Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаАртикуляційні вправи
Читайте также:
  1. Вправи для пальчиків
  2. Вправи на прогнозування форми слова
  3. Ігри та вправи на розвиток граматичної сторони мовлення
  4. Надалі керівник стрільби на ділянці організує виконання вправи стрільб.

У цьому віці майже всі діти говорять ще неправильно: замі­нюють один звук на інший, на­приклад, С на Ш (мишка — миска, шапка — сапка), або перекручу­ють звуки при вимовлянні (Л ви­мовляють як У), або «ковтають» деякі звуки (иба замість риба).

Для розвитку правильної та чіт­кої звуковимови доцільно вико­ристовувати завдання для роз­витку мовленнєвого апарату: правильних, точних, координова­них рухів артикуляційних органів, дихання.

Ці завдання допоможуть попе­редити порушення мовлення або уникнути тих мовленнєвих вад, що вже існують. Якщо у ви­мові дитини все ж порушено кілька звуків, обов'язково звер­ніться за консультацією до лого­педа — він добере саме ті впра­ви, які потрібні вашій дитині.

Організуйте постійне, добре освітлене робоче місце. Акурат­но і зручно розмістіть ігровий матеріал, приберіть зі столу всі зайві речі, вимкніть радіоприй­мач і телевізор, подивіться на годинник, щоб зорієнтуватися, скільки часу триватиме заняття-гра.

Як проводити заняття?

Перед усім пам'ятайте, будь-яке заняття для дитини має бути цікавим. Тому позитивно на­лаштуйте її, наприклад, прочитайте веселий віршик, запропонуйте загадку, покажіть малю­нок тощо, а вже потім починайте заняття.

Зверніть увагу малюка на фотокартку. Запи­тайте дитину, чи подобається їй ця дівчинка (хлопчик). Запропонуйте скласти губи, як на фото (цим ви привертаєте зорову увагу дитини до рухів органів артикуляційного апарату).

 

Дихальні вправи

 

З метою поліпшення мовленнєвого дихання та ви­роблення цілеспрямованого повітряного струменя, необхідного для вимови звуків, доцільно використо­вувати дихальні вправи.

Щоб дитина займалася з вами із задоволенням, не забувайте перетворювати заняття в цікаву для неї гру. Прочитайте віршик, розгляньте малюнок, а вже потім виконуйте завдання.

Почніть гру словами:

Пустотливий вітерець — дуже жвавий молодець. У кватирку залетів, з нами гратися схотів.*

Не соромтеся звертатися за допомогою до логопеда. Адже тільки завдяки спів­праці логопеда й батьків, використанню цікавих та доступних видів роботи у дітей нормалізується про­цес оволодіння мовленням.

 

 

Надути щоки. Повільно і плавно випускати повітря через губи, витягнуті вперед. Кулька Хоч і їсть лише повітря — поправляється за мить. Як наїсться, і без вітру аж за хмари полетить.   /. Січовик
Поперемінно |надувати щоки. Хом'ячок Це який дивак знадвору носить здобич у комору не на спині у мішку, а сховавши за щоку? М. Білецький

 
Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 27; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты