КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Лекція 3. Визначення поняття інформації та вивчення видів інформації в системіКласифікація інформації за різними ознаками. Режими актуалізації інформації в системі. Методи одержання та використання інформації в системі міжнародних відносинах. Структура пізнання системи. Інформаційні ресурси соціальних систем. Базові поняття інформаційних рішень (факт, знання, відомості, дані, інформація, інформаційний ресурс) в міжнародних відносинах. Документ, як інформаційний ресурс. Доступ до інформаційних ресурсів в сучасному суспільстві. Керуючий вплив інформації в системі міжнародних відносин.
Лабораторне заняття 3. “Документ, як інформаційний ресурс сучасного суспільства” (2 год.) 1.Ознайомитися з базовими поняттями прийняття інформаційних рішень в системі міжнародних відносин. 2.Оволодіти навичками аналізу документів.
Завдання для самостійної роботи (3 год.) 1. Підготуватися до допуску та виконання лабораторної роботи 3 та 4 (1 год.) 2. Зібрати та обробити інформацію для виконання індивідуального завдання 2 (2 год.) Використовуючи основні процедури та методи системного аналізу продовжити самостійне дослідження системи, що була обрана для виконання індивідуального завдання 1, за наступним планом: 1. Запропонувати та самостійно проаналізувати документ, який можна вважати інформаційним ресурсом системи, що досліджується. 2. Описати документ за схемою типового завдання: Документ може розглядатися як кортеж: D=<Z, N, A, F, T, P, M>, де: Z - зміст інформації: складається з проблемної області інформації, відображеної в документі (науково-технічна, економічна, управлінська, технологічна, виробнича, юридична, довідкова, соціальна, медична, інша, у тому числі: художня, релігійна, музична, літературна і т.д.). N - носій інформації: Паперовий носій: традиційні засоби поліграфії, носії типу "принтер", перфострічки, перфокарти, носії для пристроїв відображення. Магнітні і магнітооптичні носії: магнітні стрічки, магнітні диски і дискети, жорсткі диски (вінчестери), CD-ROM, оперативна пам'ять. Мікрофільмові носії і кінофотоматеріали: мікрофільми, фотоносії, кіноматеріали. Пристрої відображення: табло для алфавітно-цифрової інформації, екрани. A - алфавіт представленої інформації: цифри, букви, символи ієрогліфічних систем писемності, та системи спеціальних знаків і умовних позначок. F- метод фіксації інформації: тексти, формульна інформація (у тому числі різні методи представлення хімічних формул і структур), таблична інформація (у тому числі: бланкова, анкетна), графіка (малюнки, креслення, карти, зображення, відеоматеріали та інше), аудіоінформація, аудіовізуальна інформація, цифрова й аналогова інформація, записана різною апаратурою, перфорація (від абетки для сліпих до кодових комбінацій на перфоносіях). T - технічний засіб, що забезпечує відтворення, реєстрацію, фіксацію, збір, передачу, збереження й обробку документів: засоби ручної обробки, оргтехніка, кінофототехніка, електронно-обчислювальна техніка, засоби і канали зв'язку. P - правила (способи, методи, алгоритми, програми) перетворення документів при зміні носія інформації; M - метаінформація про документ (інформація, що описує документ): опис структури документа, опис операцій, дозволених над інформацією, опис інформації, що ідентифікує документ.
|