Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Розвиток мовлення дітей на заняттях.




Для розвитку мовлення і орієнтування п довкіллі з дітьми третього року проводяться різноманітні заняття (2 заняття на тиждень, по 12-15 хвилин, з підгрупами дітей в 10-12 чоловік). Найбільш доцільним є таке об'єднання дітей, при якому в одній підгрупі є діти з різним рівнем розвитку. Тривалість заняття 10-12 хвилин.

У першу половину дня плануються заняття, на яких дається новий матеріал, у другуполовину дня — на закріплення одержа­них знань.

Специфікою занять у цій групі, як і в попередній, є по­вторність програмного матеріалу, один і той самий матеріал планується 3-4 рази з невеликими інтервалами і деякими ускладненнями.

На одному занятті можуть вирішуватись декілька завдань зрозвитку мовлення, сенсорики, мислення чи ознайомлення з довкіллям. З цією метою використовують комбіновані заняття, тобто заняття, що складаються з 2-3 частин, кожна з яких присвячена вирішенню одного конкретного завдання.

Вихователь повинен добре підготуватись до заняття. Напе­ред продумати, як посадити дітей: за столи, півколом, стрічкою, щоб до них легко можна було підійти та й діти змогли б вільно встати і пересуватись по кімнаті. Не можна садити дітей досить близько один до одного, це буде їх дратувати, відволікати від сприйманнямовлення педагога.

Особливу увагу потрібно звернути на розташування наочно­го матеріалу, його зовнішній вигляд; продумати мовленнєві завдання дітям та чим буде в цей час займатись інша підгрупа.

Необхідно максимально використовувати активність дітей як мовленнєву, так і рухову. Діти повинні самостійно витягувати предмети, подавати їх, показувати, називати. Не можна забувати про високу емоційну забарвленість заняття.

Нині чинні програми передбачають проведення з дітьми третього року життя таких видів занять. Опишемо їх:

• спостереження в довкіллі (діяльність людини, природа);

• цільові прогулянки;

• дидактичні ігри;

• заняття з картинкою;

• бесіди-розповідання;

• ознайомлення з художньою літературою: читання художніх творів;

• показ лялькового і тіньового театрів;

• показ діафільмів;

• настільні дидактичні ігри;

• показ інсценівок;

• спеціальні заняття на свіжому повітрі;

• ігри в оповідання; заняття з сенсорного виховання з дидактичним мате­ріалом.

Провідними методичними прийомами на заняттях з розвит­ку мовлення на третьому ропі життя виступають: показ з нази­ванням,показ у дії, багаторазове повторення фраз, слів у їх різно­манітних варіантах і комбінаціях, запитання, пояснення, словесні доручення; ігрові сюрпризні моменти, ігри та ігрові вправи; розповідання і бесіди, читання. Ці прийоми використовуються у комплексі на кожному занятті.

 

Екскурсії-огляди.Цей вид заняття проводять з дітьми дру­гої половини третього року життя. Є.І.Тихеєва назвала їх місце­вими екскурсіями, оскільки їх проводять у приміщенні дошкіль­ного закладу. Проводять їх як індивідуально-групові заняття, на яких об'єднують 6-8 дітей. Тематика екскурсій-оглядів для цього віку є досить простою: групова кімната, роздягальна кімната, умивальна кімната, кухня, спальня. Вихователь пропонує дітям «подорож» по груповій кімнаті чи па кухню. У ході заняття розповідає дітям, знайомить їх з обладнанням, предметами, їх призначенням, читає вірші, співає пісні.

Наприклад, екскурсія-огляд групової кімнати.

Мета: дати уявлення про групову кімнату: світла, простора, великі вікна, багато квітів. У груповій кімнаті столи і стільчики. За столами займаються діти, їдять, грають розглядають книги. У групі — шафи з іграшками, книжками.

Словник: групова кімната, іграшки, книжкова шафа, грати, акваріум.

Хід заняття. Діти сидять півколом на стільчиках. Вихо­ватель пояснює, що кімната, в якій вони перебувають, нази­вається груповою кімнатою. В ній діти грають з іграшками, зай­маються, снідають, обідають, вечеряють. Кімната простора, світла, тепла. Пропонує дітям розглянути кімнату, встати, походити.

Підходять до шафи з іграшками: «Ой, скільки іграшок бага­то у дітей!» Запитує, як називаються знайомі дітям іграшки, пропонує взяти одну іграшку, показати, як з нею можна грати. Потім підходять до книжкової шафи, куточка природи. Діти називають предмети, квіти, акваріум. Огляд завершується читан­ням знайомих віршів.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 322; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты