КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок №22Тема: Розв'язування логічних задач. Практична робота №21. «Істинні та хибні висловлювання 3». Відпрацьовування навичок визначення істинних та хибних висловлювань. Мета: - закріпити вивчене; - підготувати учнів до підсумкового уроку; - навчити грамотно формулювати запитання й робити висновки з отриманої інформації. Обладнання програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань» Вимоги до учнів: уміти проводити аналіз при розв’язуванні логічних задач; знаходити різні варіанти розв’язування однієї задачі, розрізняти істинні та хибні висловлювання Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань Розминка Дайте відповіді на запитання: - Що ночі горить, а вдень гасне? (зорі) - Яким буває кінь, коли циган його миє? (мокрим) - Що в людині найшвидше? (думка) - У яку бочку не можна налити води? (у повну) - Де вода стоїть стовпом? (у склянці) - Що дістане зубами потилицю? (гребінь) - Стоїть дуб, на ньому дванадцять гілок, на кожній гілці по чотири гілочки, а на них по сім жолудів. Що це? (рік, місяці, тижні, дні) 2) Перевірка домашнього завдання Відповідь: Де квітка – там і мед Як працюєш, так і маєш Де верба – там вода 3)Гра «Чорна скринька» Учитель показує учням чорну скриньку, у якій захована якась річ, і пропонує відгадати, що саме там заховано. Щоб знайти відповідь, учнів повинні ставити вчителеві запитання, але формулювати їх таким чином, щоб учитель міг відповісти тільки словами «так» чи «ні» Наприклад: У скриньці лежить зошит Можливі запитання: - Учні часто використовують цей предмет? - Цей предмет можна використати для навчання? - Цей предмет зараз лежить на парті? - Цей предмет має круглу форму? - Цей предмет має прямокутну форму? - Цей предмет виготовлено з пластмаси? Після проведення гри зробити висновок: відповіді на які запитання дають більше інформації про об’єкт? (запитання, на які людина не може відповісти одним словом) 1) Фізкультхвилинка Світить сонце золоте. Квітка поміж трав росте. Бджілка весело кружляє, З квіточки пилок збирає. Бджілко, бджілко, постривай! Меду нам смачного дай! III. Практична робота Повторення правил ТБ 2) Робота із зошитом Завдання 1. Відповідь: 1, 3, 5, 7 Завдання 2. Відповідь: Якщо на небі хмари, то може піти дощ Якщо сонце сідає за обрій, то настає вечір Завдання 3. Варіант відповіді: бджоли літають у полі над квітками і збирають нектар. 3) Робота із комп’ютером Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Істинні й хибні висловлювання 3) 4) Релаксація IV. Пояснення домашнього завдання V. Підсумок уроку
|