Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВалютні і резервні фонди місцевих органів самоврядування
Читайте также:
  1. Адаптація зарубіжного досвіду здійснення місцевих позик до вітчизняної практики
  2. Адміністративно-правовий статус органів місцевого самоврядування
  3. Бюджетні повноваження місцевих органів самоврядування
  4. Валютні ринки і валютне регулювання
  5. Валютні системи: поняття, структура, призначення
  6. Видатки бюджету на вищі органи державного управління, органи місцевої влади та місцевого самоврядування
  7. Вітчизняний досвід формування валютних фондів місцевих рад
  8. Державного та місцевих бюджетів.
  9. Доходи, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів. Ст.64
 

У колишньому законодавстві СРСР право на створення валютних фондів при місцевих органах влади категорично заборонялося. І лише в 1990 р. у законі „Про народних депутатів і органи самоврядування” місцевим органам влади було надане таке право.У статті 16 цього закону визначалися джерела, за рахунок яких місцеві органи влади мали право створювати такі фонди, а саме:

· відрахування від валютного виторгу підприємств, організацій і фірм;

· доходи від зовнішньоекономічної діяльності самої місцевої ради;

· добровільні внески фізичних осіб, пожертвування громадян, надходження від реалізації товарів, робіт і послуг іноземних, юридичних осіб і т.д.

За цим самим законом валютні фонди зараховувалися на спеціальний рахунок в банківських установах і витрачалися за рішенням відповідної місцевої ради. Валютні кошти, що знаходяться на валютних рахунках, вилученню не підлягали. Цей закон був підтверджений іншими законодавчими актами, а саме – законом про зовнішньоекономічну діяльність, законом про формування валютних фондів України, Декретом кабінету міністрів „Про систему регулювання і валютного контролю”. Згідно з цими законами і наказами суб’єкти ЗЕД були зобов’язані дві третини ставки цього податку передавати для валютного фонду місцевої ради базового рівня, а 1/3 ставки раді вищого рівня. Ставка цього податку складала в той період не більш 5% від виторгу в іноземній валюті, отриманого на території цієї ради.

У 1993 р. цей закон був скасований. Замість нього був запропонований порядок, відповідно до якого місцевим органам влади, виконавчим комітетам і місцевим валютним фондам було надане право поповнювати валютний фонд, використовуючи покупку іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.

Резервний фонд місцевих рад передбачений законом „Про бюджетну систему України”. Ще в 1990 році цим законом за рахунок видаткової частини і бюджетів усіх рівнів передбачалося створення резервного фонду. Ці кошти можуть передаватися на договірних умовах для фінансування або фінансового балансу бюджетові нижчестоящого рівня шляхом субвенції і дотації.

Рівень резервних фондів спочатку не встановлювався і був відданий на розсуд місцевим радам. На додаток до закону „Про бюджетну систему”, прийнятого в 1995 р. (ст. 20), був установлений резервний фонд для автономної республіки Крим, обласних, міських і районних рад у розмірі 1% від витрат кожного відповідного бюджету. Верховна рада України своїм рішенням у державному бюджеті передбачила резервування 1% засобів від усіх витрат Держбюджету на черговий бюджетний рік.

Резервні фонди використовуються для фінансування надзвичайних заходів, що не передбачаються бюджетом будь-якого рівня. Відповідно до законів ці резервні фонди створюються за рішенням самих рад, а витрати також проводяться згідно з порядком, передбаченим цією же радою.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 46; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты