Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


II. Конкретні цілі




У результаті проведення заняття студент повинен знати:

1) види потиличного передлежання, ведучу точку, точки фіксації при пе­редньому та задньому видах потиличного передлежання;

2) моменти біомеханізму пологів при передньому та задньому видах по­
потиличного передлежання;

3) теорії окремих моментів біомеханізму пологів;

4) особливості біомеханізму пологів при задньому виді потиличного

пе­редлежання;

вміти:

1) показати на фантомі передній та задній вид потиличного передлежання;

2) показати на фантомі моменти біомеханізму пологів при передньому
виді потиличного передлежання;

3) показати на фантомі моменти біомеханізму пологів при задньому виді
потиличного передлежання.

III. Вихідні та базові знання

1. Анатомічна будова таза і його розміри.

2. Площини таза, межі і розміри.

3. Ведуча точка, кут нахилу таза, пологовий канал, провідна лінія таза,
синклітичне вставлення.

4. Анатомічна будова голівки плода, розміри голівки.

5. Шви та тім'ячка на голівці плода.

6. Малий та великий сегменти голівки.

7. Прийоми Леопольда.

8. Визначення виду, позиції та положення плода.

9. Аускультація плода.

IV. Зміст навчального матеріалу

Приступаючи до вивчення біомеханізму пологів, треба відзначити такі особливості в положенні голівки плода при потиличному передлежанні:

1) положення голівки до початку пологів не індиферентне, а трохи зігну­
те, тобто потилиця і мале тім'ячко нижче за велике;

2) стрілоподібний шов розміщується трохи в косому розмірі у вході до мало­
го таза, оскільки поперечний розмір входу до таза проходить близько до
крижової кістки, і м'язи дещо звужують задньобічні відділи таза;

3) зазначають залежність біомеханізму пологів:

- від структури кістково-тазового кільця — звуження його в задньобічних відділах за рахунок м'язів і особливостей структури малого таза;

- від здатності голівки до конфігурації.

Викладання біомеханізму пологів проводиться за Красовським. Біомєханізм пологів — це комплекс поступальних, обертальних, згинальних і розги­нальних рухів, які робить плід, проходячи пологовим каналом. Біомеханізм пологів складається з чотирьох моментів

Перший момент — згинання голівки та опускання її в площину входу до малого таза. Це поворот голівки навколо своєї поперечної осі внаслідок зги­нання голівки, мале тім'ячко розміщується на нижньому полюсі передлеглої частини, наближаючись до провідної лінії таза, і стає "ведучою частиною". Внаслідок цього згинання голівки проходить через таз найменшою окруж­ністю, яка дорівнює 32 см.

Згинання голівки найбільш просто пояснюється законом двоплечової підойми. Поступальні рухи голівки тривають безперервно, аж до народження дитини. Протягом цього моменту голівка конфігурується.

Другий момент — внутрішній поворот голівки; він здійснюється при пе­реході її з широкої у вузьку частину малого таза. Голівка поволі повертається навколо своєї осі так, що потилиця напрямлена до симфізу, і обличчя — до крижової кістки. При цьому стрілоподібний шов поступово змінює своє по­ложення, переходячи з поперечного розміру у косий, потім з косого — у пря­мий розмір виходу таза.

При першій позиції стрілоподібний шов проходить через правий косий розмір, при другій — через лівий косий розмір таза.

Внутрішній поворот голівки плода є наслідком пристосування наймен­ших її розмірів до найбільших розмірів таза, а також опору поступальному рухові голівки з боку м'язового апарату таза.

Третій момент — розгинання голівки в площині виходу. Стрілоподібний шов збігається з прямим розміром виходу таза. Точка фіксації утворюється між серединою нижнього краю лобкового зчленування і підпотиличною ям­кою. Навколо цієї точки здійснюється розгинання голівки, а клінічне це су­проводжується народженням лоба, обличчя, підборіддя. Під час врізування та прорізування голівки тулуб просувається до малого таза, причому попереч­ний розмір плечиків вступає в один з косих розмірів входу до малого таза. При першій позиції плічка займають лівий косий розмір входу, при другій — правий косий розмір входу до малого таза.

На тазовому дні плічка здійснюють внутрішній поворот, подібно до пово­роту голівки плода. Закінчивши поворот, плічка встановлюються прямим розміром в прямому розмірі площини виходу таза. Цей поворот плічків пере- дається голівці, яка народилася, що відповідає четвертому моменту бюмеханізму пологів.

Четвертий момент — внутрішній поворот плічків і зовнішній поворот голівки. Голівка при цьому обертається обличчям до стегна матері: при першій позиції — до правого, при другій — до лівого.

Переднє плічко вступає під лобкову дугу, фіксується біля нижнього краю симфізу. Точка фіксації — місце прикріплення дельтоподібного м'яза до пле­чової кістки. Навколо точки фіксації відбувається згинання тулуба в грудно­му відділі і першим народжується заднє плічко, потім задня ручка. Після на­родження плечового поясу відбувається поява інших частин плода, народже­ння яких не мас спеціального біомеханізму, оскільки їх розміри значно менші за голівку і плічка.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты