КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Екскурсія-огляд умивальної кімнати.Мета: дати уявлення про умивальну кімнату та її обладнання. Це кімната, в якій діти умиваються, миють руки. В ній є умивальники (раковина, кран, душ, гаряча й холодна вода). Умиватись і мити руки потрібно з милом, витирати обличчя й руки рушником. Ознайомити дітей з картинками-позначками. Розповісти, як потрібно мити руки. Звернути увагу на зовнішній вигляд умивальної кімнати (стіни білі, викладені білими плитками, білі раковини й рушники, все чисте). В умивальній кімнаті є туалет. Словник: умивальна кімната, раковина, кран, мило, мильниця, рушник, душ, туалет, намилити, витерти. Хід заняття. Вихователь використовує ігровий прийом. Лялька Катя просить дітей показати умивальну кімнату, розповісти, що там є, як потрібно мити руки. Разом з лялькою діти йдуть до умивальної кімнати. Вихователь запитує дітей: куди ми з вами прийшли, як називається кімната, що ви бачите в умивальній кімнаті? Розглядають умивальник, його частини: раковина, кран. Руки миють милом. Загадує загадку про мило: «Рожеве, запашне, милке». — Що потрібно зробити, щоб помити руки? Закріплюють послідовність дій, уточнюють слова намилити, розмилити, полити тощо. Вихователь пропонує одному із дітей показати послідовність дій при вмиванні. Дії дитини супроводжуються віршем: Я сьогодні вранці рано Умивалася з-під крана! Я сама тепер умію Мити руки, мити шию. Можна прочитати вірш О. Висотської «Ми умієм чисто мити». Запитання до дітей: «Що потрібно зробити після того, як помили руки, чим витирають руки, де зберігаються рушники, як дізнатися, чий це рушник?» Вихователь читає вірш М. Найдьонова «Наші рушнички». В кінні заняття вона пропонує дітям умити ляльку, прочитати потішку «Водичка, водичка». — Діти, лялька теж хоче помити руки й вмитися, але не знає, як це зробити. Допоможіть їй. Викликає декількох дітей, щоб повторити послідовність миття рук та вмивання. Покажіть, як це потрібно робити. Лялька дякує дітям і запрошує їх до ігрового куточка.
Дидактичні ігри з іграшками, предметами, картинками.На третьому році життя проводять різноманітні ігри з предметами: «Чарівна торбинка», «Цікава коробка», «Чарівний кошик», «Чарівна скринька», «Сюрпризи», «Знайди і принеси», «Що сховано?», «Куди, що покласти?», «Чого не стало?» і т. ін. У ході гри вихователь повинен забезпечити максимальну активність дітей. Діти самі витягують іграшки, приносять їх, загортають і т. ін. При цьому всі предмети і дії називають словами. Наприклад, дидактична гра «Що в торбинці?»(«Чарівна торбинка»). У кольорову торбинку (замість торбинки можна взяти кошик, коробку) вміщують іграшки, що зображують знайомі дітям предмети (тварини, транспорт, предмети побуту). Діти зручно сидять на стільцях, розставлених півколом, вихователь звертає увагу дітей на те, що в торбинці щось є, викликає інтерес до заняття. Дитині пропонується взяти одну іграшку з торбинки, показати дітям, назвати її. Так виймаються всі іграшки. Гра може повторюватися декілька разів протягом року.
|