Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗаняття з розвитку голосових реакцій та наслідування звуків
Читайте также:
  1. Визначте поняття «спортивний менеджмент». Мета і завдання спортивного менеджменту на сучасному етапі економічного і соціального розвитку України.
  2. Джерела, фактори та рушійні сили розвитку особистості.
  3. Еволюційна концепція розвитку соціальних комунікацій.
  4. Етапи розвитку видавничої справи
  5. Етапи розвитку економічної науки
  6. Етапи розвитку імунології. Роль Мечнікова, Беринга, Ерліха. Види імунітету і форми його прояву. Видовий та набутий імунітет класифікація. Активний та пасивний імунітет
  7. Європейський банк реконструкції та розвитку, його призначення, організація та діяльність в Україні.
  8. З якою схемою культурно-історичного розвитку співвідноситься формаційний підхід?
  9. Завдання до заняття
  10. Завдання до заняття
Вік дитини Заняття Приклад
3-4 тиж. Виклик зосередження Необхідно розмовляти з дитиною, надавати голосу співучу інтонацію. Викликати у дитини відпові­дну посмішку, звуки, рухи, «комплекс пожвавлення».
34 тиж. — 2,5- 3 міс. Розвивати зорове і слухове зосередження Розмовляти з дитиною, наспівувати, нахилившись над нею, викликати зосередження, посмішку; стимулювати малюка прислуховуватись до звуків, що їх відтворюють різні предмети (дзвіночки, торохтушки) та ін.
з 3- міс. Масаж кисті рук, та пальців Погладжувати їх, легенько натискуючи, в напрямку від кінчиків пальців до зап'ястя, надалі робити рухи пальцями руки. Дорос­лий бере кожний пальчик дитини у свої пальці, згинає і розгинає їх (2-3 хвилини щодня).
3-4 міс. Проводять заняття з іграшками та музичні заняття Показати яскраву звучащу іграш­ку, викликати звукове і слухове зосередження, назвати її словом, а потім сховати. Викликати пошук дитиною цієї іграшки, через декілька секунд знову показати.
4-5 міс. Наслідування дорослих, та дітей Створюються сприятливі умови і можливість для подальшого розвитку наслідування звуків.
5-6 - 9-10 міс Індивідуальні заняття: «розмови», «схованки», «перегукування», звуконаслідувальні ігри Дорослий підходить до манежу, називає ім'я дитини, промовляє склади «ба-ба-ба», «да-да-да», викликає відповідну реакцію, тобто «перегукування» звуками і складами, яких не було в белькоті дитини (ва-ва-ва, на-на-на,га-га-га).
5 - 10 міс. Масаж пальців Катання кульок із пластиліну, запропонувати дитині розірвати на дрібненькі шматочки папір, перебирати велике дерев'яне намисто, складувати дерев'яні пірамідки, ляльки-вкладки іт. ін.
7 міс. – 1 рік. «Ділове» спілкування Дорослий показує собачку - показує з нею різні дії, називає їх словами: «Собачка йде: топ-топ. Собачка гавкає: гав-гав. Після цього іграшка ховається. Вихователь пропонує дитині покликати собачку, стимулює до вимови слова: гав-гав, дай, йди-йди, топ-топ.

 

2. Розвиток розуміння мовлення.

Вік дитини Вправа Приклад
5-6 міс Розуміти мовлення дорослих Вводяться групові заняття: показ і називання предметів та іграшок, показ і називання рухів і дій, ігри-заняття, ігри-забавлянки. Дорослий показує іграшку, називає її «кішечка», «киця». Дає можливість дитині роздивитися її, доторкнутись і знову називає: «Ось кішечка, киця. Няв-няв, киця».
3 – 7 міс. Вводиться запитання «Де?» Дитина має шукати і зупиняти погляд на предметі, що знаходиться завжди в певному місці,
7-8 міс Розу­міння імен дорослих і дітей Це ігри - «схованки». Вихователь або няня ховається під хустку або манеж і гукає: «Ку-ку, тьотя Оля!» Аналогічно проводяться, починаючи з 9 місяців, ігри у схованки з дітьми. Вихователька закриває хусткою одну дитину і запитує в інших: «Де Вітя?», «Немає Віті», відкриває хустку: «Ось Вітя».
7-8 міс Розуміння слова «Дай» «дай» — «дай кубик», «дай лялю» та інші слова, що позначають дію: «зніми», «візьми», «покоти».

С.М. Кривіна описує низку прийомів щодо встановлення первинного зв'язку між словом і предметом з метою розвитку розуміння мовлення. З-поміж них:а) називання предметів, ігра­шок, дії водночас із сприйманням їх дитиною;

б) багаторазове повторення назви предмета, при цьому мовлення дорослого має бути небагатослівне;в) одночасна участь декількох аналізаторів (зоровий, слуховий, дотиковий, руховий), тобто дитина повинна бачити, чути, доторкнутися, діяти з предметом;

г) усі дорослі має однаково промовляти назви предметів (наприклад, лялька—ляля, годинник — тік-так, машина — бі-бі);

д) використовувати прийом раптової появи і зникнення предмета, що викликає орієнтовну реакцію.


Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 22; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты