Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Робота над творами про маму.




А щоб дізнатися, як же насправді ви відноситесь до своїх батьків, я просила вас написати невеличкий твір про своїх батьків.

( вчитель зачитує кращі твори).

 

ІІІ. Заключна частина

1.Підсумок уроку.

а) бесіда;

- Підсумовуючи наше заняття, я хочу почути від вас, яка ж Заповідь була ключовою в темі нашого уроку? (Діти зачитують)

- Що може зробити наше життя щасливим і тривалим?

Ми маємо шанувати батьків, любити їх, бути вдячними їм, не засмучувати, виявляти турботу та допомагати в усьому. а також розділяти радощі і горе.

б) вірші про маму.

- Як підтвердження любові і поваги до батьків зараз прослухайте вірші «Батько й мама» та «Моя мама» (читають учні).

в) пісня про матусю

- На цьому наше заняття закінчено. Дякую вам, діти, за вашу працю. Ангела Охоронця вам і нашим гостям.

г) виступ настоятеля Святопокровського храму в с.м.т. Широке протоієрея о.Василя.

 


 

Урок 7.

Тема: Дари Божої мудрості.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям таланту, як даром Божим. Розвивати розуміння того, що тільки завдяки наполегливій праці розквітає талант. Виховувати в дітях доброту, милосердя, чесність.

Обладнання: ікона, свічка, портрет В.А. Моцарта, музичний запис сонати В.А. Моцарта, вислови видатних людей про талант.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Чи пригадали ви життєві ситуації, коли вам доводилось проявляти свою неповагу до батьків чи інших дорослих: чимось ненароком образили, лінувалися допомогти, вередували, збрехали, щось робили без дозволу, нехтували порадами. (Діти розповідають історії зі своїх життєвих ситуацій, аналізують їх, роблять висновки).

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми дізнаємось більше про талант, як Божий дар, чи всі люди мають талант і для чого Бог дає талант.

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань учнів.

- Хто з вас може сказати, що таке талант, талановита людина? (Відповіді учнів).

- Назвіть людей, професії яких потребують певного таланту. (Художник, композитор, співак, артист, лікар, вчитель, архітектор, танцюрист, письменник і т.д.).

- А чи могла б людина, не розвиваючи свого таланту, стати одним із тих, кого ви щойно назвали? (Ні).

2. Бесіда вчителя.

- Сповнений краси і різноманітних таємниць світ, Господь подарував людям і чекає від них співпраці у творенні добра. Чекає, щоб люди разом з Ним несли один одному радість. Для цього Бог наділяє їх різноманітними талантами: хтось має гарний голос і співає, хтось пише чудову музику, а хтось її виконує, хтось, маючи хист до слова, розповідає про красу цього світу, а хтось, володіючи пензлем і фарбами, відтворює цю красу у своїх картинах. Ви правильно сказали, що Бог комусь дав талант лікаря, комусь – учителя. Разом слугуючи своїми талантами один одному, люди допомагають робити Богові світ кращим, добрішим.

А чи кожна людина володіє якимось талантом? Можливо деякі люди не мають ніякого таланту? Про це і інше ми зараз дізнаємось, познайомившись з оповіданням «Найбільший талант».

3. Робота над оповіданням.

а) Самостійне читання оповідання під музику В.А Моцарта.

б) Демонстрація портрета В.А. Моцарта. Коротка інформація про його творчість устами дітей.

в) аналіз прочитаного твору.

- Звідки у людини талант?

- Наведи приклади, коли у людей проявляється талант.

- Що є найбільшим талантом?

- Які , на вашу думку, здібності і таланти ви маєте?

- А чи можна «закопати» свій талант?

- Дійсно, щоб не «закопати» свій талант, треба наполегливо працювати. Прикладом такої праці є виснажливі репетиції акторів, артистів. Щоб досягти вершини, людина повинна мати непохитну віру і бажання. Так і в Святому Письмі сказано. (Діти цитують цитату із Святого Письма с. 36 в підручнику «Хто обробляє землю свою, той буде нагодований хлібом; а хто іде по слідах нероб, той бідний на розум».

4. Робота над висловами видатних людей та прислів’ям про талант. Вчитель прикріплює на дошку один за одним вислови та прислів’я, а діти пояснюють, як вони їх розуміють.

- Талант за гроші не купиш.

- Не існує без явно наполегливого працелюбства ні талантів, ні геніїв (Д. Менделєєв, учений).

- У геніальності – 99% праці й 1% натхнення. (Т. Едісон, винахідник).

- Сердечність – такий самий дар, як краса та розум (В. Качалов, актор).

5. Робота в зошитах.

Запис з книги слова талант та пояснення його значення.

6. Творче завдання.

Робота над проблемною ситуацією.

На с. 36 діти читають незавершені короткі оповідання про використання свого таланту не на радість людям, а на зло. Діти висловлюють свої міркування, свій погляд на прочитані ситуації.

ІІІ. Підсумкова частина

1. Узагальнення вивченого.

- Для чого Господь дарує людям різноманітні таланти, творчі здібності? (Для тог, щоб людина могла приносити іншим добро та користь).

- Яким чином людина може розвинути свої творчі здібності? ( Вона повинна багато працювати над собою).

- Для чого людина повинна використовувати свій талант? (Для добра, а не для зла).

2. Домашнє завдання. С. 36, підготувати притчу про таланти (Новий Завіт). Придумати приклад використання таланту не для добра, а для зла людям.

3. Спільна молитва


Урок 8.

Тема: Наші провідники у світ Мудрості.

Мета: Показати учням роль вчителів у їхньому вихованні. Розвивати зацікавленість до знань, наполегливість. Виховувати любов і повагу до вчителя – провідника у світ Мудрості.

Обладнання: ікона, свічка, ілюстрація вчителя в оточенні дітей.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Чи треба розвивати свої здібності? Чому? (Треба, щоб не «згас талант»).

- Чи може талант приносити не тільки добро, а й зло? Наведіть приклади. (Діти наводять приклади, коли талант використовується на тільки на благо людям, а й на зло).

- Яку притчу ви прочитали в Новому Завіті про таланти? (Діти зачитують Євангеліє від Матвія, глава 25, вірші 14-30).

4. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ви дізнаєтесь, хто є провідником у світ Мудрості, хто допомагає дітям розвивати їх таланти, творчі здібності.

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань учнів.

Діти читають текст підручника, с. 37, про щоденну вчительську працю.

- Чи кожна людина могла б стати вчителем?

- Чи достатньо тільки знань, щоб стати вчителем?

- Діти, ви любите школу?

- Вам подобається навчатися?

- Якою б вам хотілося бачити свого класного керівника в 5 класі?

(Діти висловлюють свої думки).

- А як повинні поводитись діти, щоб вчителька була доброю, щирою, сердечною?

- Зараз ми познайомимось із текстом оповідання в підручнику про стосунки вчителя і учнів, с. 37-40.

2. Робота з підручником.

а) читання оповідання самостійно;

б) обговорення змісту прочитаного.

- Чим було викликане бажання дітей провідати вчительку, коли вона захворіла? (Діти проявили до вчительки…).

- Що вразило дітей, коли вони ближче познайомилися з Іриною Степанівною?

- Чому так приємно отримувати подарунок, виготовлений власноруч?

Як ви вважаєте, чи допомогли відвідини дітей вчительці швидше одужати?

- Чи правильно чинять діти, вигукуючи «Ура!», дізнавшись, що вчителька захворіла?

3. Робота над оповіданням., с. 40.

а) читання оповідання вчителем;

б) обговорення змісту оповідання.

4. Робота над цитатами із Святого Письма.

- Учення мудрого – джерело життя. Добрий розум приносить приємність, шлях же беззаконних – жорстокий.

- Хто любить навчання, той любить знання. (Діти пояснюють зміст цитат).

5. Робота з прислів’ями.

- Важко в навчанні, легко в бою.

Вчителька розповідає, що ці слова сказав великий російський полководець М. Суворов своїм солдатам, коли наказував їм більше часу приділяти навчанням та муштрі, щоб в бою було легше і впевненіше.

- Учитися ніколи не пізно. (Діти пояснюють зміст вислову. В будь-якому віці людина може пізнавати щось нове, цікаве).

ІІІ. Підсумкова частина

1. Узагальнення вивченого.

а) Ким є вчитель для своїх учнів? (Провідником у світ мудрості).

б) Діти читають висновок з вивченої теми, с. 41.

в) Знайомство з віршем про вчительку, с. 41.

2. Домашнє завдання.

Вивчити вірш про вчительку напам’ять, с. 41.

Учителько-навчителько,

До тебе я горнуся.

Від тебе знань та розуму

Я, звісно, наберуся.

Та як набратись

Мудрості, любові й доброти,

Які з такою щедрістю

Даруєш дітям ти?

В твоїх очах читаю я

Бажання всіх навчити,

Як правильно і праведно

У цьому світи жити.

3.Спільна молитва.


Урок 9.

Тема: Мудра людина любить працю.

Мета: Вчити дітей цінувати працю людей різних професій. Розвивати усвідомлення того, що мудра людина стає ще мудрішою завдяки праці. Виховувати любов і повагу до людей різних професій.

Обладнання: ікона, свічка, ілюстрації будівельника, плавця, лікаря, вчительки, пожежника, екскурсовода, художника, пекаря.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Діти, пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці?

- Хто є вашим провідником до мудрості? (Вчителі, батьки).

- Чи ставали б люди розумними і мудрими, якби від самого народження не спілкувались із людьми? (ні).

- Люди якої професії приділяють найбільше уваги вашому вихованню і навчанню? (Вчителі).

4. Перевірка домашнього завдання.

Діти читають вірш вивчений напам’ять. Оцінювання дітей.

4. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда вчителя про призначення людей на Землі.

- Як ви думаєте, для чого Бог послав у цей світ кожного з нас? (Діти розповідають про свої обов’язки, мрії та плани на майбутнє).

Дитина приходить у світ, який зразу покладає на неї певні обов’язки. Для найменших дітей приходить пора йти в дитячий садок, а потім до школи. Школа зобов’язує їх наполегливо вчитися, аби досягти хороших результатів. А це вже є праця, часто важка непосильна. Коли стає зовсім важко, хто приходить на допомогу? (Батьки).

- Бога ми теж у своїх молитвах просимо про допомогу. Та ви повинні самотужки вирішувати свої проблеми, а не чекати Божого милосердя, склавши руки.

2. Робота над оповіданням «Втрачений день».

- Зараз я хочу познайомити вас з цікавим оповіданням В. Сухомлинського «Втрачений день». Ви послухайте його уважно і скажіть, хто з хлопчиків і чому «втратив» день.

а) Читання вчителя.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 118; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты