КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
МЕТОДИКА І ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРДля проведення процедури повинні бути – зручна кушетка і тиха затемнена кімната. Електричний струм підводять до хворого за допомогою спеціальних електродів. Катод («-») накладають на повіки, а у випадку неприємних відчуттів хворого - на лобну ділянку, а анод («+») на ділянку сосковидних відростків. За такого розміщення електродів анод, який справляє гальмівну дію знаходиться в 3 рази ближче до ретикулярної формації, ніж катод, який має активуючу дію. Ретикулярна формація займає ділянку від гіпоталамуса до довгастого мозку і проявляє активуючий вплив на кору головного мозку. При дії імпульсного електричного струму, під анодом ретикулярна формація гальмується, що викликає пригнічення кори головного мозку, але не загальне гальмування, а тому підкірка не виходить з-під контролю кори, відбувається лише врівноваження процесів збудження і гальмування, тонусу симпатичної та парасимпатичної систем. Цим електросон відрізняється від нормального фізіологічного сну, коли відмічається у нічний час підвищення тонусу блукаючого нерва. Частота імпульсів вибирається індивідуально, залежно від вихідного функціонального стану організму хворого. При цьому потрібно враховувати наступне: чим вища частота, тим більша середня величина струму, яка викликає збуджувальну дію. Тому при підвищеній збудливості застосовують більш низькі частоти, при переважанні гальмівних процесів - більш високі. Як правило, використовують частоти від 5-10 до 75 Гц. При дегенеративних змінах головного мозку застосовують частоту 5-20 Гц, а при функціональних – 60-120 Гц. Пояснюється це тим, що при частоті до 20 Гц активується симпатичний відділ вегетативної нервової системи, що призводить до активації обміну речовин у головному мозку, утворення БАР та сполук, які проявляють пластичну і в певній мірі седативну дію. Частота 60-120 Гц викликає активацію парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, що проявляється гіпотензивним ефектом та активуючим впливом на кору. АПАРАТИ: «Електросон-2», «Електросон-3»(для 4-х хворих), «Електросон-4», «Електросон-4Т»(малогабаритний транзисторний), «Електросон-5», «Ленар». В апаратах «Електросон» застосовуються імпульси малої частоти, а тому в місці, де розташовані електроди (очні яблука, соскоподібні відростки) відбуваються явища електролізу, утворюються кислоти, луги, які викликають під електродами неприємні відчуття. В апараті «Ленар» застосовуються імпульси частотою до 2000 Гц і явища електролізу незначні, а тому усуваються неприємні суб’єктивні відчуття на шкірі. ПОКАЗАННЯ:
ПРОТИПОКАЗАННЯ:
Рис.№1. Зовнішній вигляд апарата для лікування електросном «Електросон-5» ЕС-10-05
ПАРАМЕТРИ ПРОЦЕДУР:
ДОЗУВАННЯ: Силу імпульсного струму, що підводиться до хворого, дозують за відчуттям хворим легкого поколювання, постукування або без больової вібрації. Тривалість процедури 20-40 хв., через день або щодня, 15-20 процедур. За потреби повторний курс електросонтерапії призначають через 2-3 місяці.Можливі поєднання:Одночасно з електросонтерапією можна вводити лікарські речовини. СПЕЦІАЛЬНІ МЕТОДИКИ ЕЛЕКТРОСНУ Таблиця №3.
ПОМИЛКИ В ПРИЗНАЧЕННЯХ ЛІКАРЯ: Не використовує індивідуальний підбір параметрів електричного струму; не змінює частоту і силу струму, тривалість процедур у ході курсу лікування; не використовує ДПС; не знає функцій ДПС; недостатньо застосовує електросон для профілактики різних захворювань; не використовує лобно-пипкоподібновідросткову методику; не використовує субпорогові дозування струму. ПОМИЛКИ В ДІЯХ МЕДСЕСТРИ: Не враховує індивідуальну по-рогову силу струму; різко змінює силу і частоту струму в ході процедури; не контролює стан пацієнтів під час сеансу.
|