Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Кримінальна відповідальність за пору­шення прав




Поряд з нормами цивільно-правового за­хисту прав на ОПІВ чинним законодавством передбачено також кримінальну відповідальність. Кримінальна відповідальність настає тільки тоді, коли матеріальна шкода у 200 i більше разів перевищила неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Якщо матеріальна шкода у 1000 i більше разів перевищує неопо­датковуваний мiнiмyм доходів громадян, то така шкода вважається заподіяною в особливо великому poзмipi. Так, незаконний випуск під своїм ім’ям чи присвоєння авторства на чужий твip науки, літератури чи мистецтва, а також незаконне відтворення чи поширення такого твору, присвоєння авторства на чужі об'єкти промислової власності чи розголошення змістубез згоди автора винаходу, корисної моделі чи промислового зразка на офіційну публікацію про них — визнається карним злочином.

Законодавство України передбачає також кримінально-правові санкції за незаконне зазіхання на комерційну таємницю. Карним злочином є незаконний збір з метою використання відомостей, що становлять комерційну таємницю (промислове шпигунство), якщо це наносить великий матеріальний збиток суб'єкту підприємницької діяльності. Як покарання, передбачається застосування до порушника штрафу у poзмiрi від 200 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі від 2-х до 5-ти років тощо.

Залучення до кримінальної відповідальності конкретних винуватців злочину не виключає вимог про відшкодування заподіяного збитку.

Особливий випадок — захист прав на ОПІВ при перетинанні кордону. Митним кодексом України (ст. 74) товари й інші предмети, виготовлені з порушенням прав інтелектуальної власності, не можуть як імпортуватися, так й експортуватися через митний кордон України.

У судовій процедурі вирішення cпopiв важливе місце займають докази. Розрізняють три форми доказів: «документальний доказ» — доказ, наданий у письмовому вигляді чи у вигляді будь-якого документа; «речовий доказ» — доказ, що існує у вигляді предметів «показання свідків» — ycнi свідчення експерта. Наявність охоронного документа — патенту чи свідоцтва, — це важливий документальний доказ.

 

Лекція 4. Економіка і управління комерціалізацією

інтелектуальною власністю. Інформаційно-аналітичне забезпечення технологічних інновацій.

Мета: ознайомити студентів з основними способами комерціалізації, використанням об’єктів права ІВ у власному виробництві.

План

1.Способи комерціалізації.

2. Використання ОПІВ у виробництві товарів і послуг.

3. Внесення прав на ОПІВ до статутного капіталу підприємства.

4. Уступка прав власності на ОПІВ.

5. Передання прав на використання ОПІВ за ліцензійним договором.

6. Передання прав на ОПІВ за договором комерційної концесії (франшизи).

7. Передання прав на ОПІВ за договором лізингу.

8. Порівняння економічної ефективності різних способів комерціалізації ОПІВ.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 71; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.004 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты