КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЇ В ДИТЯЧІЙ ПРАКТИЦІЗбудливість м'язів у дітей до 5-6 тижнів знижена. Після 5-ти тижнів — досягає цифр, близьких до електрозбудливості дорослих. Маленьких дітей спочатку привчають переносити процедуру гальванізації і лише після цього проводять діагностичне дослідження. При електростимуляції необхідно попередньо прогріти ушкоджену ділянку шкіри в світловій ванні або лампою солюкс. ДОЗУВАННЯ: Силу струму підбирають до отримання інтенсивних видимих, але безболісних м’язових скорочень. Густина струму - 0,6-1 мА/см2. Тривалість процедури залежить від тяжкості процесу, кількості ушкоджених м’язів і методики лікування. Тривалість електростимуляції ізольованого м’яза або нерва становить від 1—2 до 4—6 хв. У разі тяжких ушкоджень вона значно менша. Процедури проводять щодня або через день. Курс лікування становить 15—20 процедур. У листку призначення зазначають ділянку дії, місце розташування і полярність активного й індиферентного електродів, вигляд і частоту струму, тривалість імпульсів, частоту модуляції, силу струму тривалість процедури, загальну кількість процедур. Ділянку тіла, на яку впливають під час процедури електростимуляції, звільняють від одягу й освітлюють так, щоб скорочення м’язів було добре видно. Хворого попереджають про можливі відчуття під час процедури. Перед початком процедури перевіряють справність апарата і встановлюють параметри дії відповідно до лікарського призначення. Потім починають плавно обертати ручку, регулюючу силу струму, до появи у пацієнта безболісного чіткого м’язового скорочення. Для електростимуляції використовують такі електроди:
СПЕЦІАЛЬНІ МЕТОДИКИ ЕЛЕКТРОСТИМУЛЯЦІЇ Таблиця №2.
Примітка:види струму, тривалість імпульсів обирають залежно від стану електрозбудливості нервово-м’язового апарату, частоту модуляцій – залежно від патологічного процесу та розміру м’яза.
Електросон - це метод нейротропного нефармакологічного впливу на ЦНС постійним імпульсним струмом, низької частоти та малої сили в результаті чого виникає стан, близький до фізіологічного сну. Із лікувальною метою застосовується імпульсний струм частотою 1-150 Гц, прямокутної форми імпульсів, тривалістю імпульсу – 0,2-2 мс, силою струму до 10 мА та напругою (50-80 В) (реально сила струму регулюється індивідуально за відчуттями хворого).
|