Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Лялька Катя ходить




Вихователь приносить ляльку. Лялька вітається з усіма дітьми; «Добрий день, Сергійку, добрий день, Наталочко». Вихо­ватель спонукає кожну дитину сказати: «Добрий день, Катю», а потім повертається до ляльки: «Катю, покажи, як ти ходиш? Іди, Катю, іди. Іде Катя, іде, туп-туп ніжками, іде... бух — упала. Впала Катя, бух! «Ай-ай», — плаче Катя. Боляче Каті, вона плаче: «Ай-ай». Не плач, Катю, не плач! (Гладить її по голові). Катю, ти добре йди, не падай. Наталочка не падає, коли ходить, Сергійко не падає. (Все це можна повторити на одному занятті 4-5, а то й більше разів, доти, поки в дітей зберігається інтерес до заняття). Полегшені слова вихователь вимовляє з різною інтонацією, — то високим, то низьким голосом.

У кінці заняття рекомендується роздавати дітям ляльки для гри й спонукати їх повторювати полегшені слова, а також повні слова «іде»,«впала». При наступних повтореннях заняття ускладнюється не відразу, а приблизно через 2-4 повторення. Спочатку вихователь у ході заняття може надавати дітям мож­ливість заспокоїти ляльку (просить дітей погладити її по голівці й говорить: «не плач») або в кінці заняття покласти її спати, бо «лялька втомилась і більше ходити не може», і сплячу відносить її в ляльковий куточок, де вкладає в ліжко. Можна придумати й інші варіанти ускладнення цього заняття.

 

Ігри на звуконаслідування. У роботі з дітьми другого року життя широко використовуються ігри на звуконаслідування: «Гуси-гуси», «Хто як кричить?», «Автомобілі», «Потяг», «Півни­ки і курчатка» та іншіЦінність таких ігор полягає в тому, що в них дії супроводжуються словами, і діти охоче вимовляють потрібні слова і звуконаслідування. Опишемо декілька ігор.

Гра «Гуси-гуси»(перша половина року)

Мета:викликати звуконаслідування га-га-га, гуси, так, так, так.

Хід гри. Вихователь бере двох іграшкових гусей, показує їх дітям, запитує: «Хто це? Як кричать гуси?» Потім раптово ховає гусей: «Гуси-гуси, гуси-гуси». Знову виставляє гусей на стіл, промовляє: «Гуси-гуси, га-га-га, їсти хочете: так-так-так». Роздає гусейдітям. Діти просять їсти: га-га-га. Вихователь запитує: «їсти хочете?» Діти відповідають: «Так-так-так!»

Після 1 року 6 місяців гра ускладнюється. Відтепер уже вихователь бере на себе роль «пташниці», а діти — гуси. Вихова­тель стоїть на одному кінці ділянки, діти — па іншому.

Вихователь: Гуси-гуси!

Діти:Га-га-га!

Вихователь:їсти хочете?

Діти:Так-так-так!

Вихователь: Ідіть до мене!

Діти біжать, махають ручками, повторюють: га-га-га.

 

У другій половині року звуконаслідувальні ігри здебільшо­го мають рухливий характер. Наприклад:

Гра «Курочка й курчатка»

Вихователь — курочка, діти — курчатка. Вихователь: «Ко-ко-ко, мої курчатка, ідіть гуляти та не ходіть далеко». Курчата йдуть гуляти, пищать: піі-піі-піі. Вихователь: «Дзьобають зернят­ка, мої курчатка: дзьоб-дзьоб-дзьоб». Діти звуконаслідують. Вихователь: «Ко-ко-ко, мої курчатка, біжіть додому». Курчатка біжать додому.

 

Заняття з дітьми віком від 1 року 6 місяців до 2 років

Як уже зазначалось, словник дітей цього вікового періоду збільшується швидкими темпами, значно активізується само­стійне мовлення дітей. Це дозволяє ускладнювати заняття з розвитку мовлення. Відтепер вихователь не тільки вимагає від дитини повторити слово, а й речення, відповідати на запитання фразами, реченнями, стимулювати з допомогою запитань на кінець року описове мовлення, вчити дітей вживати слова, фра­зи і речення з власної ініціативи. До кожного заняття вихователь обов'язково визначає словник в обсязі не більше 7 слів. Наприклад, на заняттях з лялькою доцільно стимулювати у дітей вимову таких слів. На першому занятті: черевички, шапочка, бант, плаття, скидай, лягай, спати; на другому: сорочка, штанці, черевички, вставай, сядь, одягни; на третьому: стіл, стілець, тарілка, сядь (сідай), серветка, їжа, дякую; на четвертому: суп, каша, хліб та інші слова; на п'ятому: чашка, кисіль, пий і багато інших слів.

На заняттях з іграшками можна виділити такі слова. На першому занятті: собака, кішка, очі, вуха, хвіст, великий, малень­кий; на другому занятті: півник, курочка, курча, іди, іде, прийшов, приніс; на третьому занятті: собака, кішка, козеня, дім, іде, прийшов, мисочка; на четвертому занятті: собака, кішка, козеня, м 'яч, колиска, покатай, ні.

З дітьми цього віку проводять заняття з іграшками, з ляль­ками, показ інсценівок, спостереження, цільові прогулянки, дидактичні ігри, читання забавлянок, віршів, оповідань, заняття з предметними і сюжетними картинками.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 78; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты