КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ТЕСТ (2)Навчання діалогічного мовлення І. Прочитайте уважно подані питання, до кожного з яких додаються три варіанти відповідей. Визначте, який варіант ви вважаєте правильним і обведіть його кружечком на бланку відповідей. 1. Що є кінцевою метою навчання діалогічного мовлення у середній школі? а) зв’язне висловлювання за темою чи ситуацією; б) обмін репліками; в) ведення бесіди у комунікативній ситуації.
2.Яка з вправ належить до першої групи у навчанні діалогічного мовлення? а) обмін думками про фільм, що переглянули; б) обмін репліками між вчителем та учнем; в) складання діалогічної єдності двома учнями.
3.Що є характерним для діалогічного мовлення? а)підготовленість; б) широке використання готових фраз; в) логічність і послідовність;
4.Що таке репліка? а) фраза, продукована одним із співрозмовників; б) одиниця діалогічного мовлення; б) висловлювання, межею якого є зміна співрозмовника; 5.Яка з поданих вправ належить до комунікативних? а) Складіть діалог на тему “на вокзалі”; б) Заповніть пропуски у діалозі-зразку та вивчіть його напам’ять; в) Ваша подруга не прийшла до школи. Зателефонуйте їй та поцікавтеся, що трапилося.
6.Яка з поданих вправ не належить до 3 групи вправ? а) ведення бесіди в комунікативній ситуації з опорою на функціональну схему; б) ведення бесіди в комунікативній ситуації в опорі на план міста; в) ведення бесіди в комунікативній ситуації з опорою на структурно-мовленнєву схему.
7.Яку з поданих опор доцільно використовувати у слабкому класі? а) структурно-мовленнєва схема; б) мікродіалог-підстановча таблиця; в) функціональна схема;
8.Що є одиницею навчання діалогу? а) діалогічна єдність; б) репліка; в) фраза.
.
ІІ. Наведіть приклади вправ 1-4 груп (по 1 з кожної) в межах теми «Job. Professions”
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського КОМП’ЮТЕРНА ПРОГРАМА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ З ГРАМАТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ для студентів ІІ-ІІІ курсів Інституту іноземних мов та груп поєднаних спеціальностей Інституту журналістики
Вінниця 2005
РЕЦЕНЗІЯ на “ Комп’ютерну програму тестових завдань з граматики англійської мови (для ІІ-ІІІ курсів денної та заочної форм навчання )” Кузьміна Є.В., Кузьміної С.А., Луценко Л.Т., Глазунової Т.В.
У сучасному суспільстві зрозстає роль застосування комп’ютерних технологій у навчанні іноземних мов як з навчальною ціллю, так і з метою контролю. За таких обставин запропонована комп’ютерна програма є актуальною та своєчасною. Дана програма призначена для інтерактивного тестування англомовних граматичних навичок студентів ІІ-ІІІ курсів денної та заочної форм навчання Інституту іноземних мов та груп поєднаних спеціальностей Інституту журналістики. Вона може виконуватися в аудиторний, позаурочний час та в режимі “он-лайн”. Програма охоплює всі граматичні теми, передбачені програмою; вона виконана у формі тесту множинного вибору і складається з 22 питань, до кожного з яких пропонуються 8 варіантів відповідей, лише одна з яких правильна. Перевагою програми є те, що варіанти відповідей подібні між собою і відрізняються незначними нюансами, що виключає можливість вгадування правильної відповіді. Обмеженість у часі (15 хвилин на виконання всієї програми) та необхідність підтримувати зворотний зв’язок вимагає від студентів напруженої роботи, постійної реакції. У разі потреби студент, працюючи в індивідуальному режимі, може припинити тестування та звернутися по допомогу до довідкової літератури, що створює умови для самоосвіти, самоствердження та підвіщення самооцінки. Програма виконана на належному науково-методичному рівні та може бути рекомендована для впровадження в навчальний процес.
Рецензент: канд. філол. наук, доцент, зав. кафедри англійської філології ВДПУ С.В.Гладьо РЕЦЕНЗІЯ на “ Комп’ютерну програму тестових завдань з граматики англійської мови (для ІІ-ІІІ курсів денної та заочної форм навчання )” Кузьміна Є.В., Кузьміної С.А., Луценко Л.Т., Глазунової Т.В. На сучасному етапі розвитку української державності у зв’язку з прагненням України увійти до європейської спільности постає необхідність переходу системи вузівського навчання на кредитно-модульну систему та, відповідно, загострюється потреба у застосуванні у навчальному процесі сучасних комп’ютерних технологій. Метою запропонованої програми є рубіжний контроль сформованості англомовної граматичної навички у студентів ІІ-ІІІ курсів денної та заочної форм навчання Інституту іноземних мов та груп поєднаних спеціальностей Інституту журналістики. Програма складається з 22 тестових завдань, що охоплюють всі теми, предбачені програмою. До кожного з завдань подаються 8 відповідей, з яких студенти повинні обрати правильну. Характерною рисою є подібність відповідей за лексичним наповненням, що дещо ускладнює вибір і унеможливлює випадкове вгадування правильної відповіді. Застосування запропонованої програми в навчальному процесі дозволить враховувати та розвивати індивідуально-психологічні особливості студентів (обсяг оперативної пам’яті, увагу, логіку мислення, спроможність до порівняння та аналізу). Програма супроводжується детальною інструкцією, чітка й проста у виконанні та може виконуватися в позаурочний час без безпосереднього керівництва з боку викладача. Запропонована комп’ютерна програма виконана на належному науковому та методичному рівні та може бути рекомендована до застосування в навчальній практиці.
Рецензент канд. філол. наук, доцент кафедри англійської мови ВДПУ С.Д. Чугу
|