КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Ігри та вправи на розвиток граматичної сторони мовлення⇐ ПредыдущаяСтр 17 из 17
До 4-5 років дитина практично повністю оволодіває граматичною будовою рідної мови. Тому слід звернути увагу, наскільки правильно вона оформлює речення (за граматичною будовою): чи вміє користуватися словотвором для утворення нових слів, чи правильно узгоджує слова, чи звертає увагу на помилки у власному та чужому мовленні, чи вміє виправити допущену помилку, чи не пропускає головні члени речення. Не ігноруйте запитання дитини: «Що це? А як воно називається? З чого воно зроблене? Навіщо це?» та ін. Ці запитання — закономірний етап у розвиткові словника дитини, її пізнавальної діяльності в цілому. Давайте відповіді у доступній для дитини формі, переконайтесь, що вона вас зрозуміла. Якщо у дитини виникають певні труднощі під час виконання завдання або їй важко дати відповідь, допоможіть їй: задайте навідне питання, розтлумачте будь-яке питання, приводячи свій приклад. Запропоновані нами ігри та вправи допоможуть дітям засвоїти основні граматичні категорії — роду, числа та відмінка, а також навчитися, використовуючи суфікси, утворювати присвійні та відносні прикметники, вживаючи префікси — дієслова. Граючи з малюком, ви непомітно для нього, у цікавій та доступній формі зможете визначити, чи правильно ваш малюк вживає відмінкові закінчення, чи розрізняє рід предметів. Якщо дитині виповнилося 4,5 роки і вона припускається численних помилок у мовленні — зверніться за допомогою до логопеда, продовжуючи в ігровій формі самостійні заняття з дитиною.
Оволодіння зв'язним мовленням — тривалий, цілеспрямований та складний процес. Він починається з поступового формування у дитини уміння складати речення, поширювати їх, правильно узгоджувати слова, використовувати прийменники, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. Дуже важливим показником підготовки дитини до школи є вміння переказувати текст. Спочатку це відбувається за допомогою ілюстрацій, навідних питань, з опорою на план, а згодом — самостійно, далі — з придумуванням власного продовження розповіді. На початкових етапах використовуються тексти, зміст яких розбирається за питаннями.
|