КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
П. Сорокін розробив теорію „хвилеподібної динаміки культур”. У чому вона полягає?а) відповідно до цієї теорії зміни в одному типі культури, як хвилі, поширюються на всі інші типи культур; =б) відповідно до цієї теорії, культури рухаються від ідеаціонального типу до гармонійного, а іноді змішаного і далі – до чуттєвого типу. Через якийсь час відбувається зворотний рух: через змішаний – до ідеаціонального типу.
51. Як називав П. Сорокін описаний нижче тип мистецтва: „Його світ частково надчуттєвий, частково чуттєвий, але лише в самих піднесених і шляхетних проявах чуттєвої дійсності. Його герої – боги й інші містичні створіння або реальна людина, але тільки в її найшляхетнішому прояві”? а) ідеаціональне мистецтво; б) еклектичне мистецтво; в) чуттєве мистецтво; г) ідеалістичне мистецтво. Хто є автором теорії пасіонарності? а) П. Сорокін; =б) Л. Гумільов; в) А. Тойнбі; г) М. Данилевський.
53. Вставте пропущене слово в характеристику культури О.Шпенглером: Кожна локальна культура після народження та розквіту починає вичерпувати внутрішні резерви своєї душі, і на цьому етапі культура переходить в ................. 54. Кому з мислителів належить наведене нижче висловлювання: «Я бачу на місці монотонної картини однолінійної світової історії феномен безлічі могутніх культур, кожна з яких надає своєму матеріалу, тобто людській природі, свою власну форму; кожна з яких має свою власну ідею, свої власні пристрасті, своє власне життя, волю, манеру сприймати речі і свою власну смерть”? а) К. Ясперсу; б) Н. Данилевському; в) П. Сорокіну; г) О. Шпенглеру.
55. Кому з мислителів належить наступний вислів: “Справжня культура не може існувати без певного ігрового змісту… Культура все ще хоче в певному сенсі гратися – за обопільною згодою стосовно певних правил”? а) М.Веберу; =б) Й.Хейзінзі; в) М.Бахтіну. Як називається твір німецького філософа та історика О.Шпенглера, в якому він викладає свої погляди на культуру? а) „Феномен людини”; б) „Невдоволення культурою”; =г) „Присмерк Європи”; д) „Ідеї до філософії історії людства”. 57. Кому з мислителів належать наступні слова: „Культура народилася з культу. Джерела її – сакральні. Навколо храму почалась вона й в органічний свій період була пов’язана з життям релігійним”? а) О. Шпенглеру; б) М. Фуко; =в) М. Бердяєву; г) П. Сорокіну.
Хто є автором багатотомної праці “Осягнення історії”, у якому на основі великого і добре систематизованого емпіричного матеріалу висувається теорія круговороту локальних цивілізацій, що змінюють одна одну? а) П.Сорокін; =б) А. Тойнбі; в) Е. Фромм; г) К. Ясперс.
|