Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Вища освіта у Великобританії
Університетська система Великобританії бере початок у XII ст., коли були засновані Оксфордський і Кембріджський університети.

Учені ступені у Великій Британії присвоюються студентам, що успішно завершили курс навчання. Формально однакові ступені, отримані в різних університетах, нічим не відрізняються один від одного, але на практиці їхня вартість визначається репутацією університету: ВА – бакалавр гуманітарних наук; BEd – бакалавр педагогічних наук; ВEng – бакалавр технічних наук; BSc – бакалавр природничих наук; LLB – бакалавр права; BMus – бакалавр музики; ВМ – бакалавр медицини.

Назви ступенів у різних університетах бувають різні, є і винятки з правил. У деяких шотландських університетах власник першого ступеня в гуманітарних науках – магістр (МА), а не бакалавр (ВА). У деяких університетах, включаючи Оксфорд і Кембридж, ВА присвоюється з гуманітарних і природничих наук, однак кваліфікації бакалавра природничих наук (BSc) у Кембриджі та в Оксфорді є вищим ступенем.

Щоб отримати ступінь бакалавра, необхідно вчитися три (Англія й Уельс) або чотири (Шотландія) роки. Однак є ступені, для одержання яких необхідний ще і досвід практичної роботи, а термін навчання відповідно зростає. Майбутнім дизайнерам, наприклад, потрібно пройти підготовчий курс, а потім – основний трирічний. Для одержання ступеня в галузі медицини, стоматології та архітектури потрібно навчатися до 7 років.

Британська система передбачає широкий доступ до вищої освіти як громадян країни, так і іноземців. Переважає державна форма навчання. Лише у 1973 р. було створено перший (і останній) приватний університет Великобританії: Університет Бекінгема. Цей єдиний вуз, що не одержує державного фінансування, спеціалізується на курсах фінансового менеджменту і бізнес-адміністрування. До недержавних вузів, крім Університету Бекінгема, належать приватні бізнес-школи.

Для вступу до британського університету абітурієнт має скласти іспити початкового рівня («A-levels»). Згідно з даними Британської Ради, стандартні кваліфікаційні вимоги полягають у такому: свідоцтво про складання трьох іспитів «A-levels» GCE і чотирьох іспитів GCSE (з мінімальною оцінкою «3») або прирівняне до цього свідоцтво закордонного зразка. У Великобританії є заклади, що пропонують навчальні курси, по закінченні яких видається свідоцтво 1В, визнане університетами Великобританії й усього світу як альтернатива «A-levels».

Учні-британці подають анкету-заяву, ще навчаючись у школі, звичайно за рік до вступу в університет і, як правило, на попередній основі, ще до результатів іспитів «A-levels», одержують місце в університеті. Заяви, складені на основі характеристик, виданих викладачами, і передбачуваних екзаменаційних оцінок, що стануть відомі тільки в серпні, подаються через централізовану систему UCAS – національну Службу прийому до університетів і коледжів. Цим каналом повинні користуватися й іноземні абітурієнти.

Вступник заповнює аплікаційну форму UCAS, де вказує до шести варіантів бажаних для нього навчальних закладів (при бажанні вивчати медицину або стоматологію – до п’яти). UCAS надає абітурієнтові докладні рекомендації щодо системи прийому,а також анкети із запитаннями, які цікавлять.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 65; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты