КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Методика роботи з картинкамиНа третьому році життя заняття з картинкою ускладнюються. З дітьми проводять заняття з предметними картинками сюжетними настільними і настінними, а також використовують книжкові ілюстрації. Ускладнюються і завдання, які ставляться перед дітьми. А саме: · розвивати розмовне мовлення дітей; · вчити їх будувати речення різного типу (розповідні, питальні, окличні), за складністю (прості, складні); · вчити правильно сполучати слова в реченні, вживати різнічастини мови — прикметники, прийменники, сполучники. Заняття з картинками на третьому році життя проводять з підгрупками дітей (8-10 дітей). Це дає можливість залучити всіх дітей до розглядання картинки, проводити бесіди за її сюжетом. Організація дітей на занятті може бути різною. Так, наприклад, для розглядання сюжетної картинки дітей розсаджують на стільчиках півколом. Відстань між стільчиками і картинкою залежить від її розміру: чим менше картинка, тим ближче до неї садять дітей. Якщо це заняття з предметними картинками, наприклад, дидактичні ігри з предметними картинками, дітей розсаджують за столами. Заняття з предметними картинками на третьому році ускладнюються. Вони проводяться у вигляді дидактичних ігор і спрямовані на формування у дітей узагальнень, впізнавання і називання властивостей, якостей, ознак предметів. Діти можуть добирати до цілого предмета його частини, до окремих частин знайти предмет або ж до дівчинки з лопаткою добрати картинки з верхнім зимовим одягом. Широко використовуються серії картинок для розповідей з продовженням: лялька роздягається, лялька у ванні, лялька спить, лялька одягається, лялька на прогулянці, лялька обідає і т. ін. На перших заняттях доцільно використовувати і картинки, і реальні предмети чи іграшку, з якими б діти могли виконувати різноманітні дії, що зображені на картинках. Наприклад, гра «Хто що робить?» Мета: вчити дітей впізнавати зображення на картинках, називати їх фразами, виконувати дії. Хід заняття. Вихователь добирає картинки із зображенням дій: дівчинка йде з прапорцем, хлопчик кидає вгору м'яч, чоловік умивається, наливає з глечика в миску воду, дівчинка кладе ляльку спати, хлопчик стрибає з лави, хлопчик везе автомобіль, дівчинка поливає квіти з лійки, жінка рушником витирає посуд. Картинки кладуть зображенням униз, щоб діти не бачили малюнків. Поруч з вихователем на столі предмети: прапорець, миска з водою, ліжко з подушкою і ковдрою, лялька, вантажний автомобіль, вазон і лійка, рушник, іграшковий посуд. Діти сидять півколом (8-10 чоловік). Вихователь викликає дитину, пропонує взяти картинку, подивитись, назвати її, показати дітям. Наприклад, дитина взяла картинку із зображенням дівчинки, яка кидає м'яч. «Хто це?», — запитує вихователь. «Що робить дівчинка? — Так, дівчинка кидає м'яч високо-високо (показує жестом, як потрібно кидати м'яч). Подивіться, діти, як Сергійко кидає м'яч. Покажи усім. Скажи, Сергійко, «високо-високо». Скажіть, діти, «високо-високо». Потім підходить друга дитина, бере картинку, наприклад, хлопчик з прапорцем, називає її. Після цього діти знаходять прапорець, йдуть по кімнаті з флажком. Заняття продовжується.
|