КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Способи взаємодії розподіляючих фаз
Розрізняють два основні способи взаємодії розподіляючих фаз в процесі масообміну: протитечія і прямоток. 1. Протитічна схема проведення процесу масопередачі (рис. 1.2, а). Використовуючи рівняння матеріального балансу (1.2), проінтегруємо його для верхньої частини апарата в зазначених на схемі межах: У результаті одержуємо рівняння робочої лінії протитічного процесу масопередачі (1.4)
яке є рівнянням прямої з тангенсом кута нахилу L/G. Другий доданок є постійною величиною, що не міняється у випадку інтегрування рівняння (1.2) у межах концентрацій у нижній частині масообмінного апарата.
Рис.1.2 Схема для визначення рівнянь робочих ліній масообмінних процесів: а) – протитік; б) - прямотік 2. Прямотічна схема здійснення процесу масопередачі (рис. 1.2, б). Інтегрування рівняння (9.2) зробимо також для верхньої частини масообмінного апарата в зазначених на схемі межах: У результаті одержуємо рівняння робочої лінії прямоточного процесу масопередачі (1.5)
|