Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЄдина державна система захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій та її характеристика

Читайте также:
  1. CASE-средства. Общая характеристика и классификация
  2. II пара ЧМН - зрительный нерв и зрительная система.
  3. II. Тарифная система
  4. III) система статично невизначена.
  5. PR-мероприятия для СМИ (виды, характеристика, особенности).
  6. SCADA-система. ОРС. Организация взаимодействия с контроллерами.
  7. А Классификация и общая характеристика основных методов контроля качества.
  8. А) Австро-Угорщині з українського населення на добровільних засадах
  9. А-Ф. ДЫХАТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА
  10. А-Ф. ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА. ОБМЕН.

Єдина державна система цивільного захисту населення і територій – це сукупність органів управління, сил і засобів центральних і місцевих органів виконовчої влади, органів місцевого самоврядування на які покладається реалізація державної політики у сфері цивільного захисту.

 

Для завершення створення в Україні єдиної системи цивільного захисту Урядом затверджена Державна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту на 2009-2013 роки.

 

Реалізувати програму передбачається у 2 етапи. Протягом першого етапу (2009-2010 роки) планується створення сил швидкого реагування і доукомплектування технікою, спеціальним обладнанням, приладами і засобами індивідуального захисту сил цивільного захисту.

 

На 2-му етапі (2011-2013 роки) планується створення у складі міністерства з надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС) сучасних центрів управління, переоснащення авіації МНС, на об’єктах підвищеної небезпеки створити локальні системи виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Цивільний захист – це система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами і засобами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, добровільними рятувальними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації наслідків НС, які загрожують життю та здоров‘ю людей, завдають матеріальних збитків у мирний час і в особливий період.

 

З метою недопущення гибелі людей, забезпечення їх нормальної життєдіяльності у надзвичайні ситуації передусім повинно бути проведено сповіщення населення про можливу загрозу, а якщо необхідно, – організовано евакуацію.

 

Сповіщення населення здійснюється усіма доступними способами: через телебачення, радіомережу, радіотрансляційну провідну мережу, спеціальними сигналами. Передбачається спеціальна схема повідомлення посадових осіб та осіб, задіяних у системі цивільної оборони.

 

Евакуація – це організоване виведення чи вивезення з небезпечних зон. Безпосередньо евакуацією займається штаб цивільної оборони, усі організаційні питання вирішують евакуаційні комісії. Евакуація розпочинається після прийняття рішення начальником цивільної оборони, надзвичайною комісією або органами влади. 

Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій

 

Ліквідація наслідків надзвичайної ситуації проводиться з метою відновлення роботи підприємства організації, навчальних закладів тощо. Вона включає:–розвідку осередків надзвичайних ситуацій;–аварійно-рятувальні й лікувально-евакуаційні заходи;–локалізацію й гасіння пожеж;–відбудову споруд і шляхів сполучення;–проведення ізоляційно-обмежувальних заходів в осередках біологічного зараження;–проведення спеціальної обробки населення;

 

– дезактивації, дегазації техніки, доріг, місцевості тощо.

 


Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 6; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ | Цивільна оборона та її місце на підприємствах
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты