КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Модуль 3. Держава, суспільство, особа. Сучасна демократична держава.Тема 11. Державна влада та її розподіл. Державна влада: єдність і функціональний розподіл. Доктрина і практика «розподілу влад»: історія і сучасність. Законодавча влада: поняття та основні функції. Виконавча влада. Сутність виконавчо-розпорядчої діяльності в державі. Поняття державної адміністрації. Судова влада. Суд як специфічно правовий інститут суспільства. Судова система сучасної держави. Коротка характеристика окремих державних структур в системі розподілу виконання функцій в сучасній державі.
Тема 12. Громадянське суспільство і правова держава. Поняття “громадянське суспільство” та його значення. Основні інститути сучасного громадянського суспільства. Правова держава. Поняття, сутність, основні ознаки. Громадянське суспільство і правова держава: взаємозалежність і взаємодія.
Тема 13. Держава і особа. Категорія «права людини». Держава і особа: єдність і протиріччя. Співвідношення понять “людина”, “особа”, “громадянин”. Категорія “права людини і громадянина”: історична еволюція, сутність і значення. Основні елементи теорії прав людини. Сучасна практика визначення і захисту прав людини.
Теорія права.
Модуль 4. Право як тип соціального регулювання. Тема 14. Соціально-нормативне регулювання: основні поняття. Соціальне регулювання та його передумови. Соціально-нормативне регулювання. Соціальна норма. Механізм соціально-нормативного регулювання. Соціально-нормативні системи.
Тема 15. Основні типи (способи) соціально-нормативного регулювання. Основні типи (способи) соціально-нормативного регулювання та їх коротка характеристика. Взаємодія соціальних регуляторів. Конкурентне регулювання. Формальне і неформальне нормативне регулювання.
Тема 16. Право як спосіб соціального регулювання. Багатозначність терміну «право». «Право» - основоположна категорія теоретичного правознавства. Право як спосіб соціально-нормативного регулювання. Загальне поняття. Специфічні ознаки права. Право в об’єктивному та суб’єктивному розумінні.
Тема 17. Основні принципи права. Його функції та соціальна цінність. Основні принципи права. Право і сила. Право як механізм обмеження свавілля. Основні функції права. Право та його соціальна цінність.
Тема 18. Історичні передумови виникнення і функціонування права в суспільстві. Соціальні передумови існування права. Історична еволюція правового регулювання в людському суспільстві. Первинні правопорядки. Західноєвропейська правова традиція. Нерівномірність правового розвитку людства.
|