Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаВиникнення християнства
Читайте также:
  1. Бюджетний дефіцит. Причини виникнення
  2. Виникнення держави і права
  3. Виникнення і розвиток грошових відносин.
  4. Виникнення і розвиток українського козацтва
  5. Виникнення й основні етапи становлення природоохоронного законодавства і права на території сучасної України.
  6. Виникнення та розвиток Слобідської України.
  7. Виникнення та сутність аудиторської діяльності
  8. Вітер, причини виникнення, значення.
  9. Вселенські собори — етапи формування основних догматів християнства

Час виникнення християнства припадає на початок 1 ст. н.е. (літочислення ведеться з початку народження засновника релігії Ісуса Христа) . ісус Христос по християнському вченню Син Божий, Друга Особа пресвятої Трійці, по божественній пораді, що втілився заради порятунку грішного роду людського від пречистої Діви Марії й наречений по велінню Архангела Гаврила Ісусом Христом. Народився в Палестині у місті Віфлеємі. До тринадцятирічного віку він прожив у невідомості в невеликому місті Назареті в сімействі теслі Йосипа. На тридцятому році життя прийняв хрещення від Іоанна в Йордані. Суспільне служіння Ісус почав у Галілеї , обравши 12 учнів. Насамперед він начертав образ свого щирого послідовника, як людини смиренної, мудрої, бажаючої примиритись з милостивим Богом. Істину своїх проповідей Ісус доводив посиланням на свої справи або на чудеса. Коли ісус прийшов у Єрусалим, то був зраджений одним із своїх учнів, Іудою. Після того як зробив з учнями предпасхальну трапезу – був засуджений на смерть. Воскрес. У сороковий день на очах у своїх учнів він піднісся на небо, проголосивши 12 учнів Апостолами. Так викладене мирське життя Христа в Євангелії.

Християнство - одна з основних світових релігій, поряд з ісламом, буддизмом та іудаїзмом. Виникло у 1 ст. н.е. в східних провінціях Римської імперії як релігія рабів і поневолених мас. З часом вона зазнала значних змін, стала релігією правлячих класів, в деяких країнах - державною релігією.

Християнізація слов'янських країн відбулася у 9-10 ст.: Завершенням християнізації Русі було масове хрещення населення у 988 р. за наказом Київського князя Володимира Великого (Святого).

На території Русі християнство існувало ще в римські часи в Херсонесі (Корсунь). Тут була розташована грецька церква. На Вселенських соборах в Нікії (325) та Константинополі (381) згідно письмових джерел були присутні єпископи Херсонеської єпархії.

З прийняттям християнства культура Київської Русі піднялася на новий, більш високий щабель, зміцнилися зв'язки з Візантією, а також християнськими країнами Заходу, які, хоча й конкурували з православною Візантією, але чітко відрізняли християнство від поганства.

На Русі християнство позитивно вплинуло на розвиток освіти, мистецтва, літератури, науки. На краще змінився світогляд руського народу. Церкви та монастирі стали осередками культури. Через те, що Україна-Русь прийняла християнство з Візантії, в Київ приїхало багато грецьких священиків, письменних людей, які сприяли поширенню грамотності та знань про всесвіт та минулі цивілізації. Україна почала процвітати: були написані перші книги, відкриті школи, запроваджено грошову систему. З'явилася і українська емблема - тризубець, яка була княжою і державною емблемою.Велику роль у підвищенні культурного рівня населення відіграли монастирі, де велося літописання, створювалися бібліотеки, школи, малювалися ікони тощо. В Київській Русі існувало до 30 монастирів: в Києві 17, в Галичі 5, у Чернігові 3, Переяславі 2, Володимирі Волинському та Тмутаракані по 1. Першим і найбільшим була Києво-Печерська Лавра, заснована у 1051 р. Назву "Печерський" монастир отримав від печер, де мешкали його перші поселенці. Засновниками монастиря вважаються ченці Антоній та Феодосій. Тут працювали Нестор-літописець, чернець-живописець Алімпій, чернець-лікар Агапіт та ін.

Запровадження християнства як державної релігії (988-989) відіграло величезну роль в консолідації феодальної держави. Християнство відображало ідеологію феодального ладу. Разом з позитивними якостями, релігія виправдовувала соціальну нерівність і гноблення людей. Церква, яка згодом стала великим землевласником, надавала велику ідеологічну підтримку державі, щоб стабілізувати становище правлячого класу.Перехід до християнства був важливим і для підняття міжнародного престижу Kиївської Русі. Церква допомагала підвищувати рівень культури, літератури, мистецтва, літописання та архітектури. З поширенням християнства візантійська література почала потрапляти на Русь. Таким чином, запровадження християнства допомогло поширенню писемності на Русі, наблизило Київ до європейських держав.

Негативні риси православ'я. Разом з тим, прийняття християнства візантійського обряду мало і негативні риси: 1) відірваність від Заходу, 2) містицизм та 3) аскетизм.

 


Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 8; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты