Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Харківська 27.
Сортовласник: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН.

Різновидність леукурум.

Кущ прямий, стебло міцне, під колосом злегка виповнене. Листки темно-зелені з восковим нальотом без опушення. Колос білий, пірамідальний, щільний. Колоскова луска ланцетна або яйцеподібна, зубець середнього розміру. Плече вузьке, припідняте. Кіль сильно виражений, зазубрений у верхній третині. Остюки білі, довгі, середньо грубі, повністю зазубрені , зернівка янтарна, середньої величини, гола, овально-видовженої форми, борідка середня, маса 1000 зерен – 39,0.

Середньостиглий, достигає за 85 днів, висота рослин 85 см.

Стійкий до вилягання та осипання. Стійкість до засухи 4,0 – 4,6 бала.

За роки випробування 1996-1997 рр. середня урожайність склала 26,2 ц/га, гарантована надбавка 1,73 ц/га.

Сорт на рівні стандартів уражується борошнистою росою та бурою іржею. Має добрі макаронні якості.

В зерні міститься 14,3% білка, 33,1% клейковини, скловидність – 76-96%, загальна оцінка макаронних виробів 3,7 бала.

Внесений до Реєстру сортів рослин України для зони Степу, та Лісостепу.

Ячмінь озимий

 

Основа.

Сорт виведено від схрещування Паллідум 79/97х Erfa.Занесено до Державного реєстру сортів рослин України з 1994 року по зоні Степу. Кормовий.

Сорт-дворучка з підвищеною адаптивністю до умов південних регіонів. Поширений, окрім України, на Північному Кавказі, в Киргизстані, Молдові і Придністров’ї.

Добре кущиться при пізніх сходах восени і ранньою весною.

Врожайність у сприятливих умовах 90-110ц/га. Максимальний врожай 116,2ц/га одержано в Киргизстані в 1992році.

Стійкість до хвороб середня, але значно краща за цим показником щодо національного стандарту Росава. Стійкий до вилягання.

Добрі зимо і морозостійкість. Середньопізній, дозріває на 1-3 дні пізніше стандарту Росава. Недосконалість сорту – недостатня стійкість до сажкових хвороб.

Зерно середнього розміру, жовте, подовженої форми. Маса 1000 зерен 37-42 г. Агротехніка сорту звичайна для зони виробництва. Перед сівбою протруєння насіння обов’язкове.

Оригінатор сорту Селекційно-генетичний інститут УААН.

 

Фермер.

Сорт виведено від схрещування Паллідум 765/67 х Паллідум 607/132.Занесено до Державного реєстру сортів рослин України з 1995 року по зонах Степу та Лісостепу. Кормовий.

Господарсько-цінні ознаки сорту:

Типово озимий ультраскоростиглий сорт, дозріває на 9-11 днів раніше національного стандарту Росава і на 5 днів раніше ультраскоростиглого сорту Резонанс.

Морозостійкість середня, на рівні сорту Барвінок. Урожайність в сприятливих умовах 85-95 ц/га. Стійкість до вилягання висока, посухостійкий. Стійкість до хвороб на рівні стандарту Росава. Добре кущиться навіть при пізніх сходах. Недосконалість сорту – недостатня стійкість до сажкових хвороб.

Зерно середнього розміру, жовте, подовженої форми. Маса 1000 зерен 36-42 г. Агротехніка сорту звичайна для зони виробництва. Перед сівбою протруєння насіння обов’язкове

Оригінатор сорту Селекційно-генетичний інститут УААН.

 

 

Секрет.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-11-13; просмотров: 95; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2023 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты