Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаОРГАНІЗМ ЯК ОДНЕ ЦІЛЕ
Читайте также:
  1. Антагонізм у мікроорганізмів. Антибіотики, характеристика, принципи одержання, одиниці виміру. Класифікація за механізмом дії на мікроорганізми.
  2. Гігієнічна оцінка виробничого мікроклімату. Поняття важкості, напруженості, одноманітності праці. Терморегуляція організму людини, тепловий баланс організму.
  3. До несвіжої рибу, якщо кількість мікроорганізмів у полі зору
  4. ЕКОЛОГІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ
  5. Єдність біологічних систем організму людини
  6. Закономірності імунної відповіді організму. Фази імунної відповіді. Імунологічні реакції. Імунологічна толерантність, причини її виникнення. Імунологічна память, її механізм.
  7. Імунна система макроорганізму. Клітини імунної системи, їх різновиди, взаємодія в імунній системі. Імунотропні препарати, імунокорекція.
  8. Класифікація небезпечних хімічних речовин за ступенем токсичності, здатності до горіння, впливом на організм людини.
  9. Людина як одиниця органічного світу. Структурна організація організму
  10. Механізм згубного впливу наркотиків на організм людини. Загроза особистій та суспільній життєдіяльності. Методи протидії та способи відлучення

 

Організм - це будь-яка жива матерія, що володіє сукупністю основних життєвих властивостей: клітинною організацією, обміном речовин, рухом, подразливістю, ростом і розвитком, розмноженням, мінливістю і спадковістю, пристосовністю до умов існування.

 

Частинами організму, що виконують у ньому різні функції, є серце, судинна система, нирки, легені і інші життєво важливі і необхідні системи.

 

Одні органи захищають організм від ушкоджень, інші забезпечують рух тіла, у третіх їжа перетворюється в речовини, з яких будується організм, четверті безупинно доставляють кров всім органам тіла.

 

У кожному організмі є групи органів, що виконують спільно загальні функції. Це - системи органів. У своїй діяльності системи органів зв'язані між

 


собою. Погоджені процеси, що одночасно протікають у них, забезпечують життя всього організму в цілому.

 

Якщо розглянути під мікроскопом тонкий зріз, узятий з будь-якого організму людини, то можна побачити, що наше тіло, подібно тваринним і рослинним організмам, має клітинну будову. Жива клітина - це дуже складна система. Кожна клітина складається з різноманітних хімічних сполук. Одні із цих з'єднань неорганічні і зустрічаються в неживій природі. До них відносяться вода і мінеральні солі. Але для живих клітин найбільш характерні органічні сполуки. Серед них найбільше значення мають білки, жири, вуглеводи і нуклеїнові кислоти. Кожна жива клітина нашого тіла одержує речовини, принесені від органів травлення. Органічні сполуки піддаються в клітині хімічному розпаду і окислюванню. При розпаді і окислюванні речовин у клітині звільняється енергія, що витрачається на життєві процеси, що протікають у ній.

 

Клітинам властиві подразливість, ріст і розмноження. Так, клітини м'язів під дією подразнення скорочуються, а клітини слинних залоз при подразненні виділяють слину. Розмноження клітин особливо швидко протікає в дитячому і юнацькому віці. Але і у дорослих людей цей процес не припиняється. Деякі клітини протягом всього життя людини відмирають і постійно заміняються новими. Так, загоєння ран, зрощення кісток у місцях перелому відбувається завдяки розмноженню клітин.

 

Харчування, розпад і окислювання клітинних речовин, подразливість, ріст і розмноження - це основні властивості живих клітин. 

Органи складаються з різних тканин. Тканина утворена клітинами, подібними між собою по будові і виконанням в організмі певних функцій. Між клітинами тканини перебуває міжклітинна речовина. Тканини нашого організму різноманітні. Їх розділяють на чотири основні групи.

 

Епітеліальні (покривні) тканини утворять зовнішні покриви тіла і вистилають багато порожнин внутрішніх органів.

 

Сполучні тканини різноманітні по будові і функціям. Одні утворять прошарку в органах або між ними, інші, наприклад кісткові і хрящові, виконують основну функцію.

 

М'язові тканини виконують в організмі функцію руху. Це основна тканина кістякових м'язів і органів.

 

Нервові тканини утворять основну масу головного й спинного мозку. Кістяк і м'язи утворять основу нашого тіла і є органами руху. Поряд із цим

 

кістяк і м'язи виконують і захисну функцію. Нормальна діяльність життєво важливих органів навіть при незначних ушкодженнях може порушитися, тому органи, розташовані в грудній порожнині, наприклад серце, захищені грудною клітиною і м'язами, які прикріплюються до її костей. Внутрішні органи, розташовані в черевній порожнині (шлунок, кишечник і ін.), захищені нижнім відділом хребта, кістками таза і щільними м'язами живота. Головний мозок лежить усередині черепної коробки, а спинний - у хребетному каналі, що проходить усередині хребта. 

Кістки кістяка тулуба з'єднані між собою. Залежно від функції, виконуваної окремими частинами кістяка, вони можуть бути з'єднані: нерухомо (черепна коробка, тазові кістки); напіврухомо (хребет, передні кінці 10 верхніх

 


ребер із плоскою грудною кісткою); рухливо (кістки кінцівок) - такі з'єднання називаються суглобами.

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты