КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇСтр 1 из 6Следующая ⇒ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ Кафедра терапевтичної стоматології „Затверджено” на засіданні кафедри терапевтичної стоматології Протокол №___від ________2011 р. Зав.кафедри________проф. А.В. Борисенко
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ (для викладачів)
Укладач: ас. Шекера О.О. Методист: ас. Мєдвєдєва М. Б. Київ 2011 ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ ПЕРІОДОНТИТІВ У РАНІШЕ ЕНДОДОНТИЧНО ЛІКОВАНИХ ЗУБАХ ТА ЗУБАХ ІЗ ВАЖКО ПРОХІДНИМИ КОРЕНЕВИМИ КАНАЛАМИ (3 години)
І. Актуальність теми Лікування вогнищ запалення (гострого, хронічного, загостреного) біляверхівкових тканин періодонту пов’язане з труднощами для стоматолога. Серед них, звичайно, необхідно виділити вузькі викривлені кореневі канали, особливо багатокореневих зубів, з великою кількістю відгалужень; складності у лікуванні раніше неякісно лікованих зубів; деструктивні, інколи значні за протяжністю, зміни в кістковій тканині, що складно піддаються лікуванню та ін.
ІІ. Навчальні цілі заняття Навчитися проводити клінічні етапи лікування періодонтитів у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами (a=І). Знати (a=ІІ): - клініко-анатомічні особливості будови порожнин зубів різних груп; - етапи ендодонтичного лікування періодонтитів у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами; - принцип роботи апекслокатора; - методику визначення довжини кореневого каналу рентгенологічним методом; - класифікацію та призначення ендодонтичного інструментарію за стандартами ISO 3630 та вітчизняного виробництва; - особливості використання технік «step-back», «crown down» при лікуванні періодонтитів у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами; - особливості використання техніки розширення викривлених каналів за концепцією збалансованої сили (balanced forces) та техніки розширення кореневого каналу машинними ротаційними інструментами при лікуванні періодонтитів у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами; - засоби для медикаментозної обробки кореневих каналів (антисептики, хейлати, лубриканти, кровоспинні засоби та інші) та механізм їх дії; - засоби для розширення та розпломбування кореневих каналів та механізм їх дії; - фізичні та імпрегнаційні методи лікування періодонтитів.
Оволодіти вміннями (a=ІІІ): - скласти план лікування хворого з періодонтитом у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами; - провести бесіду з пацієнтом про необхідність своєчасного лікування періодонтитів; - обрати кількість відвідувань та послідовність етапів лікування періодонтитів у раніше ендодонтично лікованих зубах та зубах із важко прохідними кореневими каналами; - обрати техніку медикаментозної та інструментальної обробки кореневого каналу залежно від форми та перебігу хронічного верхівкового періодонтиту (фіброзний, гранулюючий, гранулематозний чи загострений хронічний) та ступеня прохідності й викривленості кореневого каналу; - проводити інструментальну обробку кореневих каналів техніками «step-back», «crown down», концепцією збалансованих сил, машинними ротаційними інструментами; - проводити медикаментозну обробку кореневого каналу під час його механічної обробки з використанням різних медикаментозних засобів; - проводити хімічне розширення кореневих каналів; - проводити фізичні та імпрегнаційні методи лікування періодонтитів; - коректно роз`яснити хворому причини ускладнень; - переконати хворого у сприятливому наслідку повторного лікування періодонтиту в раніше лікованих зубах.
ІІІ. Цілі розвитку особистості (виховні цілі) - звернути увагу на необхідність психологічної підготовки пацієнта до ендодонтичного лікування; - розвинути уявлення про взаємозв’язок між рівнем знань та якістю професійної підготовки (теоретичної та практичної) та кількістю помилок та ускладнень при лікуванні періодонтитів; - розвинути почуття професійної відповідальності за послідовність і правильність дій на всіх етапах лікування періодонтитів та за своєчасність попередження помилок та правильність лікування їх ускладнень.
IV. Міждисциплінарна інтеграція
V. Зміст теми заняття Малюнок 1
Таблиця 1
|