КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Гідравлічні розподільникиРозподільники - це гідроапарати, які призначені для відкривання, перекривання або змінювання напрямку потоку робочої рідини у гідроприводі. За конструкцією розподільники бувають золотниковими (рис.3.15), клапанними (3.16) та крановими (3.17).
Найбільше розповсюдження одержали золотникові розподільники, які характеризуються: - простотою конструкції незалежно від кількості позицій та діаметра умовного проходу; - зрівноваженістю золотника практично незалежно від тиску робочої рідини; - значними втратами робочої рідини; - чутливістю до забруднень. Зрівноваженість золотника забезпечується рівністю зусиль F1= F2 , а перемикання розподільника здійснюється відносно незначним зусиллям Fn (рис.3.15). Золотникові розподільники виготовляються з перекриттям золотника (рис.3.16) тип якого вибирається в залежності від умов експлуатації гідропривода. За додатнім перекриттям під час перемикання всі гідролінії відсікаються одна від одної на короткий проміжок часу, можливе раптове зростання тиску у гідролініях, по яких протікала рідина у напрямку розподільника, гідропривід працює жорстко з можливими ударами. За від’ємного перекриття всі гідролінії на короткий проміжок часу з’єднуються між собою, що призводить до раптового падіння тиску, під час чого відбувається випереджуюче відкриття або напірної, або зливної гідроліній. Нульове перекриття забезпечує швидке перемикання у разі незначного переміщеня золотника. При заміні гідророзподільника обов’язково необхідно враховувати тип перекриття.
За способом перемикання розподілювачі бувають неперервної та дискретної дії. Розподільники неперервної дії не мають фіксованих положень, а сполучення каналів здійснюється при заданому прохідному січені, тобто забезпечується дроселювання робочої рідини. Такі апарати називають розподілювачі з пропорційним керуванням. Розподільники дискретної дії мають фіксовані позиції (2,3,...) і призначені для зміни напрямку потоку робочої рідини не регулюючи його величини. Характеристикою гідравлічного розподільники (рис.3.17) є залежність витрат робочої рідини (Q) від різниці тисків (Δp) у вхідній та вихідній гідролініях.
В залежності від кількості позицій та гідроліній розподілювачі позначаються: кількість гідроліній/ кількість позицій.
Розподільники з ручним керуванням використовуються на вході гідросистем або окремих віток. Переважно використовується електромагнітне керування розподілювачами і відповідно циклом роботи гідроприводу. Електромагнітне керування використовується для розподілювачів з діаметром умовного проходу не більше 10 мм, за умов більшого умовного проходу застосовують гідравлічне (електрогідравлічне) керування. Викоритсовують багато схем перемикання розподілювачів [6,49], які застосовуються для покращення динамічних характеристик під час перехідних процесах.
3.9. Використання дволінійних розподільників
3.10.Використання трьохлінійних розподільників
Для керування двостороннім гідроциліндром найчастіше використовуються чотирилінійні розподільники..
|