Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаТема: Машини та обладнання для виробництва залізобетонних виробів.
Читайте также:
  1. Аналіз обсягів виробництва і реалізації Початковим етапом аналізу є оцінка обсягів і структури виробництва продукції.
  2. Банковская система: структура, цели и основные функции
  3. Вибір та розрахунок кількості транспортного обладнання
  4. Витрати виробництва \ вартісна оцінка затрат економічних ресурсів, здійснених підприємцями задля виробництва продукції.
  5. Вплив на довкілля мартенівського виробництва сталі.
  6. Вплив на медичне обладнання
  7. Дані для складання кошторису витрат виробництва продукції
  8. Двухуровневая банковская система: Центральный и коммерческие банки.
  9. До теми "Статистика виробництва та реалізації продукції".
  10. Долг каждого машиниста – экономить топливо за каждую поездку.

Мета:Ознайомитися з машинами та обладнанням для виробництва залізобетонних виробів.

Пояснити:способи виробництва залізобетонних виробів.

Тип заняття:лекція.

Література: Журавльов М.І. «Оборудование заводов вяжущих материалов.» М., Вища школа, 1967р

План лекції

1. Способи виробництва залізобетонних виробів: агрегатно-поточний, конвейерний, стендовий, касетно- стендовий, касетно- конвеєрний; їх характеристика та область застосування.

2. Залізобетонні вироби; їх види і застосування. Призначення арматури у виробах, види каркасів і арматури в них.

 

1. Бетоном називається штучний камінь, який отриують із раціонально підібраної суміші в’яжучого, води, заповнювачів і якщо необхідно спеціальних добавок.

Для виготовлення залізобетонних виробів в якості в’яжучої речовини застосовують цемент, вапно, гіпс і заповнювач – щебінь, гравій, пісок, шлаки, керамзит,термозит.

Із бетону виготовляють самі різноманітні по формі та розмірам будівельні конструкції, які дозволяють вести будівництво індустріальним методом-зборкою.

Технологічний процес виробництва збірного залізобетону включає операції приготування бетонної суміші, формування виробів, теплового обробітку для прискорення його твердіння. Для приготування бетонної суміші використовують бетономішалки з вільним та примусовим перемішуванням. Процес формування залізобетонних виробів включає операції змазки та збірки форм, встановлення арматури, укладки бетонної суміші в форму, ущільнення бетонної суміші. Бетонну суміш ущільнюють на віброплощадці ат за допомогою поверхневих, глибинних та зовнішніх вібраторів.

3. По характеру технологічного процесу розрізняють слідуючі основні способи виробництва залізобетонних виробів і деталей: поточно-конвеєрний, поточно-агрегатний, стендовий.

Поточно-конвеєрний спосіб забезпечує масовий випуск виробів обмежених типорозмірів. На кожному посту конвеєра знаходиться форма-вагонетка, в якій виконують окремі операції. Вагонетки рухаються по рельсовому шляху. Робота ведеться одночасно на всіх постах конвеєра. Рух конвеєра пульсуючий. На кожному посту знову повторюються операції, але уже в черговій формі –вагонетці.

Поточно-агрегатний спосіб забезпечує випуск в невеликій об’ємі різнорідної продукції. Форми переміщують поточно від одного робочого місці до іншого краном, тельфером. Робота ведеться послідовно на кожному посту.Продовжуваність виконання операцій на окремих ділянках різна – від декількох хвилин (ущільнення бетонної суміші) до декількох часів (пропарювання виробів). По даній схемі поточність виробництва здійснюється без примусового ритму. На заводах, які працюють по поточно-агрегатній схемі, встановлюється універсальне обладнання. Яке дозволяє формувати вироби широкої номенклатури.

Стендовий спосіб забезпечує формовку та твердіння в одному місці, частіше на полігоні, причому здійснюється випуск виробів широкої номенклатури. Недоліки цього способу - мала можливість механізації і велика трудоємкість. Стендову схема виробництва застосовують при полігонному способі виробництва і при виготовленні довгомірних, попередньо напружених конструкцій, а також при касетному способі виробництва. Обладнання застосовується порівняно просте, яке можна швидко перенаджувати на випуск виробів різної номенклатури.

2. Арматурна сталь з металургійних заводів для виробництва залізобетонних виробів поступає в мотках масою до 200кг (діаметром 2,5-14мм) або прутками довжиною 6-12м (діаметром вище 12мм).Арматурна сталь, яка поступає в мотках, розмотується, виправляється і розізається на стержні необхідної довжини.

Пруткова сталь тільки ріжеться на стержні необхідної довжини. Із окремих стержнів в подальшому виготовляється каркас залізобетонного виробу. При виготовленні арматурних каркасів (або сіток) застосовуються станки, які виконують операції правки, різки, згину і зварювання арматури.

 

Контрольні запитання:

1. Назвіть способи виробництва залізобетонних виробів.

2. Яке призначення арматури при виробництві залізобетонних виробів?


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 20; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.02 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты