготовки та введення нового вибою необхідно включати в затрати також і вартість робіт з підготовки нової виїмкової дільниці. Тл. – термін роботи вибою (очисного вибою) наводиться в місяцях (розраховується як співвідношення запасів вибою до проектної потужності (видобуток тон/добу) поділених на 30 днів). Проектний термін роботи вибою не включає термін підготовки прохідницьких вибоїв. Також коефіцієнт економічної ефективності капітальних витрат (Ер) можна визначити за формулою:
, (32)
де - приріст прибутку підприємства у випадку вкладення капіталу у реконструкцію, модернізацію, технічне переоснащення, грн.; К - загальна сума капіталовкладень, грн.
Розрахований коефіцієнт економічної ефективності капіталовкладень Ер повинен порівнюватися з нормальним коефіцієнтом Ен, який віст оновлюється Міністерством економіки України на певний період. У наших розрахунках приймаємо Ен = 0, 15. Якщо Ер > Ен, то вкладення капіталу вважаються доцільним.
Строк окупності капіталовкладень (Тр), який є оберненим показником до Ер визначається за формулою:
Тр , років. (33)
|