Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаДжерела, фактори та рушійні сили розвитку особистості.
Читайте также:
  1. Виды факторинга
  2. Визначте поняття «спортивний менеджмент». Мета і завдання спортивного менеджменту на сучасному етапі економічного і соціального розвитку України.
  3. Внутрішні фактори впливу
  4. Договор финансирования под уступку денежного требования (факторинга).
  5. Доходи та витрати друкованого видання. Самоокупність, прибутковість, збитковість як фактори економічної діяльності ЗМІ.
  6. Еволюційна концепція розвитку соціальних комунікацій.
  7. Етапи розвитку видавничої справи
  8. Етапи розвитку економічної науки
  9. Етапи розвитку імунології. Роль Мечнікова, Беринга, Ерліха. Види імунітету і форми його прояву. Видовий та набутий імунітет класифікація. Активний та пасивний імунітет

Особистість - це соціальний суб’єкт праці, спілкування, якоїсь діяльності. Людина стає особистістю, коли усвідомлює себе в суспільстві, їй властиві певні психічні процеси, які дозволяють усвідомлювати щось і саму себе (мова, мислення, увага), тоді вже поєднуються соціальні і біологічні якості. Від народження людина є індивідом - носієм людських задатків, а формується вона як особистість в результаті боротьби протилежностей. Ті протилежності, які сперечаються наз. Рушійними силами. Протиріччя є джерелом розвитку, протиріччя є: зовнішнім (вимога вчителя і дитина повинна її виконувати), внутрішнє (бачить гарні книжки, читати не вміє). Коли особистість долає протиріччя, вона піднімається в своєму розвитку і ставить перед собою нові задачі. Рушійними силами є можливості і потреби.

Чинниками, які обумовлюють процес розвитку особистості, виступають ті чинники, які об"єднані у дві великі групи: біологічна і соціальна. До біологічних чинників належать:

фізичка спадковість, яку розглядають як спадковість вроджену, яка через генетичний код наслідує задатки своїх батьків ( зовнішність, статура, колір волосся);

Інтелектуальна спадковість (здатність до мислення) вона є набутою, вродженою; соціальні чинники: соціальне середовище, яке може бути макро і мікро середовищем: мікросередовище - найближче середовище людини (сімЯ); макросередовище (все соціальне оточення в якому перебуває людина); виховання, як діяльність, яка формує якості особистості; активність особистості.

Особистість – людина, яка усвідомлює зміст і значення моральних вимог с-ва, здатна сам-но оцінювати свої вчинки і дії оточуючих, яка усвідомлює що таке обов’язок, відповідальність, совість, гідність, має тверді переконання і здатна до самооцінки та самових-ня і є активною в с-ві. Розвиток– це процес становлення ос-ті під впливом різноманітних факторів: політичних, екон-них, естет-х, морал-х. В п-ці виділяють біологічний і соціальний фактори (біол. ф-р - спадковість, соц. ф-р - оточення людини),

Структурні компоненти особ-ті: культура спілкування, світогляд, ідеали, активність, потреби і інтереси, цілеспрямованість пізнавальна д-ть, наукова і культурна ерудиція. Джерелом активності ос-ті є її потреби і мотиви. 

4. Навчання, виховання і психічний розвиток особистості Закономірності і психологічні особливості розвитку та формування особистості в онтогенезі.

Навчання - спеціальна організована діяльність учнів, яка здійснюється під керівництвом вчителя і полягає у володінні учнями знаннями, уміннями, навичками, способами творчої діяльності, світоглядними і морально естетичними ідеалами. Виховання - спеціально організована дія на особистість з метою формування у неї певних якостей, властивостей (вчитель діє на учня). В своєму розвитку школяр проходять такі вікові етапи:

• до 5-7 років - дошкільний вік;

• до 10-11 років - молодший шкільний вік;

• до 14-15 років - середній шкільний вік;

• до 17-18 років - старший шкільний вік;

Кожен з цих етапів розвитку характеризується певними психологічними особливостями. У дошкільному віці у учнів переважає ігрова діяльність, тому вчителю на уроках варто використовувати ігри-ребуси. Виховання підлітків середнього віку має свої труднощі, пов’язані з особливостями фізіологічного розвитку (зниження темпів наростання розумової працездатності, швидка стомлюваність, велика збуджуваність і роздратованість). Тому завдання вчителя правильна організація їх діяльності, здійснення індивідуального підходу, дотримання необхідного такту і проявлення витримки і терпіння. В учнів старшого шкільного віку визначаються життєві перспективи і плани. Формується світогляд, тому вчитель повинен допомогти учню у виборі професії, підготовці у створенні сім'ї, формуванні соціальної активності. Важливим є індивідуальний підхід, бо в цьому віці проявляється Індивідуальність, яка відображає духовні потреби, Інтерес особистості. 


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 163; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты