КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Хід роботи. 1. Зібрати схему (на платі №2), представлену на рисунку нижче1. Зібрати схему (на платі №2), представлену на рисунку нижче. Плату підключити до клем живлення «~ 0–250 B». 2. На блоці живлення перемикач «–120 В ~250 B» встановити в положення «~250 B». 3. Після подачі напруги на схему встановити значення живлячої напруги U = 220 В за допомогою потенціометра на лицьовий панелі блоку живлення. Значення напруги контролювати вольтметром V1. Рисунок 6.1 – Схема послідовного з‘єднання активного опору та котушки індуктивності.
4. Записати значення струмів і напруг в схемі в таблицю 6.1 при відсутності осердя та при наявності осердя в котушці. Показання ватметру необхідно помножити на 0,1. Таблиця 6.1 – Таблиця вимірювань та розрахунків.
5. Розрахувати та занести в таблицю 6.1: · значення активного опору . · значення коефіцієнта потужності схеми , . · значення активного опору котушки індуктивності , , · значення індуктивного опору котушки індуктивності , . · значення індуктивності котушки , де f – частота напруги 50 Гц. · значення реактивної індуктивної потужності схеми . 6. Перевірити баланс активної потужності для випадку наявності та відсутності осердя. . 7. Побудувати в масштабі дві векторні діаграми струму та напруг для випадку наявності та відсутності осердя. 8. Протокол повинен містити назву, мету роботи, перелік та метрологічні параметри приладів, схему на рис. 6.1, таблицю 6.1, розрахункові формули та результати, векторну діаграму, висновок про виконання закону Ома та другого закону Кирхгофа на підставі побудови векторної діаграми та виконання балансу активної потужності.
|