Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Проблеми у роботі мережі на основі мостів




У мережах на основі мостів з надлишковими елементами, які використовуються для підвищення надійності мережі (без застосування протоколу STP) можливе виникнення ряду проблем, до яких відносять:

· широкомовні шторми;

· викривлення інформації у таблицях МАС-адресів комутаторів.

Розглянемо детальніше ці проблеми.

Широкомовний шторм – це процес нескінченного циркулювання широкомовних повідомлень у петлях мережі на основі комутаторів. Такі шторми обумовлені ти, що мости надсилають широкомовні повідомлення в усі порти. За виключенням того, від якого це повідомлення було отримано. Так, коли станція А, надсилає широкомовний фрейм у мережу, він потрапляє до портів 1/1 обох мостів (рис. 6.3). Далі ці мости надсилають один одному через порти 1/2. І так далі. Отже у мережі буде нескінченно циркулювати широкомовні фрейми в обох напрямках (за та проти годинникової стрілки). Широкомовні фрейми значно знижують пропускну спроможність мережі, а ряді випадків роблять її взагалі непрацездатною [14].

Викривлення інформації у таблицях МАС-адресів мостів - це процес нескінченногоциркулювання одноадресних повідомлень у петлях мережі на основі мостів [14].

Припустимо, наприклад, що станція А має запис про станцію Б в таблиці ARP і надсилає одноадресний пакет pingдо станції Б. Станція Б тимчасово відключена від мережі, і відповідний запис в таблиці комутатора був вилучений. Припустимо, що обидва комутатори мости не використовують протокол STP. Тоді, фрейм надходить на порти 1/1 обох комутаторів мостів (етап 2). Розглянемо ситуацію щодо моста Cat1. Оскільки станція Б знаходиться в несправному стані, то в таблиці моста Cat1 нема записів про МАС-адресу ВВ-ВВ-ВВ-ВВ-ВВ-ВВ, і тому Cat1 пропускає одержаний фрейм далі в мережу (етап 3). На етапі 4 Cat2 через порт 1/2 одержує фрейм відправлений Cat-1. Це приводить до виникнення двох таких ситуацій:

1. У таблиці комутатора Cat-2 немає запису з МАС-адресою ВВ-ВВ-ВВ-ВВ-ВВ-ВВ (етап 5), і фрейм надсилається далі на порт 1/1, що створює зворотну петлю і приводить до непрацездатності мережі.

2. Комутатор Cat2 одержує через порт 1/2 фрейми з МАС-адресою відправника АА-АА-АА-АА-АА-АА, а потім змінює запис в своїй таблиці про МАС-адресу станції А з порту 1/1 на порт 1/2.

Оскільки фрейми циркулюють у зворотному напрямі (як було показано вище, петли циркуляції фреймів існують в обох напрямах), то відбувається циклічне змінення даних про МАС-адресу станції А з порта 1/1 комутатора Cat2 на порт 1/2.

Отже, одноадресні повідомлення не лише насичують мережу, а й викривляють інформацію в МАС-таблицях комутаторів, що призводить до порушення працездатності такої мережі. Для уникнення вищевказаних проблем у мережах на основі мостів використовується протокол зв’язуючого дерева [14].


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты