КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Зворотний клапан
Зворотний клапан це гідроапарат призначений для вільного пропускання робочої рідини в одному напрямку та блокування у протилежному. Зворотні клапани переважно використовують двох типів: ненавантажені (рис.3.23,б,в), у яких пропускання рідини здійснюється без значного зусилля, і навантажені (рис.3.23,г), у яких відкривання клапану можливе за умови досягнення певного значення тиску.
Зворотний клапан 1 у гідравлічній системі (рис.3.24,а) призначений для запобігання зворотного руху рідини від циліндра до насоса у випадку вимкнення електродвигуна. У гідросистемі (рис.3.24,б) зворотні клапани 1 та 2 з розподілювачем 3 забезпечує незалежне розвантажування насосів. Зворотний клапан 1 (рис.3.24,в) дозволяє регулювати частоту обертання гідромотора 2 в одному напрямку, а зворотний клапан з підпором 4 забезпечити підпір та запобігти перевантаження для охолоджувача робочої рідини 3.
3.6.6.Гідравлічний дросель Дросель – гідроапарат, який використовується для регулювання витрат робочої рідини, які визначаються за виразом , (3.68) де μв – коефіцієнт витрат, який залежить від параметрів отвору дроселя, стискання та швидкості протікання робочої рідини через отвір тощо, для розрахунків приймають μ=0,62...0,71; f– площа прохідного перерізу дроселя; - тиск на вході та виході дроселя. Дросель конструктивно простий, малогабаритний та надійний у експлуатації гідроапарат, що дозволяє у широкому діапазоні регулювати витрати робочої рідини і відповідно швидкість (м/с) переміщення поршня циліндра (υ) враховуючи, що вона визначається за виразом , (3.69) де S – активна площа поршня. Гідравлічний дросель являє собою гідравлічний опір. Гідравлічний опір залежить від площі прохідного перерізу потоку його форми та в’язкості рідини. В результаті тертя рідини, яке виникає під час протікання її через дросель виникає перепад тисків, який можна усунути конструкцією дроселя [49]. Суттєвим недоліком дроселя є залежність від навантаження. Оскільки швидкість поршня один з важливіших параметрів гідроприводу, тому існує цілий ряд конструкцій дроселів (табл.3.14.).
Переважно дроселі виготовляються з паралельно розташованим зворотним клапаном (рис.3.25)
3.14.Типи дроселів
Вибір типу дроселя здійснюють з урахуванням наступних критеріїв: - створюваний гідравлічний опір; - постійність гідравлічного опору в діапазоні коливань температур можливих при експлуатації; - чутливість настроювання; - чутливість до забруднень; - вартість конструкції.
|