Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаХІД УРОКУ
Читайте также:
  1. V. Підсумок уроку.
  2. Визначення завдань уроку
  3. Виконання завдань і вправ на моделювання фрагментів уроку
  4. Дидактические требования к современному уроку
  5. Дополнительный материал к уроку.
  6. ЕЛЕМЕНТИ ТЕХНОЛОГІЇ УРОКУ-ДІАЛОГУ
  7. Критерії оцінки ефективності уроку
  8. Методичні особливості навчально-організаційних етапів уроку
  9. Ознаки сучасного уроку географії
  10. Орієнтовні схеми аналізу уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

Запитання

• Які види мистецтва ви знаєте?

• За допомогою чого ми сприймаємо живопис, графіку, скульптуру? (За допомогою зору)

• В яку загальну групу люди об’єднали ці види мистецтва?

(Образотворчу)

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя

(Учитель надає учням загальні відомості про архітектуру як вид візуального мистецтва, історію архітектури та особливості архітектурних споруд різних народів, використовуючи ілюстративний матеріал на власний розсуд.)

Люди вивчають історію за пам’ятниками давнини. Одні з найцікавіших — пам’ятки архітектури. Рівень розвитку суспільства, будівельної техніки, культури, уявлення людей про користь і красу визначають архітектурний стиль — засоби, якими користується архітектура в певний історичний період. Піраміди Єгипту, зіккурати Ассирії, ступи Індії, храми Мексики — найдавніші будівлі, що дійшли до нашого часу. Ці споруди, присвячені богам, дуже великі за розміром.

Єгиптяни першими почали будувати з каменю, винайшли скло.

В Індії величезні багатоярусні храми (ступи) суцільно вкриті вигадливими рельєфними малюнками.

Архітектура Китаю та Японії розвивалася на основі дерев’яного будівництва. Ці легкі конструкції дуже стійкі, вони витримають будь-який землетрус.

Основу європейської архітектури складають античне мистецтво та християнська релігія. Завдяки цьому європейські міста мають особливий, дивовижний вигляд.

Сучасна архітектура — це нові будівельні матеріали й технології, нові умови життя людей.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Організація сприйняття творів мистецтва

Слово вчителя

(Учитель пропонує учням розглянути зображення архітектурних споруд, що виконані різними народами в різні часи, визначити, які матеріали використали архітектори.

Важливо звернути увагу учнів на те, як конструкція та зов-нішний вигляд споруди залежать від того, з якого матеріалу вона збудована; як національні особливості впливають на зовнішний вигляд будівлі.)

Уважно роздивіться силуети відомих архітектурних споруд.

Творче завдання

Слово вчителя

Намалюйте будинок свого улюбленого казкового героя: Алі-баби, Попелюшки, Червоної Шапочки.Пояснення до творчого завдання

Спочатку поміркуйте над тим, де знаходиться цей дім. Вирішіть, як ви його бачите — зверху чи знизу. Намітьте лінію горизонту і положення на аркуші паперу великого формату. Потім поміркуйте, які риси притаманні мешканцеві саме цього будинку. Промалюйте деталі та виконайте роботу кольором.

Пам’ятайте про те, що мешканці будинку повинні бути меншими за будівлю.

За бажання скористайтеся технікою аплікації.

Індивідуальна робота за творчим завданням

Учні виконують творчу роботу. Учитель допомагає учням проаналізувати правильність виконання композиції та виправити помилки, надає індивідуальну допомогу.

V. Підбиття підсумків

Обговорення учнівських робіт

Учителеві потрібно приділити особливу увагу тим роботам, в яких учні виявили власну фантазію, а не лише наслідували запропонований зразок.

Коментар

Під час уроку учні мають засвоїти поняття «архітектура як вид мистецтва», «архітектурна споруда»; вміти розрізняти, аналізувати й відтворювати характерні риси архітектурної форми.

VI. Домашнє завдання

Обсяг роботи не дозволяє завершити малюнок за один урок. Учням пропонується зробити це вдома.

 


Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 31; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты