КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Актуальність теми.МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ Харківський національний медичний університет
Фізіологія вагітності, пологів та післяпологового періоду. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія.
Методичні вказівки Для студентів IV курсу стоматологічного факультету Затверджено Вченою радою ХНМУ Протокол №___ від ____._________12 р. Харків ХНМУ 2012 Фізіологія вагітності, пологів та післяпологового періоду Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія.. Метод. вказ. для студентів IV курсу стомат. факультету / уклад. М.О. Щербина, І.ЮКузьміна, І.М.Щербина, О.А.Кузьміна — Харків: ХНМУ, 2012. –30 с.
Укладачі М.О. Щербина, І.ЮКузьміна, І.М.Щербина, О.А.Кузьміна
ISBN © М.О. Щербина, І.ЮКузьміна, І.М.Щербина, О.А.Кузьміна Харківський національний медичний університет, 2012
Модуль 1: Фізіологічний перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду. Змістовий модуль 1. Фізіологічний перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду.
Тема 2. Фізіологія вагітності. пологів та післяпологового періоду Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія.
Актуальність теми. Знання фізіології пологів започатковує клінічне акушерство. Ретельне дотримання, а в разі необхідності — максимально наближене наслідування фізіологічним процесам у пологах є прямим і природним шляхом зниження материнської та перинатальної захворюваності та смертності. Вивчення основних етапів перебігу та ведення фізіологічних пологів дозволяє опанувати на практиці найважливіші методи обстеження роділь, вміння оцінювати акушерську ситуацію, надання належної допомоги у фізіологічних пологах. Важливою складовою даного занятгя є вивчення методів знеболювання на підготовчих етапах та безпосередньо у пологах.
Нормальні пологи - це одноплідні пологи зі спонтанним початком та прогресуванням пологової діяльності у терміну вагітності 37-42 тижні у потиличному передлежанні плода, перебіг яких відбувався без ускладнень протягом усього періоду пологів, при задовільному стані матері та новонародженого після пологів. Якщо пологи у вагітних високої групи ризику (з патологією вагітності або соматичною патологією) мають нормальний перебіг, необхідно використовувати рекомендації даного клінічного протоколу, щодо ведення пологів у цієї групи жінок, за умови закінчення пологів без ускладнень - такі пологи вважаються нормальними. Не є підставою для виключення з нормальних пологів: - наявність передчасного розриву плодових оболонок; - проведення амніотомії без наступної індукції пологів; - розрив промежини 1 ступеню. На сучасному етапі організації акушерської допомоги в Україні оптимальним є проведення нормальних пологів в умовах акушерського стаціонару з забезпеченням права роділлі залучення близьких до підтримки її при пологах. Основною метою надання допомоги під час пологів є забезпечення безпечності для жінки та дитини при мінімальному втручанні в фізіологічний процес шляхом: - ретельного моніторингу стану матері, плода та прогресування пологів; - створення умов для надання невідкладної допомоги роділлі/породіллі та новонародженому; - проведення заходів, що спрямовані на попередження інфекційних та гнійно-запальних ускладнень; - впровадження та суворе дотримання принципів „теплового ланцюжка". Принципи ведення нормальних пологів: - визначення плану ведення пологів та обов'язкове поінформоване узгодження його з жінкою/сім'єю - заохочення емоційної підтримки роділлі під час пологів - моніторинг стану матері, плода та прогресування пологів; - використання партограми для прийняття рішення щодо перебігу - широке використання не медикаментозних засобів для - заохочення жінки до вільного пересування під час пологів та - оцінка стану дитини при народженні, забезпечення контакту - профілактика післяпологової кровотечі, що зумовлена атонією Діагностика та підтвердження пологів: - у вагітної після 37 тижня з’являються переймоподібні болі внизу живота та крижах з появою слизово-кров'яних або водянистих (у разі відходження навколоплідних вод) виділень із піхви; - наявність 1 перейми протягом 10 хвилин, що продовжується 15-20 секунд; - зміна форми та розташування шийки матки - прогресивне її укорочення та згладжування. Розкриття шийки матки збільшення діаметру просвіту шийки матки ( вимірюється в сантиметрах); - поступове опускання голівки плода до малого тазу відносно площини входу у малий таз (за даними зовнішнього акушерського дослідження) або відносно Lin. interspinalis (при внутрішньому дослідженні).
|