Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаТести для перевірки вихідного рівня знань тема 7
Читайте также:
  1. III. Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
  2. III. Забезпечення вихідного рівня знань-умінь
  3. III. Тести
  4. III. Тести
  5. IV. Тести
  6. V. Тести
  7. А. ТЕСТИ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ
  8. Аксиомы тестирования
  9. Актуалізація опорних знань
  10. Аналіз рівня освітлення робочого місця.

 

1. Визначить основні патогенетичні фактори розвитку травматичного токсикозу:

А. Больове подразнення

Б. Жирова емболія внутрішніх органів

В. Плазмо- та крововтрата

Г. Міоглобінемія

Д. Травматична токсемія

 

 

2. Визначить основні періоди клінічного перебігу травматичного токсикозу:

А. Реактивний період

Б. Період наростання набряку та судинної недостатності

В. Токсичний період

Г. Період гострої ниркової недостатності

Д. Шоковий період

 

3. Клінічна картина струсу головного мозку характеризується:

А. Втратою свідомості в момент травми

Б. Ретроградною амнезією

В. Випадінням функції тих або інших структур головного мозку

Г. Порушенням чутливості, геміпарезом

Д. Крововиливами у кон’юктиву очей

 

4. Визначить основну локалізацію післятравматичних внутрічерепних гематом:

А Епідуральна

Б. Субдуральна

В. Внутрішньошлуночкова

Г. Внутрішньомозкова

Д. Тім’яна

 

 

5. Симптомокомплекс при епідуральній гематомі включає:

А. Розширення зіниці на стороні ураження

Б. Тахікардію

В. Брадикардію

Г. Підвищення тонусу м’язів, зникнення рухомих рефлексів

Д. Втрату свідомості

 

6. При закритій травмі легень можуть спостерігатися всі ускладнення, крім:

А. Закритого пневмотораксу

Б. Відкритого пневмотораксу

В. Клапанного пневмотораксу

Г. Емфіземи м’яких тканин

Д. Паралічу дихальних м’язів

7. Чого не буває при ізольованому зовнішньому проникаючому пораненні грудної клітки?

А. Гемоперитонеума

Б. Гемотораксу

В. Зовнішнього відкритого пневмотораксу

Г. Зовнішнього (напруженого) пневмотораксу

Д. Перитоніту

 

8. Розрив порожнього органу при закритій травмі живота супроводжується:

А. Розвитком перитоніту

Б. Гематурією

В. Писутністю вільного газу в порожнині малого тазу

Г. Присутністю вільного газу під куполом діафрагми

Д. Гемоперітонеумом

 

9. Пошкодження можуть бути:

А. Частковими

Б. Повними

В. Відкритими

Г. Неповними

Д. Закритими

 

10. Пошкодження можуть бути:

А. Частково проникаючими

Б. Проникаючими

В. Непроникаючими

Г. Поверхневими

Д. Глибокими 

11. До механічних пошкоджень відносять:

А. Опік

Б. Відмороження

В. Рану

Г. Електротравму

Д. Струс

 

12. Розрізняють наступні види травматизму:

А. Невиробничий

Б. Лікарняний

В. Дитячий

Г. Авіаційний

Д. Виробничий

13. Розрізняють наступні види травматизму:

А. Дитячий

Б. Побутовий

В. Важкий

Г. Спортивний

Д. Авіаційний

 

 

14. Розрізняють наступні види травматизму

А. Важкий

Б. Дитячий

В. Промисловий

Г. Легкий

Д. Сільськогосподарський

 

15. Травма може бути викликана наступними чинниками:

А. Мікробною інвазією

Б. Електричним струмом

В. Оклюзією магістральних судин

Г. Термічним фактором

Д. Алергенами

 

 

1. Назвіть етапи надання першої медичної допомоги постраждалому із синдромом тривалого стиснення.

 

2. Назвіть етапи надання першої медичної допомоги постраждалому з проникаючим пораненням черевної порожнини.

 

3. Назвіть етапи надання першої медичної допомоги постраждалому з проникаючим пораненням грудної клітки.

 

4. Жінку, 40 років, була збито легковим автомобілем. Стан вкрай важкий. Свідомість відсутня. Пульс частий до 100 ударів за 1 хв., слабкого наповнення. Є анізокорія із збільшенням лівої зіниці та фіксацією зору ліворуч. У лобно-тім’яній ділянці справа - підшкірна гематома. У тім’яно-потиличній області зліва - забита рана, дном якої є апоневроз.Визначить об’єм першої медичної допомоги.

 

5. Чоловікові, 23 років, завдали травму невідомі. Стан тяжкий. Свідомість збережена. Пульс слабкий до 120 поштовхів за 1 хв. При огляді визначено дві колото-різані рани грудної клітки на рівні другого міжреберного проміжку справа по середньо-ключичній лінії. Рани присмоктують повітря.

Визначить об’єм першої медичної допомоги.

6. Чоловік 32 років, постраждав, коли у під’їзді дому спрацював невідомий вибуховий пристрій. Відзначив короткочасну втрату свідомості. Ретроградної амнезії немає. Пульс 84 уд. за 1 хв., задовільної якості. На лівій поверхні шиї, в проекції m. sternocleidomastoideus є три осколочні поранення діаметром 2x3 мм. Ліва половина шиї набрякла, відзначена гематома, що не пульсує і поступово збільшується в об’ємі.

Визначить об’єм першої медичної допомоги.

 

 

7. Чоловік, 26 років, у конфліктній ситуації отримав проникаюче поранення ножем у живіт. Стан прогресивно погіршується. Зростає блідість шкіри. Пульс частий, слабкого наповнення.

Визначить об’єм першої медичної допомоги.

 

 

8. У постраждалого чоловіка виявлена різано-колота рана передньо-медіальної поверхні правого стегна, яку він отримав під час бійки. З рани визначається масивна кровотеча пульсуючого характеру. Рана знаходиться в середній третині стегна. Яку допомогу необхідно надати постраждалому до приїзду бригади швидкої допомоги? 

 

9. У постраждалого після огляду бригадою швидкої допомоги встановлено діагноз – перелом лівої стегнової кістки в нижній третині. Вкажіть спосіб транспортування такого постраждалого до клініки.

 

 

10. Хлопчик, 14 років, впав з гімнастичного снаряду, вдарився головою. Мала місце короткочасна (декілька секунд) втрата свідомості. Одразу, як прийшов у себе, була одноразова блювота. Відновити у пам’яті обставини того, що трапилось не може.

З’явилась припухлість в ділянці затилку, шкіряні покрови цілі, бліді. Хворий кволий. Пульс – 84 удари за хвилину. Артеріальний тиск – 115/75 мм рт. ст. Черепно-мозкових знаків та менінгеальних симтомів немає.

Ваш попередній діагноз? Яку допомогу Ви надасте постраждалому на місті пригоди?

 

11. У сільську дільничну лікарню, що знаходиться в 35 кл від райцентру, попутним транспортом з міста автодорожньої пригоди доставлений чоловік у віці 20 років. Без свідомості. Садно на обличчі, асиметрія складок. Анізокорія. Локальна припухлість м’яких тканин в правій скронево-тім’яній ділянці. Пульс – 52 удари за хвилину. Артеріальний тиск – 100/70 мм рт. ст. Ознак пошкодження органів грудної клітини та живота не встановлено.

Який попередній діагноз у даного постраждалого? Які будуть Ваші дії?

 

 

12. Патрульним нарядом міліції викликана машина швидкої допомоги. Прибувши на місце пригоди, Ви виявили лежачого на спині чоловіка, у якого в грудній клітці в VI міжреберному проміжку зліва по передній підпахвинній лінії стирчить ніж. Свідомість постраждалого пригнічена, контакт практично неможливий. Зіниці вузькі. Пульс – 120 ударів за хвилину, визначається тільки на крупних судинах. Артеріальний тиск – 70/40 мм рт. ст. Дихання зліва різко послаблене. Як поступити із ножем, що стирчить у рані? Яку допомогу Ви надасте постраждалому?

Відповіді

1 Г,Д, 2 Б,Г, 3 А,Б, 4 А,Б, 5 А,В, 6 Б,Д, 7 А,Д, 8 А,Г , 9 Д,В, 10 Б,В, 11 В,Д, 12 А,Д, 13 Б,Г , 14 В,Д, 15 Б,Г

 

1 : на місті пригоди проводиться адекватне знеболення наркотичними анальгетиками, накладається еластичний бинт на кінцівку, іммобілізація транспортною шиною, постраждалий терміново госпіталізується в хірургічне відділення.

2 : постраждалому накладають на рану асептичну пов’язку(органи, що випали із черевної порожнини, не вправляються) і транспортують його в положенні лежачі в хірургічний стаціонар, під час транспортування – протишокові заходи.

3 : на місті пригоди проводиться знеболення, накладається оклюзійна пов’язка, транспортування постраждалого в стаціонар в положенні напівсидячи, протишокові заходи.

4 : у постраждалої жінки має місце закрита черепно-мозкова травма, забити рана потилично-тім’яної ділянки. Не виключено утворення внутрішньо мозкової або субдуральної гематоми. Необхідно терміново транспортувати в нейрохірургічне відділення, в положенні лежачи, стежити за диханням, голову повернути на бік. На рану накласти асептичну пов’язку.

5 : у постраждалого має місце проникаюче поранення правої половини грудної клітки, необхідно провести знеболювання, накласти оклюзійну пов’язку, терміново транспортувати постраждалого в хірургічне відділення в положенні напівсидячи.

6 : не виключене поранення крупних кровоносних судин (яремна вена, сонна артерія). Необхідно накласти щільну стискаючу асептичну пов’язку на ділянку поранення. Постраждалого негайно необхідно доставити в хірургічне відділення.

7 : накласти асептичну пов’язку на місце поранення, можна прикласти холод до живота, терміново доставити постраждалого в хірургічне відділення в положенні лежачі. Знеболюючі препарати вводити неможна. Під час транспортування проводиться протишокова терапія.

8 : на початку необхідно терміново зупинити кровотечу пальцевим притисканням стегнової артерії на протязі, потім накласти джут або закрутку проксимальніше від міста поранення. На рану накладається асептична пов’язка.

9 : постраждалий повинен бути транспортований після накладення шини Дітерікса.

10 : у постраждалого має місце закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку. Необхідно створити повний спокій, на голову покласти серветку, змочену холодною водою. Потім постраждалий має бути доставлений у ліарню у лежачому положенні на ношах.

11 : у постраждалого важка закрита черепно-мозкова травма, стиснення головного мозку (можливо, внутрішньочерепною гематомою). Хворий нетранспортабельний. Потрібно зателефонувати до хірургів рай лікарні для рішення питання про можливість виїзду операційної бригади і виконання екстреного оперативного втручання на місті. До прибуття бригади необхідно проводити дегідратаційну терапію (40% розчин глюкози, лазикс ), прикладати холод до голови, тримати напоготові апарат для штучної вентиляції легенів.

12 : постраждалого треба обережно покласти на ноші і термінового транспортувати у лікарню, попередивши по рації чергового хірурга та реаніматолога. Ніж із рани самостійно видаляти неможна. Під час транспортування у лікарню постраждалому треба проводити внутрішньовенне крапельне ведення кровозамінників, ввести знеболюючі.

 


 

.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.015 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты