Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаМережевозалежні та мережевонезалежні рівні
Читайте также:
  1. Гра „Чарівні перетворення".
  2. Дискримінація праці. Нерівність в доходах та проблема бідності
  3. Енергетичні рівні молекул. Молекулярні спектри. Парамагнетний резонанс
  4. Зміст та стадії бюджетного процесу на місцевому рівні
  5. Концептуалізація бюджетної політики на місцевому рівні
  6. Механізм вироблення бюджетної політики на місцевому рівні
  7. Перевірка гіпотези про рівність дисперсій двох нормально розподілених генеральних сукупностей
  8. Перевірка гіпотези про рівність центрів розподілу двох нормально розподілених генеральних сукупностей
  9. Підходи та принципи бюджетної політики на місцевому рівні

Функції усіх рівнів моделі OSI можуть бути віднесені до однієї з двох груп: або до функцій, що залежать від конкретної технічної реалізації мережі, або до функцій, орієнтованих на роботу з додатками [1 - 4, 8].

Три нижніх рівні фізичний, канальний і мережевий є мережевозалежними. Тобто протоколи цих рівнів тісно пов’язані з технічною реалізацією мережі і використовуваним комунікаційним обладнанням. Наприклад, перехід з обладнання Ethernet обладнання FDDI означає повну зміну протоколів фізичного і канального рівнів в усіх вузлах мережі.

Три верхніх рівні прикладний, представницький і сеансовий орієнтовані на додатки і мало залежать від технічних особливостей побудови мережі. На протоколи цих рівнів не впливають зміни у топології мережі, заміна обладнання або перехід на іншу мережеву технологію. Так, перехід від Ethernet на високошвидкісну технологію l00VG-AnyLAN не потребує ніяких змін у програмних засобах, що реалізовують функції прикладного, представницького та сеансового рівнів.

Транспортний рівень є проміжним, він приховує всі деталі функціонування нижніх рівнів від верхніх. Це дозволяє розробляти додатки, що не залежать від технічних засобів безпосереднього транспортування повідомлень.

Комп’ютер зі встановленою операційною системо взаємодіє з іншим комп’ютером за допомогою протоколів усіх семи рівнів. Цю взаємодію комп’ютери здійснюють через різні комунікаційні пристрої: концентратори (хаби), модеми, мости, комутатори (свічі), маршрутизатори, мультиплексори. В залежності від типу комунікаційний пристрій може працювати або тільки на фізичному рівні (повторювач), або на фізичному і канальному (міст), або на фізичному, канальному і мережевому, іноді захоплюючи і транспортний рівень (маршрутизатор). У таблиці 3.1 наведено відповідність функцій різних комунікаційних пристроїв рівням моделі OSI.

Модель OSI дуже важлива, але вона лише одна з багатьох моделей комунікацій. Ці моделі та пов’язані з ними стеки протоколів можуть відрізнятися кількістю рівнів, їх функціями, форматами повідомлень, службами, що підтримується на верхніх рівнях, та іншими параметрами.

 

Таблиця 3.1 - Відповідність функцій мережевих пристроїв рівням моделі OSI

Мережевий пристій Працює на рівнях моделі OSI З’єднує
Повторювач, концентратор Фізичні сегменти
Міст, комутатор 1, 2 Логічні сегменти
Маршрутизатор 1, 2, 3 і частково 4 Мережі, підмережі
Шлюз 1 - 7 Міжнародні мережі

 
Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 11; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты