КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Вогнегасник хімічно-пінний1-корпус; 2-сприск; 3-важіль запуску; 4-кільце ущільнювальне; 5-кришка; 6-шток; 7- пружина; 8-шайба упорна; 9-клапан; 10-стакан; 11-ручка
Вогнегасник повітряно-пінний 1-корпус; 2-головка; 3-рукав; 4-балон з робочим газом; 5-трубка сифонна; 6-піногенератор; 7-сітка; 8-корпус фільтра; 9-важіль керування клапаном; 10-ручка;11-кільцо ущільнювальне; 12-клапан; 13-перехід-ник; 14-гайка накидна; 15-кільце ущільнювальне;16-штифт; 17-пружи-на; 18-вісь; 19-кнопка з голкою; 20-пружина; 21-запобіжна чека; 22-кільце ущільнювальне; 23-запобіжний клапан.
Повітряно-пінні вогнегасники так само, як і хімічні не можна застосовувати для гасіння електроустановок під напругою, тому що при цьому може відбутися ураження електричним струмом по струмені. Огляд вогнегасників проводять щорічно.
Вуглекислотні (ОУ, ОУ-3, ОУ-5). Як пожежогасна речовина використовується безколірний вуглекислий газ без запаху і смаку з температурою — 71 °С. Основний вплив на горіння — розбавлення суміші горючої пари та газів з повітрям (киснем), додатковий — охолодження (твердий діоксид вуглецю). Можна гасити електрообладнання під напругою, а також горючі рідини і тверді речовини. Не можна — спирт і ацетон, котрі розчиняють вуглекислоту, а також терміт, фотоплівку, целулоїд, котрі горять без доступу повітря.
Вогнегасники вуглекислотні 1-корпус; 2-голівка; 3-розтруб; 4-гайка; 5-запобіжна мембрана; 6-шайба; 7-кільце ущільнювальне; 8-запобіжна чека; 9-важіль керування клапаном; 10-ручка: 11-кулачок; 12-шток; 13-клапан; 14-пружина; 15-трубка сифонна.
Порошкові (ОП) — “Момент”. Пожежогасною речовиною є подрібнені мінеральні солі з різноманітними домішками. Можна гасити пожежі будь - якого типу, у т. ч. електрообладнання під напругою.
Вогнегасник порошковий 1-корпус; 2-гайка накидна; 3-ковпак; 4-рукав; 5-пістолет-розпушувач; 6-балон з робочим газом; 7-гілка; 8-втулка різьбова; 9-важіль запуску; 10-кільце ущільнювальне;11-ручка; 12-заглушка; 13-гайка; 14-трубка газовідвідна;15-сальник; 16-пружина; 17-гайка; 18-хомут; 19-кільце гумове; 20-запобіжна чека; 21-голівка; 22-трубка сифонна
Користування. Кожен вогнегасник має маркування, яке нанесено на корпус. Маркування містить інформацію, котра складається з кількох частин: — вказівки щодо виконання; — послідовність операцій; — вказівки щодо користування; — для якого типу пожеж можна використовувати цей вогнегасник та різні попередження. Наприклад: “Не вживати для гасіння електроустановок під напругою”; — строк перезарядження тощо. Ефективність дії вогнегасника залежить від правильних тактичних прийомів користування. Під час гасіння електроустаткування під напругою необхідно, щоб відстань від електрообладнання до вогнегасника була не менша ніж 1 м. Струмінь вогнегасного порошку (вуглекислоти) потрібно спрямовувати безпосередньо в полум’я. До початку гасіння знеструмити електроустаткування. Вимоги до розміщення вогнегасників Згідно з ГОСТом 12.4.009-83 “ССБТ. Пожарная техника для защиты объектов. Основные виды”, розміщення й обслуговування вогнегасників повинно відповідати таким вимогам: — уведені в експлуатацію вогнегасники повинні мати облікові (інвентаризаційні) номери за прийнятою на об’єкті системою нумерації; — пристрої ручного запуску мають бути опломбовані; — вогнегасники мають розміщуватися з урахуванням зручності користування; — підходи до місця розміщення мають бути завжди вільні; — ділянки поверхні, на яких розміщують вогнегасники, необхідно фарбувати в білий колір з червоним обрамленням шириною 20—50 мм; — вогнегасники мають бути в легкодоступних та помітних місцях, де виключено потрапляння на них сонячних променів та безпосередній вплив опалювальних і нагрівальних приладів; — навішувати на вертикальні конструкції не вище ніж 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника, на відстані від дверей, достатньої для повного їх відкриття. Пожежна сигналізація. Системи пожежної сигналізації призначені для виявлення початкової стадії пожежі, передання повідомлення про місце і час його виконання, а при необхідності — введення в дію автоматичних систем пожежогасіння. Системи пожежної сигналізації бувають ручної та автоматичної дії. Ручні повідомлювачі людина вмикає натисненням кнопки. Автоматичні повідомлювачі поділяють на теплові, димові, світлові та комбіновані.
|