![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Повільні хвилі.Для багатьох електричних приладів необхідно отримати хвилю, що рухається зі швидкістю 1.
Передача енергії від електричного потоку до ЕМ – поля називається ефектом Вавілова-Черенкова. Він виникає, коли швидкості електричного потоку та ЕМ – хвилі рівні. 2.
3. Метод уповільнення: використовуються дифракційні ефекти.
Розглянемо прямокутний хвильовід з діелектрику:
Розповсюдження хвилі в бруску з діелектриком – за рахунок повного відбиття. Це – відкриті діелектричні хвильоводи (бо немає металевих стінок) або світловоди. На практиці використовуються круглі волокна (див. мал.) – fiber-glass.
Досягнення полягає в тому, що немає металу, яким обумовлена більшість втрат. Ця лінія також є уповільнюючою, бо: 1. 2. непрямолінійне розповсюдження хвилі, Хвиля існує не лише в хвильоводі, але й в металі, бо хвильовід – відкритий.
Висновки Ейнштейна про те, що фотон у вакуумі рухається зі швидкістю З інших міркувань: хвиля не виходить з діелектрику, тому, що всередині швидкість Розрахуємо поле у fiber-glass: шукаємо хвилю Е або ТМ.
Розв’язки обох рівнянь (для зовнішнього та внутрішнього середовища) необхідно прирівняти при В циліндричній СК:
Якщо область містить точку
Отже, розв’язок треба брати у вигляді:
Граничні умови для похідних Розв’язок позначається Знайдемо сталу розповсюдження: Тут також існує критична довжина хвилі, яка відповідає
Ця картина - для
|