Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПожежний ручний інструмент та інвентар
Читайте также:
  1. Internet як інструмент для комунікацій
  2. БУДОВА ІНСТРУМЕНТА ДЛЯ РУЧНОГО СТРУГАННЯ
  3. Державний пожежний нагляд
  4. Електрифікований інструмент та прилади для освітлення
  5. Заведення інвентаризаційних описів
  6. Загальна характеристика методичного інструментарію оцінки вартості потенціалу підприємства
  7. Інвентаризація в системі первинного обліку
  8. ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ПЛОСКОГО І ПРОФІЛЬНОГО СТРУГАННЯ
  9. Інструменти ГКП
  10. Інструменти міжбюджетних взаємовідносин

4.9.1. Пожежний інструмент та інвентар (ломи, багри, крюки, лопати, сокири, пилки тощо) повинні мати форму та масу, що відповідають ергономічним вимогам i вимогам стандартів та технічних умов.

4.9.2. Металеві частини сокир та багрiв мають бути надійно насаджені на ручки. Міцність насадки встановлюється в стандартах та технічних умовах на інструменти конкретного виду.

4.9.3. Дерев’яні ручки мають виготовлятися з міцних порід деревини, не мати ознак псування, сучків, тріщин та сколiв.

4.9.4. Довговiчнiсть інструменту (інвентарю) та безпечна робота з ним забезпечуються утриманням його у справному стані, щоденним контролем за його станом та своєчасним технічним обслуговуванням. Придатнiсть інструменту (інвентарю) визначається зовнішнім оглядом при зміні чергування. З метою запобігання нещасним випадкам при роботі з інструментом (інвентарем) при його огляді належить звертати увагу на якість насадки інструменту на ручки та чистоту робочої поверхні. Тріщини, сколи та інші дефекти не допускаються.

Сокири, пилки, ножиці для різки металевих решіток мають зберігатися в чохлах.

 

4.10. Газорізальні апарати

 

4.10.1. До роботи з газорізальними апаратами допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають кваліфікаційне посвідчення на право проведення робіт i призначені наказом начальника частини.

4.10.2. Вимоги безпеки - за ГОСТ 12.2.008-75.

Перед тим, як заступити на чергування, газорізальник зобов'язаний:

- перевірити справність спеціального одягу та захисних окулярів;

- зовнішнім оглядом переконатися у справності та чистоті різака, шлангів, редукторів, приладів та надійному кріпленні балонів;

- перевірити тиск у балонах апарата, який має бути в ацетиленовому - не менше ніж 1 МПа (10 кгс/см2), а в кисневому - не менше ніж 10 МПа (100 кгс/см2).

4.10.3. Роботу з газорізальним апаратом необхідно проводити в суворій відповідності до вимог діючих правил безпеки праці при газополум’яновій обробці металу. Перенесення та перевезення балонів (порожніх та наповнених) допускається тільки за наявності ковпаків та заглушок на штуцерах вентилiв. Забороняється знімати ковпаки балонів ударами молотка чи інших металевих предметів, які можуть викликати іскру. Не допускаються до експлуатації балони:- які не мають установленого клейма;

- з несправними вентилями та зіпсованими (слабко насадженими) башмаками;

- з пошкодженими корпусами (вм'ятини, тріщини, корозія);

- з наявністю на штуцері жирів, мастил, бруду;

- при відсутності пофарбування та написів;

- при закінченні терміну переогляду.

4.10.4. Якщо балон неможливо використовувати через несправність вентиля, то на ньому робиться напис: "Обережно, повний" i він повертається на завод-виробник. Пiсля кожного застосування на пожежі справність газорізальних апаратів перевіряється згідно з інструкцією з експлуатації. Герметичність з'єднань дозволяється перевіряти тільки мильним розчином. Переогляд балонів проводиться згідно з правилами, встановленими Держпромгірнаглядом.

4.10.5. Газорiзальник зобов'язаний виконувати тільки ті роботи, які йому доручає керівник гасіння пожежі (чи його особистий начальник). При цьому газорізальник має особисто переконатися, що робота з різальним апаратом на вказаній дільниці не призведе до вибуху, пожежі чи аварії.

4.10.6. Випробування газорізальних апаратів проводяться у строки та згідно з програмами, що викладені в технічних паспортах та відомчих технічних умовах на ці вироби.


Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 127; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты