Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Мережеві технології в економіці




Відомо, що Інтернет - це засіб телекомунікацій, зберігання і надання різної інформації, а також середовище для економічної діяльності і ведення електронного бізнесу.

Розвиток інформаційних і телекомунікаційних технологій сформував середовище для економічної діяльності в Інтернет. Утворився новий інтерактивний канал взаємодії компаній з бізнес-партнерами і клієнтами, що забезпечило ведення інтерактивного маркетингу і здійснення прямих онлайнових продажів.

Відомо, що мережева економіка - це господарська (економічна) діяльність, що базується на горизонтальних (прямих) тривалих зв'язках між всіма учасниками спільної діяльності в інформаційно-комунікаційному середовищі мережі Інтернет. Це якісно нова форма управління, яка відрізняється від командно-ієрархічної (централізованою) і ринкової форм управління економічною діяльністю.

Мережева економіка може жити лише в середовищі мережі Інтернет. Вона стає базисом для електронного бізнесу, основною складовою якого є електронна комерція, яка не може існувати поза мережею.

Наприклад, прямий продаж товарів безпосередньо споживачам, а не через посередників, є новою моделлю ведення бізнесу. Таким чином, традиційні бізнес-процеси (продаж, маркетинг, постачання і так далі) в мережевій економіці набувають нових форм. Сьогодні комерційна діяльність в Інтернет стала доступною всім.

Електронний бізнес - це підприємницька діяльність, заснована на використанні інформаційних і телекомунікаційних технологій, що забезпечують взаємодію суб'єктів економічної діяльності в комп'ютерних в мережах, з метою здобуття прибутку.

Розвиток інформаційної інфраструктури загальнодоступної інтерактивної мережі Інтернет, а також простота використання мережі об'єднали безліч покупців і продавців інформацією, товарами, послугами, а взаємодія суб'єктів економічної діяльності сформувала нові моделі ведення бізнесу.

Інтерес представляють основні моделі ведення бізнесу або моделі взаємодії суб'єктів ринку в комп'ютерних сетях:

B2B - бізнес для бізнесу (Business-to-Business), електронний бізнес, орієнтований на бізнес-партнера;

B2C - бізнес для споживача (Business-to-Consumer), електронний бізнес, орієнтований на кінцевого користувача.

B2A - бізнес - адміністрація (Business-to-Administration) - визначає взаємодія компаній з адміністративними органами;

C2A - потребитель- адміністрація (Consumer-to-Administration ) - визначає взаємодія споживачів з адміністрацією.

C2C - споживач для споживача (Consumer-to-Consumer), електронний бізнес, орієнтований на кінцевого користувача.

B2B - це бізнес - модель взаємодії компаній між собою за допомогою комп'ютерних мереж.

Основу бізнес - моделі B2C складає роздрібна торгівля, тобто взаємодія компаній із споживачами в мережі Інтернет.

C2C - модель продажу товарів і послуг одного споживача іншим споживачам, тобто взаємодія споживачів із споживачами в мережі Інтернет.

Відповідно до статистичних досліджень в мережі, напрям B2B займає перше місці і вважається найбільш перспективною моделлю ведення бізнесу в Інтернете

Крім того, існує ще цілий ряд моделей ведення бізнесу. У матеріалах Європейської комісії в ESPRIT розглядаються такі моделі електронної комерції как:

· електронний магазин;

· електронний довідник-каталог;

· електронний онлайновий аукціон;

· електронний торгівельний центр;

· віртуальне співтовариство;

· віртуальний центр розробки;

· інформаційний брокер і так далі;

До основних етапів ведення електронної комерції відносяться: онлайновий маркетинг, оформлення заявок, укладення договорів і контрактів, електронне управління закупівлями сировини і витратних матеріалів, здійснення платежів і інформаційна підтримка доставки товарів, сервісне і післяпродажне обслуговування клієнтів і так далі

Основні можливості бізнесу в Інтернет. В даний час існує два основні напрями використання Інтернет в бізнесі: Internet як засіб комунікації, джерело довідкової інформації, засіб реклами і маркетингу для ведення бізнесу (господарській діяльності) поза електронними мережами і Internet як інструмент ведення електронного бізнесу, заснованого на принципах мережевої економіки.

Інтернет в бізнесі. Internet грає величезну роль в бізнесі як засіб комунікацій (E-mail, телеконференції, IP-телефония так далі). Інтернет не просто засіб комунікації, а інтерактивний канал взаємодії підприємців, що дозволяє їм спілкуватися в режимі онлайн.

Величезну роль грає Інтернет як джерело довідкової інформації для компаній. Вся інформація про товари і послуги що надаються компаніями в Інтернеті представлена у вигляді сайтів. Інтернет є засобом масової інформації, на серверах мережі зберігається величезна кількість інформаційних ресурсів (сотні мільйонів web-страниц), пошук яких забезпечують інформаційно-пошукові системи.

Найважливішим завданням формування іміджу фірми (public relations) є формування привабливого образу фірми в очах громадськості. Це досягається різними дорогами: рекламою, добродійними акціями, спонсорством, випуском прес-релізів і інформаційних матеріалів про діяльність фірми і так далі.

Використання Internet дозволяє істотно понизити витрати на public relations. Зменшення вартості досягається за рахунок зниження накладів і скорочення кількості рекламних матеріалів, так рекламні матеріали можна представити на Web-сайте компанії.

Реклама в Internet на відміну від традиційної реклами має свої особливості. У Internet необхідно розрізняти двох типів реклами: рекламу Web-сайта і рекламу товарів або послуг. Для реклами або "розкручування" Web-сайта зазвичай використовують: реєстрацію сайту в пошукових системах, обмін банерами або засланнями, вставку МЕТА тегів: <title>, "keywords", "description", внесення до тексту ключових слів, розміщення платних заслань на популярних Web-серверах, вказівка адреси електронної пошти і адреси Web-сайта у всіх рекламних оголошеннях і т.д.

Розсилка e-mail, реклама в новинних розсилках, розміщення реклами на своїх рекламних сайтах і сайтах популярних Web-серверах, а також дошках оголошень є ефективним методом реклами товарів і послуг в Internet.

Бізнес в Інтернеті. Розвиток інформаційної інфраструктури глобальних мереж Інтернет привів до змін способів ведення бізнесу і появи електронного ринку. Відомо, що електронний бізнес - це підприємницька діяльність, в якій використовуються можливості інформаційних технологій з метою створення прибутку.

Створення інформаційних продуктів (книг, інструкцій, програмного забезпечення і так далі) і прямий продаж їх через віртуальні магазини є широко поширеним виглядом електронного бізнесу або інформаційного бізнесу в мережах Інтернет. Інформація - це найбільш прибутковий продукт 21 століття.

Основними секторами ринку або моделями взаємодії суб'єктів ринку в комп'ютерних мережах являются:

B2B - бізнес для бізнесу (Business-to-Business)

B2C - бізнес для споживача (Business-to-Consumer).

B2B - це бізнес - модель взаємодії компаній між собою за допомогою комп'ютерних мереж.

Основу бізнес - моделі B2C складає роздрібна торгівля, тобто взаємодії компаній із споживачами в мережі Інтернет.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 261; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты