КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Гідравлічні втрати
Очевидно, що протікаючи по трубопроводу робоча рідина в результаті перемішування та тертя по внутрішній поверхні трубопроводів та гідроапаратів відбудуться нагрівання рідини, через тепловиділення падає тиск у гідроприводі. Величина падіння тиску визначається гідравлічним опором гідросистеми, який є сумою гідравлічних опорів елементів гідроприводу, які залежать від: - швидкості протікання рідини; - режиму течії (ламінарний турбулентний); - типу та кількості звужень прохідного січення; - в’язкості робочої рідини; - довжини трубопроводів; - розташування трубопроводів; - якості поверхні. Втрати тиску визначаються за виразом (3.39) де ξ – коефіцієнт гідравлічних втрат; – середня швидкість робочої рідини. У гідроприводі виникають два види втрат: l- по довжині трубопроводу (Δрт), враховуючи що ; (3.40) де λ– коефіцієнт гідравлічних втрат у трубопроводі, у якого довжина рівна діаметру; l– довжина трубопроводу; d – діаметр трубопроводу. - місцеві (Δрм)- при зміні прохідного січення трубопроводів, елементів гідроприводу та напрямку потоку робочої рідини, при цьому , (3.41) де ζ – коефіцієнт місцевого опору; b – поправочний коефіцієнт, який враховує залежність коефіцієнта місцевого опору від Re. Встановлено, що за інженерними розрахунками гідроприводу необхідно враховувати обидва види втрат як їх суму . (3.42) Втрати тиску на тертя по довжині трубопроводу визначаються за виразом . (3.43) Коефіцієнт λвибирається за виразами: - для ламінарного режиму ; (3.44) - для турбулентного режиму . (3.45)
Місцеві втрати тиску визначаються за виразом
. (3.46)
3.3. Коефіцієнт місцевого опору
3.4. Вибір поправочного коефіцієнта b
Втрати тиску у трубопроводах визначаються з розрахунків, втрати у гідроапаратах вказані у каталогах гідроапаратури заводів – виготовлювачів. Встановлені рекомендації для визначення втрат тиску в гідроапаратах (таблиця 3.5) Втрати тиску визначаються з метою розрахунку тиску робочої рідини на виході гідронасоса.
, (3.47) де рн і рц – тиск робочої рідини на виході гідронасоса та вході у гідроциліндр. Розрахунок трубопроводу зводиться до розрахунку діаметру d (мм) трубопроводу в залежності від вибраної швидкості υ(м/с)та величини витрат Q (л/хв.)робочої рідини . (3.48) Для гідроприводу металорізальних верстатів рекомендується швидкість робочої рідини у всмоктувальній гідролінії 1,6 м/с, а в зливній – 2 м/с, для напірної гідролінії швидкість вибирається в залежності від робочого тиску.
|